Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Energetici jedou na Kladno. Napravit prohru i zvýšit náskok

Energetici jedou na Kladno. Napravit prohru i zvýšit náskok

30.01.2018 | Matěj Hodoval, Jan Čech

Energie i Rytíři budou chtít napravit ostudné porážky z předešlého kola. Kladenští prohráli na domácím kluzišti v měsíci lednu pouze jednou, což nasvědčuje o těžkém boji. Poslední souboj Karlovarských s Kladnem bude ve středu večer hostit ČEZ Stadion v Kladně, kostky budou vrženy v 18:00.
Kde sledovat utkání: Online přenos | Video přenos

O soupeři

Sestava Rytířů z předešlého utkání

  • Kopřiva (35. Cikánek) – P. Hořava, Matula, Štindl, Kehar, Lenďák, Repe, Zelingr – Kubík, Machač, Svedlund – Pekr, Přikryl, Strnad – Tůma, Kurjanov, Kloz – Zikmund, Kaut, Redlich

Čtyřicáté čtvrté kolo WSM ligy bylo černým dnem pro favority této soutěže. Ostudnému výsledku se nevyhli ani Rytíři. Kladenští měli v utkání se Slovanem papírově silnější předpoklady, přesto na ústeckém ledě padli vysoko 0:6. Středočeši přesto zůstávají v tabulce na třetím místě, se ziskem osmdesáti tří bodů, a díky zaváhání Energie i Motoru jsou stále v kontaktu s čelem. Pozor si však svěřenci Miloslava Hořavy na záda, ze čtvrtého místa se totiž nebezpečně tlačí pražská Slavia. Sešívaným schází na Kladenské pouze tři body, souboj o postavení v tabulce tak bude zajímavý až do konce základní části. Pyšnit se Rytíři mohou se skóre 147:104, jež dělá z kladenské ofenzívy tu nejlepší v lize. S energetiky se Jágrův klub potká naposledy v základní části. Dosud hrálo velkou roli domácí prostředí, vždyť pokaždé zvítězilo mužstvo s větším počtem fanoušků v zádech. Západočeši zvítězili 6:2 a 3:2, naopak Kladno vyhrálo doposud jednou, ve vyrovnaném klání vybojovalo dva body po samostatných nájezdech. Bude se radovat znovu domácí celek? Nastoupí Jaromír Jágr? Odpovědi na tyto otázky nabídne středeční večer.

Sestřih z posledního souboje s Kladnem

Koho sledovat - Anton Kurjanov

Anton Kurjanov, foto: Josef Poláček

Kladenští vyhráli příchodem Antona Kurjanova jackpot. Zkušený Rus naplňuje vysoká očekávání a Kladnu se pekelně vyplácí. Čtyřiatřicetiletý forvard má bohaté zkušenosti z ruské reprezentace a KHL, kde oblékal dres Omsku, či Chanty-Mansijsku. Kurjanov stihl po svém příchodu odehrát dvanáct zápasů, ve kterých nastřílel sedm branek (30,43% úspěšnost střelby) a navrch přidal osm asistencí a už nyní má na kontě více kanadských bodů, než něktěří jeho spoluhráči s dvakrát větším počtem startů. V posledním vzájemném souboji Kladna s Energií navíc Anton Kurjanov v samostatných nájezdech zařídil Rytířům bod navíc.

Poznatky asistenta trenéra

„Čeká nás přímý konkurent v souboji o postavení v tabulce, což znamená, že my budeme chtít za každou cenu zvítězit a zajistit si určitý náskok,“ sděluje Tomáš Mariška. „Víme, co od nich můžeme očekávat. Hrají výborně, bruslivý a agresivní hokej,“ ví asistent trenéra. „Potřebujeme, aby se nám začalo více dařit v přesilových hrách a abychom začali chodit přímočařeji do brány, aby nám tam začaly padat nějaké špinavé góly. Především více gólu, než v předešlých utkáních,“ říká Mariška a pokračuje, „Věřím, že se na to dobře nachystáme a hráči odčiní poslední duel v Benátkách.“

Jágr

Karlovy Vary jsou prvním soupeřem kladenských Rytířů poté, co středočeský klub zveřejnil, že pro svoji legendu a majitele v jedné osobě, Jaromíra Jágra, zřídil transfer kartu. „Co se týče sledovanosti a návštěvnosti utkání WSM ligy, do kterých Jarda zasáhne, tak se jistě návštěvnost zvedne. Bohužel my Kladno v základní části hostit nebudeme, takže se nás boom okolo Jardy moc netýká, ale věřím, že pozornost diváků určitě přitáhne,” řekl karlovarský asistent trenéra Tomáš Mariška.

Jak by ale mohl Jágr ovlivnit samotné středeční utkání na Kladně? „Myslím si že nijak, protože by ještě neměl hrát. Pokud by ovšem nastoupil, tak by bylo na Kladně vyprodáno. Jinak co se našeho týmu týče, tak my na Jardu nebereme ohledy. Utkání bude o našem výkonu a našem přístupu. Máme co napravovat, když jsme v pondělí prohráli na ledě předposledního týmu v Benátkách,” přidal Mariška. Dva favorité na účast v baráži byli do pondělí jasní. Karlovy Vary a České Budějovice si vytyčily cíl probojovat se do extraligy a oba týmy prozatím prokazují, že své ambice chtějí naplnit. Kladno se příchodem Jaromíra Jágra stalo třetím týmem do party. „To asi ano. Co se týče nějaké morálky, tak Kladno dokáže pozvednout. Na druhou stranu se ale všechny týmy na něj předem připraví a nebude to mít vůbec jednoduché. Tím nemyslím jen čistě Jaromíra, ale celý tým Kladna,” dodává.

Statistické okénko

y
HC Energie Karlovy Vary
Úspěšnost přesilovek 16,52 % (10. místo v lize)
Úspěšnost oslabení 91,98 % (1. místo v lize)
Tresty 466 TM (13. místo v lize)
Zblokované střely 284 (14. místo v lize)
Střely na branku 33,23 za zápas (2. místo v lize)
Úspěšnost střelby 9,6 % (5. místo v lize)
Úspěšnost vhazování 54,42 % (2. místo v lize)
Rytíři Kladno
Úspěšnost přesilovek 16,4 % (11. místo v lize)
Úspěšnost oslabení 78,6 % (11. místo v lize)
Tresty 454 TM (14. místo v lize)
Zblokované střely 316 (12. místo v lize)
Střely na branku 30,4 za zápas (5. místo v lize)
Úspěšnost střelby 10,8 % (3. místo v lize)
Úspěšnost vhazování 53,4 % (3. místo v lize)