HC Energie Karlovy Vary

Hlavní trenér odvolán, tým povede trio Paleček, Baďouček, Řezníček

Do obtížných bojů ve zbývající části play out vstoupí karlovarští hokejisté pod vedením nových trenérů. „Z důvodu pokračujících neuspokojivých výsledků A mužstva HC Energie a vzhledem k velmi důležité závěrečné fázi sezony byl dnes z pozice hlavního trenéra odvolán pan Pavel Hynek. Od pátku povede tým jako hlavní trenér pan Josef Paleček. Asistentem zůstává Václav Baďouček, trenérský tým doplní ještě Josef Řezníček. Trenérem brankařů zůstává Pavel Kněžický,“ sděluje generální manažer klubu Miroslav Vaněk.
Karlovarští hokejisté se sice ve skupině o umístění drží na nejvyšší pozici, na barážovou příčku však mají po úterní prohře od Kladna jen pětibodový náskok. Do konce soutěže zbývá energetikům ještě jedenáct utkání, ve kterých je ve hře 33 bodů.

„V této fázi soutěže jsme si již nemohli dovolit experimentovat a vsadili jsme na osvědčené a zkušené tváře. Pan Paleček zná výborně celé mužstvo, proto jsme se rozhodli pro jeho návrat. Václav Baďouček s týmem v posledních měsících pracoval, zná jeho zdravotní stav i aktuální formu. Dále jsme přesvědčeni, že hráčské zkušenosti, osobnost a přehled Josefa Řezníčka rovněž pomohou ke zvládnutí naší současné mise – dokončení sezony bez dalších komplikací,“ doplňuje Miroslav Vaněk.

Josef Paleček stál na střídačce Energie při zisku premiérového mistrovského titulu pro Karlovy Vary v loňské sezoně. Letos se ale klubu vstup do soutěže nepovedl a na konci října byl trenér odvolán. Na jeho místo nastoupil Pavel Hynek, v lednu se ještě Energie vyšplhala až na sedmou příčku extraligy. Pak ale přišel strmý pád. Sérii osmi porážek v řadě přerušila jen výhra v posledním kole základní části v Brně. Na úvod play out ale přišla domácí porážka od posledního Kladna. Odstup od barážové příčky se tak snížil na pět bodů.

Pro Josefa Řezníčka se bude jednat o první trenérskou zkušenost. Hráčskou kariéru ukončil loni po zisku mistrovského titulu. S 1035 odehranými zápasy v nejvyšší soutěži zůstává extraligovým rekordmanem.