HC Energie Karlovy Vary

Trest za chobotnici: Finále před prázdnými tribunami!

Smutnou zprávu přinesl okamžik, kdy si již první desítky fanoušků odnášely vstupenky na start finálové série v Karlových Varech. Tyto lístky jim bohužel živé sledování zápasů neumožní. Krajský Odbor životního prostředí totiž vyloučil veřejnost z prvních dvou zápasů série z důvodu týrání zvířat, konkrétně Octopus vulgaris Cuvier (chobotnice pobřežní, pozn. red.) při závěrečném utkání se Spartou. „Jelikož lze očekávat vysokou výhru domácího týmu a tedy i opakování bujarých oslav, rozhodli jsme se tímto preventivním krokem zamezit opětovnému nehumánnímu jednání,“ uvedl Jaroslav Žahavý, tiskový mluvčí KÚ. Prohlášení klubového managementu k nastalé situaci přinášíme uvnitř článku, na všechny dotazy rádi odpovíme v otázkách na redakci.
Ortel odboru ŽP přišel zhruba čtvrt hodiny po otevření finálového předprodeje, před pokladnami se v té době nacházel zástup dlouhý desítky metrů. Ihned po obdržení oznámení z KÚ byl předprodej až do vyřešení situace pozastaven. Pokladní na obou kasách odhadují, že celkem stačily obsloužit cca 66 fanoušků, kterým vydaly celkem 891 vstupenek.

Diváky, kteří na nákup vstupenek vynaložili nemalé prostředky a přesto je čeká pouze sledování televize, však klubový mluvčí uklidňuje. „Sice není v našich finančních a logistických možnostech vybrané vstupné vrátit, naši věrní fanoušci však zkrátka nepřijdou. Na vstupenku budou moci navštívit první přípravné utkání v nové aréně, jehož cena bude podobná,“ vysvětluje Jiří Holý a dodává i jméno srpnového soupeře: „Pokud vše klapne, můžeme se těšit na německé Crimmitschau. Je to kvalitní mužstvo, které náš kádr určitě prověří. Navíc máme řadu společných fanoušků. V záloze dále máme starou gardu moskevského Dynama, která v Karlových Varech v tuto dobu absolvuje dlouhodobou kúru.“

Svého kolegu z vedení Energie doplňuje i PR manažer Karel Psohlavec, jenž navzdory nepříznivé situaci výrazný odliv diváckého zájmu nepředpokládá. „Věřím, že naši fanoušci viděli, že letošní systém předprodeje byl maximálně transparentní a všem jsme se snažili vyjít vstříc. Bohužel do toho vstoupila ta chobotnice. Hned jak jsem ji během diváckých soutěží zahlédl v hledišti, věděl jsem, že budou problémy. Každopádně za klub jsem ihned podal odvolání,“ líčí se svým obvyklým entusiasmem. Dodejme, že odvolání nemá odkladný účinek a vyšší instance se jím může zabývat až do vypršení lhůty 30 dnů. O případném morálním vítězství karlovarského hokejového klubu Vás samozřejmě budeme informovat na těchto stránkách.

Aktualizováno: Fanoušci Slavie přijet mohou

S pozitivní zprávou alespoň pro část publika v odpoledních hodinách přišel generální manažer Energie Miroslav Vaněk, jenž absolvoval několikahodinové jednání se zástupci KÚ. „Po tvrdém vyjednávání se nám podařilo dohodnout otevření stadionu alespoň pro fanoušky hostů. Jednak chceme poděkovat Slavii za velkorysé nastavení podmínek pro naše diváky a zároveň předpokládáme, že v pátek ani sobotu žádný důvod k oslavě mít nebudou. Přesto budou rutinní kontroly při vstup na stadion zaměřeny i na přítomnost případných živočichů,“ uvádí karlovarský činovník. Po vypnutí diktafonu následně Vaněk vlastním fanouškům doporučuje přijít na utkání ve slávistických dresech. Nepředpokládá se, že by pracovníci ostrahy tuto kamufláž odhalili.

Dále doporučujeme

Seznační nález v karlovarském podzemí