HC Energie Karlovy Vary

Hokej není sport o síle, ale o dovednostech, říká Martin Pešout

Hokejisté A-mužstva mají za sebou měsíc přípravy na novou sezonu. V jejím rámci v pondělí poprvé využili i ledovou plochu v tréninkové hale KV Areny. Dosavadní průběh přípravy hodnotí hlavní trenér Martin Pešout.

Pane trenére, byl jste na postu asistenta trenéra a v Karlových Varech jste se stal hlavním koučem, je mezi rolemi velký rozdíl?
Ano, rozhodně je. Největší zodpovědnost nese hlavní trenér. Záleží potom už jen na něm, jak se rozhodne využívat své asistenty. V Brně jsem byl hodně využíván a i v Karlových Varech mám v plánu využívat své asistenty.

Jaké byla atmosféra v kabině po vašem příchodu?
Byl cítit smutek z neúspěchu. Ovšem my se nemůžeme pořád dívat dozadu a myslet na to, co se stalo. Nyní se pilně soustředíme na přípravu na sezonu. Podle mého se i mužstvo cítí psychicky lépe a intenzivně se věnuje přípravě, aby následující sezona dopadla co nejlépe.

Jak probíhá letní příprava?
Trénujeme čtyři týdny. Střídáme silové tréninky s dovednostními. Využívali jsme posilovnu, halu i lesy. Hokej není sport o síle, ale o dovednostech. Tudíž se snažíme podpořit dovednosti hráčů a zdokonalovat je. Nyní se věnujeme hrám, kdy v pondělí jsme měli basketbal, v úterý nás čeká nohejbal a bude následovat například volejbal. Na ledě se snažíme o dynamický a rychlý trénink, abychom co nejlépe využili padesát minut.

Je tým kompletní nebo přijde ještě nějaká posila?
Kádr je kompletní a výrazně do něj zasahovat nebudeme. V sezoně se ukáže, kteří hráči nám chybí a které posty potřebujeme dosadit. Budeme se dívat po obráncích, kteří nám pomohou v play-off a následné baráži. O útočníky není v Karlových Varech nouze, jsou dostatečně kvalifikovaní.

Cíl týmu je zřejmě předem dán...
Ambice týmu se ukáží během sezony. Budeme se snažit o návrat extraligy do Karlových Varů. Mužstvo je natolik kvalitní, aby toho dosáhlo.

V Karlových Varech jste zhruba měsíc, stihl jste se zabydlet?
Působil jsem zde dohromady devět let. Věděl jsem tedy, do jakého prostředí jdu. Vedení také zná mou práci, proto jsme se domluvili na spolupráci. Určitě i jeden z důvodů, proč jsem přišel do Karlových Varů, byl ten, že jsem zde již působil. Zabydlet jsem se prozatím nestihl. Bydlím u kamaráda a o víkendech jezdím do Brna. Jakmile budu mít chvilku čas, po nějakém bydlení se podívám.

Děkuji za rozhovor!