HC Energie Karlovy Vary

Dokázali jsme ubránit závěr zápasu. To rozhodlo, říká Víťezslav Bílek

V nedělním extraligovém kole vybojovala Energie po divoké přestřelce cenné tři body na ledě Kladna. Hlavním strůjcem vítězství se stal Vítězslav Bílek. Kladenský odchovanec ke svým dosavadním dvěma přidal hned čtyři kanadské body a po zásluze se stal hráčem kola (dle sportovní redakce ČT). S hvězdou utkání přinášíme krátký rozhovor.
Jednou jste se trefil proti Liberci. V nedělním utkání na Kladně jste vstřelil dvě branky a na další dvě nahrál.
Na Kladně mi to hodně pomohlo. Trochu jsem se zvednul po psychické stránce a také po střelecké. Více si věřím. Jsem za to moc rád a doufám, že to přenesu i do dalších zápasů.

Jak se vám spolupracuje s Františkem Skladaným? Přece jen, on je čistokrevné křídlo a teď hraje centra.
Fery jako křídlo zapadl do role středního útočníka a hraje jí výborně. Myslím si, že jsme si začali na ledě hodně rozumět. To je pro nás hodně důležité. Naše spolupráce, ale není jen při hokeji. Rozumíme si i jako lidé. Během dalších tréninků a zápasů to ještě vypilujeme a bude to dobré.

Dokázali jste se prosedit během posledních dvou zápasů. Nechají vás trenéři pohromadě, až se vrátí Lukáš Pech?
To nevím. Záleží především na nich jak se rozhodnou. Když budeme v tomhle složení, tak se budeme snažit hrát co nejlépe, aby nás rozdělit nemuseli.

Vráťme se k zápasu na Kladně. Jak byste zhodnotil toto utkání?
Mysleli jsme si, že ten zápas samotný začneme lépe. Kladno hrálo první třetinu výborně. My jsme se téměř k ničemu nedostali. Ve druhé části už jsme hráli daleko lépe. Dokázali jsme se střelecky prosadit a závěr zápasu jsme si už pohlídali.

Třikrát vedlo Kladno. Vy jste vedli dvakrát. Utkání bylo jako na houpačce.
Když už se nám podařilo vyrovnat nebo se dostat do vedení, tak jsme si nechali vstřelit zbytečnou branku. Kladenští ale udělali v závěru řadu chyb a my jsme je dokázali potrestat.

Kdy přišel zlom v utkání?
Když jsme vstřelili pátou branku. Následovala komerční přestávka a v té nás trenéři uklidnili. Od té doby jsme se začali plně soustředit na obranu. Soupeř si ještě vytvořil řadu šancí. Nastřelil dokonce i tyč, ale nám se to podařilo ubránit. Petr Kumstát trefil prázdnou branku a bylo rozhodnuto.

Související články

Reportáž | ne 28.9.2008

Energie v přestřelce zdolala Kladno