Dorostenci válcují extraligu, ostatní kategorie se střídavými úspěchy

Do parádní formy se rozehráli karlovarští dorostenci. O víkendu přidali do vítězné série další dvě čistá vítězství a stále více se tlačí do úplně špičky extraligové tabulky. Výborně se prezentoval útočník Martin Frk (na snímku), který za víkend stihl nastřílet čtyři branky. Naopak junioři mají opačné starosti a stále se nemohou dostat do té správné herní pohody. Bojovaly i žákovské kategorie.

Extraliga juniorů

HK Hokej Šumperk – HC Energie Karlovy Vary 5:3 (1:2, 3:0, 1:1)

Branky: Schmidt, Rohan T., Majer. Asistence: Rohan T. 2, Tollinger, Topinka, Majer.
Šumperští byli v utkání lépe bruslícím týmem, kdy si lepším pohybem vynutili velké množství přesilových her, z nichž čtyři dokázali proměnit. Přesilovková efektivita domácích rozhodla o tom, že body zůstaly moravskému celku.

HC Slezan Opava – HC Energie Karlovy Vary 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Branky: Chaljavin, Rohan T., Asistence: Hudák, Záhora.
Karlovarští v tomto utkání rozhodně nebyli horším týmem, avšak na jejich hře se projevila už jistá křečovitost z nepovedeného vstupu do sezony. Z přemíry snahy pramenily individuální chyby, které soupeř trestal. Zlomový moment nastal 10 minut před koncem za stavu 2:2, kdy se hosté ve snaze rozhodnout zápas vydali do útoku ve větším počtu hráčů, než si situace žádala a domácí tento fakt následným rychlým protiútokem využili ke vstřelení vítězné branky. Porážkou se junioři sesunuli do pásma sestupu, kdy jsou třetí od konce na 22. místě.

Extraliga dorostu

HC Energie Karlovy Vary – HC Rebel Havl. Brod 6:3 (3:1, 2:1, 1:1)

Branky: Sýkora 2, Frk 2, Kubáč, Švec. Asistence: Záhora 2, Kverka, Valeš, Hluchý, Švec.
Utkání domácí rozhodli v podstatě již po 23 minutách hry, kdy stav utkání byl v té době 5:1. V této části hry měli dobrou střeleckou produktivitu. To, že utkání nakonec neskončilo výraznější výhrou, byl v poměrně častém vylučování, který v utkání dosáhl počtu 11. Ozdobou Energie byla hra v oslabení tří proti pěti, kterou musela hrát hned třikrát, a zvládla jí vždy excelentně.

HC Energie Karlovy Vary – HC VCES Hradec Králové 8:6 (4:2, 2:2, 2:2)

Branky: Frk 2, Vachovec 2, Záhora, Kubáč, Tomeček, Liška. Asistence: Hluchý 2, Urbančok, Valeš, Frk, Kubáč, Vachovec, Troška, Tomeček.
Karlovarští měli nepovedený vstup do utkání, ve kterém hned během prvního střídání inkasovali. Z branky se rychle otřepali a odehráli velmi solidně celou úvodní třetinu. Vstup do druhé části opět nebyl dobrý a hosté srovnali stav. To domácí nepoložilo a ještě do konce druhé části opět odskočili na dvě branky. Východočeši nadále bojovali, dokázali dvakrát stáhnout náskok Energie, ale ta si výhru v utkání, které přineslo brankové hody, již pohlídala.

Žákovská liga starších žáků - 9. třída

HC Ústí - HC Energie Karlovy Vary 3:5 (2:2, 1:1, 0:2)

Branky: Svoboda 2, Brodský 2, Zikmund. Asistence: Bečka 2, Sturma, Zadražil, Grundler.
Karlovarská devítka předvedla na ledě Ústí velmi neorganizovanou hru. Třikrát šla v prvních dvou třetinách do vedení, ale pokaždé zanedlouho o něj přišla. Až v poslední třetině hostům došlo, že musí vycházet ze zajištěné obrany a navíc se jim podařilo poskočit o dvě branky. Na tyto góly domácí již neměli odpověď.

Žákovská liga starších žáků – 8. třída

HC Ústí - HC Energie Karlovy Vary 5:1 (2:0, 3:0, 0:1)

Branky: Ziegler. Asistence: Jirušek.
Západočeši nastoupili na led domácího Ústí velmi naivně. Hra postrádala nasazení, pohyb i kombinaci. Toho soupeř využil a ve dvou třetinách si získal pětigólový náskok. Ve třetí třetině se hra hostů sice zlepšila, ale přinesla pouze kosmetické zkorigování výsledku.

Žákovská liga mladších žáků - 7. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Slovan Ústí n. Labem 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Do poloviny utkání se hra přelévala z jedné strany hřiště na druhou, jenže po polovině utkání se projevila větší fyzická vyspělost ústeckých hráčů. Karlovarským patří obdiv za to, že si zachovali tvář a bojovali až do konce.

Žákovská liga mladších žáků - 6. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Slovan Ústí n. Labem 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)

Branky: Šesták, Hauzr, Trapl, Vildumetz. Asistence: Trapl 2,Šesták 2, Vildumetz.
Naprosto vyrovnané utkání rozhodli ve svůj prospěch domácí ve třetí třetině poté, co přestáli největší tlak a šance soupeře. Konečný výsledek je cenným i tím, že maximálním nasazením dokázal tým výsledek otočit, a nestalo se mu to poprvé.

Západočeský regionální přebor elévů - 5. třída

HC Tachov/ HC Mar. Lázně - HC Energie Karlovy Vary 2:7 (1:5, 1:1, 0:1)

Branky: Smolka 3, Trapl 2, Chodounský, Bečka. Asistence: Václav 2, Chodounský, Smolka, Holešínský, Nídl.
Mladíci Energie se nechali v úvodu zaskočit a prohrávali 0:1. Rychle však nasadili k velkému náporu a během čtyř minut dali 5 branek a rozhodli tak během úvodní třetiny o osudu utkání.

Západočeský regionální přebor elévů - 4. třída

HC Tachov / HC Mar. Lázně - HC Energie Karlovy Vary 2:6 (2:2, 0:1, 0:3)

Branky: Prošek 2, Maloušek, Šetek, Formánek, Parshakovd Asistence: Formánek 2, Tocikd
Domácí hráli víceméně na 2 pětky, čímž se dostali dřív do tempa a rychle vedli 2:0. Jenže to bylo vše, co jim Karlovarští dovolili. Ti ještě během první části dokázali vyrovnat. V dalším průběhu zápasu se postupně začala projevovat únava na domácích a ve třetí třetině již měli karlovarští mladíci herně zcela navrch, což dokázali i střelecky.