Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Energie organizuje turnaj mládežnických akademií

Energie organizuje turnaj mládežnických akademií

08.12.2011 | Michal Slavík

Po uspořádání Vemex Cupu přichází HC Energie s další iniciativou ke zkvalitnění mládežnického hokeje nejen v Karlových Varech. S využitím připomínek dalších klubů s titulem Akademie ČSLH organizuje karlovarský klub v čele s šéftrenérem mládeže Jiřím Ryžukem dlouhodobý turnaj družstev hráčů ročníku 1998 a mladších. Turnaje s ambicí stát se tradicí se v premiérovém ročníku zúčastní Karlovy Vary, Plzeň, Letňany, Kometa Brno, Chomutov, Liberec, Jihlava a Sparta Praha.

Turnaj startuje 14. prosince na ledě KV Areny, pořadatelství utkání si postupně vyzkouší i další účastníci. Osm týmů je rozděleno do dvou skupin, které se v březnovém play-off prolnou v bojích o konečné pořadí. „Tento dlouhodobý turnaj jsme záměrně vytvořili pro kategorii 98. Jde o hráče, kteří se připravují na důležitý krok, kterým je přechod do výběrových družstev mladšího dorostu. Domníváme se, že žákovská liga, kde zápasy často končí dvouciferným výsledkem, nenabízí pro tyto hráče dostatek kvalitních utkání,“ říká autor projektu Jiří Ryžuk.

Setká-li se turnaj akademií s příznivou odezvou, jsou organizátoři připraveni k jeho pokračování i v příštích sezonách třeba i s vyšším počtem účastníků.

PODROBNÉ PROPOZICE TURNAJE