Nikde jsem Jágra nevyhlížel, směje se Jakub Flek

Karlovarský rychlonožka Jakub Flek úřadoval i ve středečním šlágru kola proti Kladnu a byl důležitým pilířem drtivého vítězství 4:0, když pomohl úvodním gólem a nenechal si líbit ani provokaci od soupeře. V našem rozhovoru popisoval souhru v přesilovkách, promluvil o hattricku Gordieho Howa a přiznal, co by provedl na buly Jaromíru Jágrovi.

Kubo, čekal jste takový výsledek a průběh zápasu?
Šli jsme do toho s tím, že tu urveme tři body, protože jsme to zkazili v Benátkách a dneska jsme to chtěli odčinit. Zápas se nám povedl, v první třetině jsme přežili oslabení a to si myslím, že bylo klíčové. Pak jsme přesilovky měli zase my, využili jsme 5 na 3 a zápas jsme pak měli pod kontrolou.

K hattricku Gordieho Howa (gól, asistence a bitka v jednom zápase, pozn. red.) vám chyběla jen asistence...
(smích) Nemyslím si, že to na konci byla nějaká šarvátka, žádná rána nepadla, jen spadla helma. Pouze klasická mela.

Zápas se nevyvíjel úplně dobře, první třetina nebyla úplně ideální, v ní více času hrálo Kladno. Pamatujete si ale nějakou druhou třetinu, kdy by se takto dařilo?
Teď si určitě z hlavy nevzpomenu na nějakou dobrou třetinu (úsměv). Důležité bylo, že jsme přestáli tlak v první třetině a od druhé třetiny jsme už měli zápas pod kontrolou.

Před přesilovkou pět na tři byl oddechový čas, co vám trenér radil? Něco taktického, nebo spíš uklidňoval?
Spíš to uklidňoval, my víme, co chceme hrát. Máme domluvené, kdo kde bude, co zkusíme sehrát a vyšlo nám to. Lipa (Matic Podlipnik, pozn. red.) mi to tam skvěle střelil do hokejky, já jsem to jenom nastavil a šlo to do brány.

Byla to sehraná, nacvičená situace?
Je to jedna z věcí, kterou máme nacvičenou, ale určitě to nehrajeme jen takt, je tam x variant. Byly tam střely od beků, nešlo to, tak jsme prostě zkusili toto. Já jsem na Lipu kouknul, on mě viděl, že tam nastavuji hokejku, tak mi to trefil. Krásná akce.

Do třetí třetiny se šlo za dobrého náskoku, uvažovali jste nad bráněním, nebo jste chtěli hrát svoji hru?
Určitě jsme chtěli hrát pořád stejně, nechodit tam bez hlavy, abychom někde nepropadli a oni jezdili 2 na 1, 3 na 2... Určitě jsme nechtěli hrát dozadu a jen čekat, kdy jim tam náhodou něco spadne a zlomí to na svou stranu, to prostě nejde.

Ke konci pro vás atmosféra na stadionu nebyla úplně přívětivá, bylo to nějak poznat na ledě?
Já osobně to nijak nevnímám. Lidi bučí, možná byli trochu ukřivdění z výkonu rozhodčích, ale myslím si, že si nemají na co stěžovat. V první třetině měli x přesilovek, my jsme to přežili, oni ne. Hráč to nesmí vnímat a soustředit se na svůj výkon.

Sledovali jste, jestli tu bude či nebude Jaromír Jágr?
Ne. Já jsem akorát viděl na internetu, že přiletěl do Čech, takže jsem čekal, že se přijde podívat na zápas, ale nikde jsem ho nevyhlížel.

Nedoufali jste v kabině, že by tento zápas stihl? Zahrát si proti němu by bylo něco jiného.
Určitě by to byla čest, nastoupit proti takovému hráči, ale četl jsem, že má nějaké zranění, takže je nejdůležitější, aby se dostal do zdravotní pohody a mohl rozdávat radost, na kterou se všichni těší.

Myslíte si, že by vás například Standa Balán pustil proti němu na buly?
(úsměv) Já si myslím, že Jarda (Jágr, pozn. red.) hlavně moc nehraje centra. Podle mě je křídlo, takže bych se s ním třeba seknul po holeních na úvodním buly, ale pro nás je důležité, že jsme vyhráli a navíc před očima Jardy (smích).