HC Energie Karlovy Vary

Výhra nás uklidnila, bodovat ale musíme dál, burcuje František Skladaný

Dnešní velmi důležitou výhrou odskočila Energie o šest bodů právě před svého soupeře. Vezmeme-li v potaz, že do konce play out zbývají tři utkání, jeví se šance na nedělní závěr sezony více než slibně. „Stát se samozřejmě může cokoliv, ale myslím si, že tu horší část už máme za sebou. Touto výhrou jsme udělali velký krok, zejména protože máme po celou sezonu s Mladou Boleslaví horší bilanci. V play out se nám dlouho nedařilo a jsme strašně rádi, že jsme se konečně chytili,“ uvedl po utkání asistent u vyrovnávací branky František Skladaný.
Prvních deset minut utkání bezpochyby patřilo karlovarským hráčům, jenže potom výrazně polevili a mohou být rádi, že z tlaku domácích inkasovali pouze jedenkrát. Do posledního dějství však vstoupili znovu nabuzení a rozhodnutí stav otočit. Na rozdíl od většiny předešlých utkání, stávají se teď závěrečné třetiny silnou zbraní energetiků. „V posledních pár zápasech jsme dokázali vyrovnat a otočit vždy na konci základní hrací doby a zabralo to i tentokrát. Poslední zápasy jsou pro nás skvělé, hodně nás psychicky zvedly. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že na ně udeříme a zápas otočíme. Podařilo se nám to hlavně díky té zlepšené psychice,“ přiznal karlovarský útočník.

Rozhodčí se tentokrát rozhodli nechat hře volnější spád. Spousty zákroků nechali bez povšimnutí a pískali pouze hrubé fauly. Spoustě hráčů tento styl vyhovuje více a podle svých slov k nim patří i František Skladaný. „Myslím si, že to vyhovuje každému mančaftu. Hlavně proto, že v zápase pak nehraje jen jedna pětka, ale na led se dostanou všechny čtyři. Volnější hrou se všichni dostanou do tempa. Čím víc se to pouští, tím víc je mužstvo rozjeté. Je tedy podle mě lepší, když se píská míň.“.

Za jednogólového vedení dostali Boleslavští dvakrát velkou šanci skórovat a navýšit svůj náskok. Nájezdy Supa a později i Vrbaty zůstaly naštěstí pro chybující karlovarské obránce nevyužity. Zde můžeme hledat jeden z klíčových okamžiků důležitého utkání. „Tohle se samozřejmě v zápase stane a my si to musíme hlídat. To, že pustíme protihráče do nájezdu, je největší chyba, které se musíme vyvarovat. Dnes tyto chyby naštěstí zůstaly bez potrestání, ale na to nemůžeme spoléhat,“ uvědomuje si slovenské křídlo rezervy v obranné hře svého týmu.

V rámci finišujícího play out zamíří energetici už v úterý na led Kladna. Díky nedělnímu vítězství mohou k utkání přistoupit přece jen s chladnější hlavou, stále však podle Františka nesmí nic podcenit. „Pojedeme tam vyhrát vyhrát. Nemůžeme si nic plánovat. Chceme sbírat bodík po bodíku a náskok si udržet, nebo raději zvětšit. Díky dnešní výhře můžeme být trochu v klidu, ale stejně musíme bodovat ve všech zbylých utkáních,“ uzavírá rozhovor.

Související články

Preview k zápasu | so 27.3.2010

V Boleslavi znovu o šest bodů a černého Petra