Další dva body Kulicha, dvacítka si ale finále nezahraje

Česká hokejová reprezentace do 20 let si na mistrovství světa finále nezahraje. V pátečním semifinále podlehla favorizované Kanadě 2:5, nic na tom nezměnily ani další dva body na kontě karlovarského útočníka Jiřího Kulicha.

Kanaďané k postupu do finále výrazně nakročili už v první třetině, kdy góly Johnsona a Bedarda získali dvougólové vedení. Ve druhé části zásluhou Stankovena a McTavishe navýšili svůj náskok už na čtyři trefy, Češi ale zbraně ještě nesložili. V rozmezí necelých dvou minut totiž zásluhou Myšáka a Guta snížili na 2:4, jejich naděje ale v 55. minutě definitivně utnul Roy, který skóre uzavřel na konečných 5:2 pro Kanadu.

Karlovarský útočník Jiří Kulich opět nastoupil v elitní formaci českého výběru s Matyášem Šapovalivem a kapitánem Janem Myšákem. Devatenáctiletý forvard navíc měl prsty v obou brankách týmu vedeném Radimem Rulíkem, na které nahrál. Kulich odehrál 17 minut a se šesti střelami byl vůbec nejaktivnějším hráčem našeho výběru.

Kanaďané tak ve finále vyzvou Finsko, Češi se už v sobotu od 22 hodin SELČ utkají se Švédy o bronz.