Energetici v zámoří: Kulich, Sapoušek, Rymon a Csabi nejlepšími střelci! Dařilo se i ostatním mladíkům

Další týden mají za sebou i energetici, kteří působí v zámoří. Ne vždy jejich zápasy skončily vítězstvím, ale naši mladíci o sobě rozhodně dávali vědět. Bez výjimky všichni bodovali alespoň v jednom utkání. Jiří Kulich, Robin Sapoušek, Dominik Rymon a Adam Csabi jsou nejlepšími střelci svých týmů. Třetí v týmovém bodování je Ľubomír Kupčo a body sbírá také obránce Matteo Kočí. Adam Dybal si připsal třicet šest zákroků a poprvé v sezoně se do branky postavil Jan Bednář, který měl jen o dva zákroky méně. Lucii Velinskou a její tým další zápasy čekají až v polovině listopadu.

American Hockey League (AHL)

Jiří Kulich (Rochester Americans)

První zápas minulého týdne se pro Rochester nevyvíjel úplně nejlépe. Ještě šest minut před koncem prohrával 1:3. Jenomže v čase 54:03 udeřil Jiří Kulich a nastartoval neskutečný obrat svého týmu, kdy po necelých třech minutách na tabuli svítilo skóre 4:3. Jiří si navíc připsal asistenci u vítězného gólu a byl zvolen druhou hvězdou utkání. Dalším soupeřem byl tým Laval Rocket a Rochester oplatil svým soupeřům porážku z předchozího týdne. Jiří si připsal tři střely na branku. V posledním utkání minulého týdne vyrazili hráči Rochesteru na led týmu Utica Comets, kde už od úvodního buly byl zápas v režii Rochesteru. Jiří Kulich byl autorem čtvrtého gólu. Celkem si talentovaný útočník v sedmi zápasech nasbíral devět bodů (6+3) a vede týmové bodování a zároveň je i nejlepším střelcem týmu. Rochester Americans mají na kontě jedenáct bodů a jsou na prvním místě Severní divize. Jiří Kulich byl nominován mezi tři hráče měsíce z nichž fanoušci vyberou toho nejlepšího. Hlasovat v komentářích u příspěvku níže můžete i vy.

25. října 2023

Rochester Americans - Charlotte Checkers 4:3 (1:2, 0:1, 3:0)
Jiří Kulich 1+1, 2 střely

27. října 2023

Rochester Americans - Laval Rocket 7:4 (3:2, 2:1, 2:1)
Jiří Kulich 3 střely na branku, roc 42:40

28. října 2023

Utica Comets - Rochester Americans 5:4 (1:2, 2:3, 1:0)
Jiří Kulich 1+0, 1 střela na branku, roc 28:18

Western Hockey League (WHL)

Matteo Kočí (Kamloops Blazers)

Tým Kamloops Blazers v minulém týdnu odehrál tři zápasy. Do prvního utkání však Matteo nezasáhl. Druhé dva zápasy odehráli hráči Kamloops Blazers před domácími fanoušky a nejen je potěšili dvěmi výhrami v řadě. Šňůru deseti proher utnuli ve dvojutkání s týmem Tri-City Americans. První zápas skončil až prodloužením a Matteo Kočí si v něm připsal bod za asistenci. V obou zápasech na straně soupeřů stáli útočník Maxmilian Curran a v brance se činil Lukáš Matěcha, který byl po prvním duelu vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Ani jeho zákroky však nezabránily tomu, aby se i ve druhém vzájemném souboji neradovali z výhry hráči Kamloops Blazers. Matteo Kočí je se čtyřmi body (0+4) na devátém místě týmového bodování a třetí mezi nováčky. Kamloops Blazers jsou s osmi body na jedenáctém místě Západní konference.

Wenatchee Wild - Kamloops Blazers 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Kamloops Blazers - Tri-City Americans 3:2p (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Matteo Kočí 0+1

29. října 2023

Kamloops Blazers - Tri-City Americans 5:2 (0:0, 1:2, 4:0)
Matteo Kočí 1 střela

Robin Sapoušek (Victoria Royals)

Naopak vítězná šňůra skončila v uplynulém týdnu týmu Victoria Royals, kterému Kelowna Rockets oplatila porážku z předchozího vzájemného duelu. K výhře přispěli i dva čeští mladíci Marek Ročák (0+1) a Gabriel Szturc (1+1). Robin Sapoušek si připsal čtyři střely, ale na soupeřova gólmana nevyzrál. Ve druhém venkovním duelu byl soupeřem Victorie tým Vancouver Giants. Tento zápas byl poměrně vyrovnaný a hráči Victorie dokázali na každou inkasovanou branku odpovědět. Autorem posledního vyrovnávacího gólu byl Robin Sapoušek po polovině třetí třetiny. Barvy Vancouver Giants hájili Patrik Král a Adam Titlbach. Stejný soupeř, ale domácí prostředí, tak to bylo poslední utkání Victorie minulý týden. Tentokrát musel Robin se svými spoluhráči dorovnávat stav 0:2, což se jim povedlo ve čtyřicáté osmé minutě. Zápas nakonec dospěl až do nájezdů. V těch o jeden víc proměnili střelci Vancouver Giants. Robin Sapoušek má po čtrnácti odehraných zápasech na svém kontě čtrnáct bodů (9+5) a je třetí v týmovém bodování. S devíti góly je však nejlepším střelcem týmu. Victoria Royals je s patnácti body na šestém místě Západní konference.

26. října 2023

Kelowna Rockets - Victoria Royals 6:3 (2:2, 2:1, 2:0)
Robin Sapoušek 4 střely

Vancouver Giants - Victoria Royals 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Robin Sapoušek 1+0, 2 střely

Victoria Royals - Vancouver Giants 3:2sn (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0 - 0:1)
Robin Sapoušek 3 střely

Dominik Rymon (Everett Silvertips)

Tým Everett Silvertips odehrál v předchozím týdnu čtyři zápasy. Dvakrát se utkal s celkem Tri-City Americans. První duel poměrně vyrovnaný, ale o gól byli nakonec šťastnější hráči Tri-City. Ti v úvodu druhé třetiny vedli 2:1. V čase 38:03 proměnil Dominik Rymon trestné střílení a srovnal skóre. Jenomže v čase 38:18 už Everett opět prohrával o gól. Srovnáno bylo znovu v čase 38:48 a vedení pro svůj tým Dominik vystřelil ve čtyřicáté páté minutě. Jenomže do konce zápasu se soupeři prosadili ještě dvakrát. Dominik Rymon byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Zajímavostí je, že branku týmu Tri-City Americans hlídal Lukáš Matěcha, který zastavil 36 ze 40 střel Everettu a dvěma asistencemi k vítězství Tri-City přispěl český útočník Maxmilian Curran. Druhý duel s Tri-City Americans odehráli hráči Everettu na domácím ledě a tentokrát se radovali z výhry 6:2. Dominik Rymon byl v čase 28:31 autorem vítězného gólu. Na ledě stál Dominik opět proti Maxmilianovi Curranovi.

Ve třetím zápase přivítal Everett tým Wenatchee Wild. Domácí po druhé třetině prohrávali 1:3, ale ve třetí třetině skórovali pouze hráči Everettu, kteří zápas šestnáct sekund před koncem poslali do prodloužení. To hned v první minutě rozhodli soupeři. Týden nakonec Dominikův tým zakončil vítězně, když si výhru přivezl z ledu celku Spokane Chiefs. V tomto utkání si Dominik připsal dva body za asistence u druhého a třetího gólu, který byl nakonec gólem vítězným. Za Spokane Chiefs nastoupil Lukáš Král, který ještě v loňské sezoně hrál v juniorce Mountfieldu HK. Dominik Rymon má po třinácti zápasech na kontě čtrnáct bodů (8+6) a vede týmové bodování. S osmi vstřelenými góly je zároveň i nejlepším střelcem a rovněž vede statistiku +/-. Everett Silvertips je s patnácti body na čtvrtém místě Západní konference.

23. října 2023

Tri-City Americans - Everett Silvertips 5:4 (1:0, 2:3, 2:1)
Dominik Rymon 2+0, 5 střel

Everett Silvertips - Tri-City Americans 6:2 (1:1, 4:0, 1:1)
Dominik Rymon 1+0, 3 střely

Everett Silvertips - Wenatchee Wild 3:4p (1:1, 0:2, 2:0 – 0:1)
Dominik Rymon 2 střely

Spokane Chiefs - Everett Silvertips 2:6 (2:2, 0:3, 0:1)
Dominik Rymon 0+2, 4 střely

United States Hockey League (USHL)

Ľubomír Kupčo (Des Moines Bucaneers)

Bukanýři měli v plánu dva zápasy. V tom prvním začali tam, kde týden předtím skončili, tedy soubojem s týmem Cedar Rapids RoughRiders, kterému oplatili předchozí porážku. Ľubomír Kupčo si připsal asistenci u posledního gólu svého týmu. Následující den Bukanýři na svém ledě přivítali tým Lincoln Stars a i z tohoto duelu vyšli vítězně. V tomto zápase se Ľubomír neprosadil. Ľubomír Kupčo si v jedenácti zápasech připsal osm bodů (4+4) a je třetí v týmovém bodování. Des Moines Bucaneers jsou s osmi body na šestém místě Západní konference.

Cedar Rapids RoughRiders - Des Moines Buccaneers 3:6 (2:0, 0:2, 1:4)
Ľubomír Kupčo 0+1

Des Moines Buccaneers - Lincoln Stars 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)

North American Hockey League

Adam Dybal (Aberdeen Wings)

Tým Aberdeen Wings měl minulý týden na programu dvojzápas s celkem Bismarck Bobcats. Adam Dybal se postavil do branky v pátečním zápase a připsal si třicet šest zákroků. Ve druhém utkání Adam kryl záda svému parťákovi Croixi Kochendorferovi. Adam Dybal už odchytal devět zápasů s úspěšností 90,38 %. Aberdeen Wings jsou s patnácti body na pátém místě Centrální divize.

Bismarck Bobcats - Aberdeen Wings 5:3 (2:2, 3:1, 0:0)
Adam Dybal 36/41

Bismarck Bobcats - Aberdeen Wings 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Adam Dybal 0/0

British Columbia Hockey League (BCHL)

Adam Csabi (Vernon Vipers)

Nabitý týden má za sebou i tým Vernon Vipers, který odehrál čtyři zápasy. V tom prvním si změřil síly s celkem Coquitlam Express. K výhře Vernonu jedním gólem přispěl i Adam Csabi, který byl v polovině třetí třetiny autorem šestého gólu. Druhý duel hráči Vernonu odehráli doma, kde hostili tým Surrey Eagles. Tentokrát však z tohoto duelu odešli s prázdnou. Adam si připsal jeden gól, když skóroval za Vernon jako první ve třetí třetině.

Ani třetí zápas Vernonu nevyšel. Po první třetině prohrával s týmem Penticton Vees 0:3. Ve druhé části dvakrát skóroval Adam Csabi, jenomže zároveň ještě další branku Vernon inkasoval. V úvodu třetí části se Adamův tým sice dostal na dostřel jedné branky, ale jednu branku přidal i soupeř, který se nakonec radoval z výhry. Adam byl vyhlášen třetí hvězdou tohoto zápasu. Vernon Vipers nakonec týden zakončil vítězně, když porazil tým Merritt Centennials. Adam si připsal asistenci u prvního gólu svého týmu. Adam Csabi ve třinácti zápasech nasbíral deset bodů (8+2) a je sedmý v týmovém bodování a druhý mezi nováčky. S osmi góly je Adam nejlepším střelcem týmu. Vernon Vipers je s osmnácti body na třetím místě divize.

Coquitlam Express - Vernon Vipers 1:8 (1:2, 0:3, 0:3)
Adam Csabi 1+0

24. října 2023

Vernon Vipers – Surrey Eagles 3:7 (0:4, 0:1, 3:2)

Penticton Vees - Vernon Vipers 5:3 (3:0, 1:2, 1:1)
Adam Csabi 2+0

Merritt Centennials - Vernon Vipers 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Adam Csabi 0+1

East Coast Hockey League (ECHL)

Jan Bednář (Toledo Walleye)

Tým Toledo Walleye odehrál v předchozím týdnu pouze jeden zápas, když se utkal s celkem Fort Wayne Komets. Jan Bednář nastoupil poprvé v sezoně a hned si připsal třicet čtyři zákroků a utkání tak zakončil s úspěšností 94,44 %. Tým Toledo Walleye zatím odehrál dva zápasy a s třemi body je na desátém místě Západní konference.