Igor Murín: Rozhodl hrozný začátek

Zatímco dva dny před Štědrým dnem hokejisté Hamé na domácím ledě po výborném výkonu sestřelili pražskou Spartu, po návratu z vánočních svátků se svěřencům Ernesta Bokroše nedařilo a z ledu Karlových Varů se tak vracejí s porážkou 0:4. Utkání ve zlínské bráně zahájil Jakub Čech, avšak již ve 12. minutě přepustil své místo v bráně Igoru Murínovi. "Začátek byl hrozný. Měli jsme pár šancí, které jsme neproměnili a od toho se zápas odvíjel. Karlovy Vary se dostaly rychle do vedení 2:0 a potom už si výsledek pohlídaly a v pohodě dohrály," řekl po skončení zápasu zkušený gólman, který stejně jako kolega inkasoval dvě branky.
Ernest Bokroš

Jak vypadal zápas z Vašeho pohledu?
Z naší strany to byl jeden z těch horších výkonů. Nepodařilo se nám vstřelit ani jednu branku, což si myslím, že rozhodlo. Pohyb v zápase byl, šance byly, ale nedokázali jsme se prosadit proti Sáblíkovi.

V první třetině jste měnili brankáře. Z jakého to bylo důvodu?
My potřebujeme dostat nazpět po nemoci do brány Igora Murína. Nebylo to ani z důvodu nějakého špatného výkonu Jakuba Čecha, ale spíš skutečně to, že potřebujeme, aby se Igor do branky vrátil a toto byla dobrá příležitost, ho tam dát.

Po nástupu Igora Murína tým působil oživeným dojmem. Jak působil na Vás?
Jak říkám, výkon nebyl optimální z naší strany, měli jsme tolik šancí a nedali jsme gól, a to Varům nahrávalo.

Podle výsledků se vám na západě Čech zase příliš nedaří…
Neřekl bych, že se nám nedaří. Minule jsme tu vyhráli na nájezdy. Dneska se vyhrává těžko všude, kluby vyhrávají hlavně doma. Liga je ohromně vyrovnaná, ale neřekl bych, že se nám nedaří. Je pravda, že dnes jsme si chtěli odvézt tři body, nepodařilo se. Ale máme je doma ještě v posledním kole, tak uvidíme.

Byl dnes vidět velký rozdíl oproti zápasu se Spartou, kterou jste zaslouženě porazili?
To by se nedalo srovnat. My jsme proti Spartě hráli excelentně, kdežto dneska to bylo tak 30 % z předešlého výkonu.

Igor Murín

Jak byste ohodnotil dnešní utkání?
Začátek byl hrozný. Měli jsme pár šancí, které jsme neproměnili a od toho se zápas odvíjel. Karlovy Vary se dostaly rychle do vedení 2:0 a potom už si výsledek pohlídaly a v pohodě dohrály.

V první třetině jste střídal. Když jste přišel do branky, bylo na mužstvu znát jakoby ožilo. Měl jste ten pocit?
Někdy taková změna mužstvu pomůže. Teď sice pomohla, ale stejně jsme nedali gól. To je potom jedno, jestli zápas skončí tři, čtyři nebo pět nula. Kdybychom dnes hráli i delší zápas, tak gól prostě nedáme.

Podle výsledků mám pocit, jakoby se vám na západě Čech nedařilo...
Minulý rok se nám tu nedařilo. Letos jsme tu jednou vyhráli 3:2 na nájezdy, ale Karlovy Vary dnes byly dobře zorganizované v obraně a ..... . Zkrátka byly lepší. Daly góly a my ne. Když nedáme gól, nemůžeme myslet na nějaký bodový zisk.

Byl váš výkon hodně jiný než, jaký jste předvedli v zápase se Spartou?
Byl hodně rozdílný. V předešlém utkání jsme si plnili všechny povinnosti. Dnes si Karlovy Vary vytvářely šance, uzavíraly nás ve třetině. Dneska vůbec byly lepším a pohyblivějším týmem.