Souhrn mládeže: Junioři a dorost v semifinále! Osmáci stříbrní

Parádní týden mají za sebou junioři a dorost. Oba týmy si totiž vybojovaly postup do semifinále svých soutěží. Úspěch slavili také osmáci, kteří v konkurenci devatenácti týmů vybojovali stříbro v Dlouhodobé turnajové soutěži. Bohužel ve čtvrtfinále skončila sezona našich deváťáků. Poslední zápasy své ligy odehráli sedmáci.

DHL Extraliga juniorů

Junioři mají za sebou nabitý týden, v němž stihli odehrát bez klopýtnutí všechny tři čtvrtfinálové duely s týmem BK Mladá Boleslav. Energetici tak po několika letech postoupili do semifinále extraligy juniorů. A cesta to rozhodně nebyla lehká. Do série vstupovali junioři Energie s horší bilancí ze vzájemných předchozích střetnutí. Ale opět se potvrdilo, že play-off je úplně jiná soutěž. Energetici se neuvěřitelně semkli a výborným týmovým výkonem, obětavostí a s pozorným Adamem Ebenstreitem v brance dokázali všechna utkání vyhrát s celkovou bilancí 11:3. Přičemž závěrečný duel v Mladé Boleslavi neměl pouze parametry play-off utkání, ale na ledě to vypadalo jako by se hrálo derby. Energetici však náročný duel zvládli a díky výhře 3:1 oslavili postup do semifinále. Zatím mají pouze jistotu, že první dva semifinálové duely odehrají na ledě soupeře. O tom, kdo jím bude, rozhodne výsledek série mezi Bílými Tygry a Kometou. Ve hře jsou Oceláři Třinec a Sparta Praha.

ČF1 pondělí 18. března 2024

HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Reportáž k utkání

ČF2 úterý 19. března 2024

HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)

Rozhovor Samuel Šmajda

ČF3 pátek 22. března 2024

BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Rozhovor Robert Šlechta

Rozhovor Petr Zolnaj

Extraliga dorostu

Čtvrtfinálovým soupeřem karlovarského dorostu byl tým Vítkovic. Od prvního duelu bylo jasné, že půjde o velmi vyrovnané zápasy. V prvním utkání museli energetici skóre otáčet, což se jim povedlo v poslední minutě. Ve druhém zápase už neponechali energetici nic náhodě a v deváté minutě vedli 2:0. Své vedení postupně navýšili, a tak svým soupeřům nedali šanci. Do Vítkovic se série přesunula za stavu 2:0, což byla pro karlovarské mladíky velká výhoda. Protože domácí prostředí zafungovalo i v případě týmu Vítkovic, který třetí utkání v sérii vyhrál 5:1. Energetici si tak pobyt v Ostravě protáhli.

Napínavou podívanou nabídl rovněž čtvrtý zápas. V tom šli do vedení energetici. Vítkovičtí však ve druhé třetině srovnali a tento stav vydržel až do čtyřicáté šesté minuty, kdy si vedení převzali karlovarští mladíci a dalšími dvěma góly si zajistili vstupenku do semifinále extraligy dorostu. Semifinále začne dorost doma a první dva duely odehraje 28. a 29. března, a protože svou sérii v pátém duelu vyhráli třinečtí Oceláři, utkají se energetici s týmem BK Mladá Boleslav. A půjde o hodně zajímavé zápasy, protože právě Mladá Boleslav vyřadila v loňské sezoně karlovarské mladíky ve čtvrtfinále.

HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Ridera 5:4 (0:1, 2:2, 3:1)

HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Ridera 8:3 (2:1, 4:0, 2:2)

Rozhovor Michal Oršulák

HC Vítkovice Ridera - HC Energie Karlovy Vary 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky:03:48 Hofman (Drábek; 5/5), 06:09 Douda (Svozil, Fojtík; 5/5), 25:44 Daněk (Hofman, Fasner; 5/4), 38:34 Douda (5/5), 58:18 Zachariasz (Douda, Plško; 5/5) – 53:14 Wardas (Dyk; 5/4).

ČF4 sobota 23. března 2024

HC Vítkovice Ridera - HC Energie Karlovy Vary 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)

Rozhovor Kryštof Dyk

Extraliga 9. tříd

Čtvrtfinálové duely měli v minulém týdnu na programu také karlovarští deváťáci. Ti se o postup do semifinále utkali s Libercem. První utkání odehráli energetici na domácím ledě a ačkoliv měli spoustu šancí, tak na libereckého gólmana vyzrál až v padesáté čtvrté minutě Josef Suchý po nahrávce Jakuba Staňka. Liberečtí dali o jeden gól víc a tak se série pod Ještěd přesunula za stavu 0:1.

I v tomto duelu šli Liberečtí do vedení jako první, ale ve dvacáté minutě skóre ve vlastním oslabení rovněž z úniku srovnal Jakub Staněk. Do druhé třetiny energetici nevstoupili nejlépe a už před polovinou periody Tygři vedli 4:1. Náskok svých hostitelů ve třicáté osmé minutě snížil Milan Vaňourek po přihrávce Josefa Suchého - 4:2. Kontaktní gól vstřelil v první minutě poslední části Josef Suchý, kterého do brejku poslal Vojtěch Horáček - 4:3. Do konce utkání už energetici puk do branky Tygrů nedostali. Ti naopak v čase 57:36 skórovali po páté a získali tak postup do další části soutěže.

ČF1 středa 20. března 2024

HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky:53:40 Suchý (Staněk; 5/5) – 16:31 Kučera (Kachlíř; 5/5), 35:18 Beneš (Filo; 5/5).

ČF2 sobota 23. března 2024

Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky:10:40 Beneš (5/5), 20:44 Novák (Srnský; 5/5), 21:41 Čančík (Filo, Kachlíř; 5/5), 28:10 Filo (Čančík, Tureček; 5/5), 52:36 Filo (Novák, Čančík; 5/5) – 19:37 Staněk (4/5), 37:56 Vaňourek (Suchý; 5/4), 40:26 Suchý (Horáček, Hájek; 5/5).

Liga starších žáků A (U14 – 8. třída)

Osmáci v uplynulém týdnu nejprve vyrazili do Ostravy, kde se konal finálový turnaj Dlouhodobé turnajové soutěže, v němž se utkaly čtyři nejlepší týmy republiky. Prvním soupeřem energetiků byl tým Slavia Praha. Obě mužstva předvedla parádní hokejovou podívanou, v níž měli nakonec navrch karlovarští osmáci, kteří tým Slavie porazili poprvé v sezoně a zajistili si tak postup do finále. V něm se jim do cesty postavili domácí a i tento zápas měl play-off parametry. Ačkoliv energetici vítkovickou branku dobývali ze všech sil, tak do ní puk dostali pouze jednou. V Dlouhodobé turnajové soutěži, v níž bojovalo dvacet týmů, si tak osmáci Energie vybojovali druhé místo!

V sobotu karlovarští osmáci zamířili do Plzně, kde měli na programu poslední západočeské derby sezony. Skóre už v první minutě otevřel Vojtěch Hüttl, který zakončil kombinaci Matěje Žáka a Matyáše Vrbase. Plzeňští osmáci srovnali v oslabení v patnácté minutě. Ve druhé třetině se role obrátily. Vedení si v první minutě vystřelili Plzeňští a ve dvacáté osmé minutě srovnal František Pavlovic. To však bylo naposledy, co si energetici užili gólovou radost, zatímco domácí přidali ještě tři góly, a tak poprvé v sezóně ovládli západočeské derby. Osmáci jsou s dvaceti třemi body na třetím místě nadstavbové skupiny.

DTS Final Four čtvrtek 21. března 2024

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 4:5 (3:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 10. Kostenko (Macháček), 12. Kostenko (Macháček), 19. Ibaev (Kucer, Lokvenc), 35. Šikl (Prokop) - 11. Koncz (Pavlovic, Hüttl), 15. Kašpar (Dan, Pavlis), 22. Hüttl (Pařízek), 27. Hüttl (Žák), 34. Hüttl (Žák)

HC Vítkovice Ridera - HC Energie Karlovy Vary 4:1 (1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 19. Holý (Zouhar), 24 Holý (Hájek, Mrkva), 26. Hájek (Balvín, Zouhar), 29. Pavlík (Vik) - 12. Pavlovic (Žák)

19. kolo sobota 23. března 2024

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 14:20 Zbořil (Markov; 4/5), 20:13 Zbořil (Zach, Jágr; 5/5), 30:08 Markov (Bubenščikov; 5/5), 38:49 Herzig (Jágr; 5/5), 52:05 Števo (5/5) – 00:44 Hüttl (Žák, Vrbas; 5/5), 27:17 Pavlovic (5/5).

Liga starších žáků B (U13 – 7. třída)

Sedmáci vyrazili do Klášterce a ani podruhé v nadstavbě na klášterecké Tygry nevyzráli. Autorem obou gólů Energie byl Max Kalčík. Druhým soupeřem byl tým Piráti Chomutov. Skóre v polovině první třetiny otevřel Martin Rejthar. V patnácté minutě poslal Mikuláš Gregor do akce Lukáše Bláhu a ten vystřelil Energii dvou gólové vedení. V čase 26:18 skóroval Lukáš Bláha podruhé, když úspěšně zakončil kombinaci Maxe Kalčíka a Josefa Šlára. U čtvrté branky Energie byl opět Lukáš Bláha, který nahrával Josefu Šlárovi. Karlovarskou branku chomutovští Piráti poprvé dobyli ve třicáté páté minutě. Na dostřel dvou gólů se dostali v polovině třetí třetiny a skóre na 4:3 upravili Piráti v čase 58:08. Další gól už nepadl, a tak nadstavbovou část energetici zakončili výhrou 4:3. Aktuálně jsou na třetím místě nadstavbové skupiny.

10. kolo středa 20. března 2024

HC Klášterec nad Ohří - HC Energie Karlovy Vary 10:2 (5:1, 4:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 03:19 Horáček (Fuksa, Žampach; 5/4), 09:02 Fuksa (Horáček, Žampach; 5/5), 09:35 Žampach (Fuksa; 5/5), 11:46 Horáček (Fuksa, Žampach; 5/5), 19:05 Horáček (Egermann; 4/4), 21:04 Vlášek (Žampach; 5/5), 28:14 Fuksa (Horáček, Žampach; 5/3), 38:52 Horáček (Žampach, Fuksa; 5/4), 39:54 Dvorožňák (Breczko; 5/5), 41:02 Fuksa (Žampach; 5/5) – 14:31 Kalčík (4/4), 53:28 Kalčík (5/5).

HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 4:3 (2:0, 2:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 10:03 Rejthar (4/5), 14:11 Bláha (Gregor; 5/5), 26:18 Bláha (Kalčík, Šlár; 5/5), 30:08 Šlár (Bláha; 5/5) – 34:31 Staněk (Ťupa, Rosecký; 5/5), 50:46 Staněk (Sinkule, Segeš; 5/5), 58:08 Segeš (Kalaš; 5/5).