HC Energie Karlovy Vary

Balán: Nebyl důvod ke změně, v Energii jsem spokojený

V současném kádru patří Stanislav Balán k nejzkušenějším hráčům. V nadcházejícím ročníku se pokusí navázat na sezonu uplynulou, ve které se přes nejasný začátek soutěže uchytil na postu prvního centra a táhl Energii se svými spoluhráči Pohlem a Zaťovičem. V našem interview mimo jiné vysvětluje, proč novou smlouvu podepsal teprve nedávno.

Stando, jste první staronovou posilou. Jak probíhala jednání a proč trvala tak dlouho?
Nejednal jsem přímo já, ale spíše můj agent. O nabídce jsem věděl hned po sezoně. Kvůli nejasnému rozpočtu však nebylo možné ihned podepsat smlouvu, proto se tak stalo až minulý týden.

Nabídek jste měl určitě více, co rozhodlo pro tu z Energie?
Karlovarská nabídka byla nejkonkrétnější. Pocítil jsem zájem i z ostatních týmů, nebylo to ale nic převratného. Navíc jsem ve Varech spokojený, takže nemám důvod ke změně.

Váš kamarád Roman Vlach se vrátil do Zlína, vy jste o návratu domů neuvažoval?
Uvažoval, neuvažoval, prvně by musela přijít nabídka. Věděl jsem, že k té má blíže Roman, což se taky nakonec potvrdilo. Navíc bych ve Zlíně nedostal tolik prostoru na ledě a hrát čtvrtou lajnu bych už nechtěl.

Jak jste se před podepsáním kontraktu připravoval? Naordinoval jste si individuální přípravu? Čemu jste se věnoval?
Se svým kamarádem, také bývalým hokejistou, jsem se ve Zlíně připravoval individuálně. Nemusíte mít strach, na gauči jsem se neválel (smích) a myslím, že jsem dobře připraven.

Vraťme se ještě k uplynulé sezoně, mohl byste ji nějak zhodnotit?
Přicházel jsem s tím, že budeme hrát předkolo play-off, což se nakonec nevydařilo. Proto sezonu nelze hodnotit jako úspěšnou. Na druhou stranu jsme bojovali do poslední chvilky, z týmu bylo cítit odhodlání. Věřím, že letos vše napravíme a do vyřazovacích bojů se podíváme.

Z osobního hlediska jste musel být spokojen, že?
Na začátku sezony jsem byl zraněný, pak to ale šlo. Osobně jsem byl s výkony spokojen. Dlouho jsem předtím extraligu nehrál, proto byla i moje očekávání veliká. Myslím ale, že jsem sezonu zvládl obstojně.

Jak důležité pro vás bude, aby v týmu zůstal Martin Zaťovič, se kterým se vám v útoku velmi dařilo?
S Martinem se mi hrálo výborně, je to výborný hráč, což potvrdil na letošním mistrovství světa. Budu moc rád, když tady bude pokračovat. Zároveň jsem ale realista, takže jeho setrvání v Energii moc nevěřím. Za své loňské výkony si angažmá v KHL jednoznačně zaslouží.

Jasné je, že se bude opět tvořit nový tým, ve kterém by se na vás mělo stavět. Jste na tuhle pozici připraven?
Doufám, že ještě nějaké posily dorazí. Vedení jedná se zkušenými hráči, takže v tom určitě nebudu sám. Každopádně jsem na roli jakéhosi lídra připraven a doufám, že karlovarské fanoušky nezklamu.

Jak se vám v Karlových Varech bydlí a líbí?
Já jsem v Karlových Varech moc spokojený. Našel jsem tu pěkné bydlení v klidné lokalitě. Líbí se tu i mé ženě, takže není co řešit.

Děkuji za rozhovor.