HC Energie Karlovy Vary

Druhé derby v přípravě, tentokrát podkrušnohorské

Energetici v úterý zavítají ke čvrtému zápasu v letošní přípravě na led druhého extraligového soupeře, Litvínova. Pro karlovarské hokejisty to tak bude utkání s již tradičním soupeřem v každoroční přípravě. Zápas na Zimním stadionu Ivana Hlinky začíná v 17:30.
Kde sledovat utkání: Online přenos

HC VERVA Litvínov

Litvínov v loňské sezoně předváděl ne úplně přesvědčivé výkony a do posledních kol na tom byl podobně jako Energie. O jeho postupu do předkola play-off musel rozhodnout až poslední zápas proti pražské Slavii. Neskutečně vyrovnané utkání dospělo až samostatných nájezdů, ve kterých se chemikům tolik nedařilo a do play-off nepostoupili. Následně se tedy podobně jako Karlovarští zúčastnili play-out, ve kterém už si počínali zcela suverénně a vyhráli všech 6 utkání.

Zatímco energetici jsou již v plném proudu přípravy, pro litvínovské hokejisty to bude první náročné utkání. Zatím mají za sebou pouhé dva zápasy. V prvním proti sobě nastoupily týmy žlutých a černých, nakombinované z hráčů Litvínova a farmářského Mostu. Druhé utkání bylo také s Mostem, avšak nyní už klasické, Litvínovští zvítězili rozdílem třídy 5:0.

Litvínov před sezonou nijak zvlášť neposílil, avšak ani neoslabil. Do týmu přišli Karel Kubát (Sparta) a Zbyněk Sklenička (Ústí nad Labem). Zajímavý zápas to bude pro Romana Pšurného, který v loňské sezoně oblékal právě dres Litvínova. Spolu s ním tým opustili Patrik Nechvátal (Znojmo), Matěj Stříteský (Ml. Boleslav) a Jakub Černý (Junosť Minsk). Stejně jako Karlovarští dají v tomto zápase možnost mladším, tak se i v dresu Litvínova objeví mnoho nováčků i přesto, že s týmem trénují hráči jako Jiří Šlégr či Martin Ručinský.

Před zápasem s Jaromírem Kverkou starším

Na ledě Litvínova dostanou příležitost další hráči, kteří jsou v širším kádru A týmu. „Dáme příležitost mladším hráčům. Chceme vidět, co umí a jaké jsou jejich dovednosti,“ říká asistent trenéra Jaromír Kverka.

Do utkání ale ještě nezasáhne obránce Tomáš Harant, který je v Karlových Varech na zkoušku. „Delší dobu nestál na ledě a chvilku mu bude trvat, než se do toho dostane. Proto jsme se rozhodli ho zatím nepostavit. Každopádně v plánu máme ještě dost přípravných duelů, kde dostane možnost se předvést,“ doplňuje Kverka.

Poslední utkání

HC Energie Karlovy Vary - Medveščak Záhřeb 3:2 (0:1, 3:1, 0:0 )
Branky a nahrávky: 25. Duda (Balán), 30. Štals (Tomeček V.), 36. Duda (TS) – 11. St. Pierre (Morrisonn, Segal), 32. Trotter (Anderson). Rozhodčí: Pešina, Kostourek – Gerát, Hynek. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. Diváci: 1350. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

HC VERVA Litvínov - HC Most 5:0 (3:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Pavlík (Šrámek, Jurčík), 14. Gerhát (Písařík, Válek), 20. Válek (Písařík), 26. Šrámek (Jurčík, Sklenička), 35. Smolka (Lukeš, Majdan) Rozhodčí: Petružálek - Löffner, Rozlílek Vyloučení: 2:1 Diváci: 416

Související články

Reportáž | út 12.8.2014

Omlazení energetici přehráli i Vervu