Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Je krásné, jak kluci dokázali otočit Karlovy Vary vzhůru nohama, říká spokojeně GM Miroslav Vaněk

Je krásné, jak kluci dokázali otočit Karlovy Vary vzhůru nohama, říká spokojeně GM Miroslav Vaněk

17.04.2008 | Karel Psohlavec

I přes porážku v sedmém finálovém utkání z něj vyzařovala především spokojenost z neuvěřitelné sezóny. „Je to fantazie. Tohle je na sportu to nejkrásnější. Sport dokáže budit hrdost k vlastnímu městu, k tomu, že jsme Karlovaráci,“ vnímá výjimečné a historické chvíle karlovarského hokejového klubu jeho generální manažer Miroslav Vaněk.

Karlovarský hokej nedávno oslavil 75 let své činnosti, největší úspěch své historie ale prožil až letos. Ke zlatému vrcholu chyběl jen kousek. „Když jsem ráno vstával, říkal jsem si: ‚Tak teď už ten pohár skutečně chci!‘. Klukům jsem ohromně věřil. Můj vítězný tip se mi ale začal rozplývat, když to bylo 2:0 pro Slavii. Musíme uznat sílu soupeře, hrál výborně a sedmé utkání zvládl parádně. Nám naopak scházel všude ten pověstný krůček. Klukům jsem v kabině poděkoval, jsem na ně opravdu hrdý. Je krásné, jak dokázali otočit Karlovy Vary vzhůru nohama. Zaslouží si absolutorium,“ líčí své první pocity po utkání generální manažer HC Energie Miroslav Vaněk.

Po dlouhých letech, kdy si klub jen těžko získával respekt hokejových soupeřů, konečně přišel pronikavý úspěch. Jak se klub blížil k rozhodujícím bojům, rostla i hokejová horečka ve městě. Taková, kterou Karlovy Vary nepoznaly ani v dobách postupu do nejvyšší soutěže. „Je to fantazie. Tohle je na sportu to nejkrásnější. Sport dokáže budit hrdost k vlastnímu městu, k tomu, že jsme Karlovaráci. Z Karlových Varů v minulosti chodily hlavně špatné zprávy, pořád se řešily spíše nepříjemné záležitosti. Můžeme být pyšní na to, v jak krásném městě žijeme. Nyní navíc se špičkovým hokejovým týmem,“ také naplno prožívá hokejové nadšení.

Pozitiva historického úspěchu vidí první muž klubu také v dalším potvrzení vzestupného trendu karlovarského hokeje: „Jsem velmi šťastný, že jsme všechny konečně přesvědčili o tom, že klub jde tím správným směrem. Byli jsme druzí v Tipsport cupu, uspořádali jsme reprezentační utkání s Německem, krásný galavečer k 75 letům hokeje ve městě, áčko se probojovalo přímo do play off a po těch třech parádních sériích se rozhodně nemá za co stydět. Bezesporu jsme se propracovali do pozice mužstva, které bude nadále respektované. Konečně bude uznávaná naše dlouhodobá práce. Mužstvo, jež bylo v roce 1990 v krajském přeboru a nemělo žádné mládežnické týmy, se propracovalo do absolutní špičky. Jsem si jist, že se s námi bude muset do budoucna čím dál více počítat.“

Extraligová sezóna 2007/08 bude pro všechny fanoušky klubu nezapomenutelná. „S kolegy jsme se o tom zrovna bavili. Určitě se bude za pár let povídat: ‚To bylo tenkrát, když se ve Varech hrálo finále.‘ Určitě jsme se tímto úspěchem zapsali nesmazatelně do historie Karlových Varů. Na to jsem opravdu hrdý,“ usmívá se při odpovědi na otázku, jaké vzpomínky budou spojeny s letošním ligovým ročníkem.

Velmi příjemným překvapením byli v letošní sezóně také karlovarští fanoušci. Noční čekání na vstupenky a čtyři tisícovky příznivců v zelených barvách při rozhodujícím finálovém duelu jsou jen třešničkou na dortu. „Fanoušci byli parádní, neskutečně je obdivuji. Jsem moc rád, že se nám podařilo vzbudit takový zájem a euforii. Chci jim všem moc poděkovat! Tým jede hned po zápase do Karlových Varů, kde se s nejvěrnějšími ještě v noci setká a poděkují jim za celou sezónu. Tím ale naše letošní akce nekončí. Už tento pátek se opět všichni setkáme u Thermalu. Věřím, že to tam bude parádní,“ zve závěrem všechny fanoušky na rozlučku se stříbrnou sezónou. Setkání před hotelem Thermal začíná v pátek od 16:30 a těšit se můžete vedle hráčů HC Energie i na vystoupení kapel Mandrage a Děda Mládek Illegal Band.