HC Energie Karlovy Vary

Junioři chtějí s MVD napravit neúspěch z posledního tripu

Jen tři body si dovezla Vlčí smečka ze čtyř utkání z posledního tripu. Na ledě Chimiku Voskresensk ani jednou družina trenéra Marišky nebodovala. Tři body nakonec vybojovala s Atlantem v Mytišči za výhru 3:2. Čtvrtý duel tripu skončil porážkou 3:5. Ztracené body nyní budou energetici chtít získat ve čtyřech domácích utkáních, která sehrají během příštích šesti dní. Přijďte je podpořit i vy do KV Areny, vstupné je zdarma!
NEJBLIŽŠÍ PROGRAM MHL

23.10.
HC Energie - HK MVD od 18:00

24.10.
HC Energie - HK MVD od 18:00

27.10.
HC Energie - Chabarovsk od 17:00

28.10.
HC Energie - Chabarovsk od 18:00

„Dali jsme si za úkol dovézt si šest bodů, a to se nepovedlo. Takže musíme hodnotit tento trip jako nepovedený,“ začal ohlížet se trenér Tomáš Mariška za posledními čtyřmi zápasy a pokračoval: „Bylo nám jasné, že tyto zápasy nebudou jednoduché, ale pokaždé jsme sahali po bodech.“

Kde se stala chyba? Na tuto otázku trenér okamžitě odpověděl. „Jednoznačně naše produktivita. Hráče jsme nabádali, aby se tlačili do branky a snažili se soupeře přestřílet. To se nám povedlo, ale z převahy střel jsme nedokázali nic vytěžit. Efektivita naší koncovky byla daleko menší než u našich soupeřů. Dalším faktorem byla hra v přesilových hrách.“

Na lepší koncovce trenéři s mužstvem pracují. „Stále trénujeme střelbu, ale to se nedá zlepšit ze dne na den. Nicméně já si myslím, že naši hráči mají na to, aby byli produktivnější. Věřím, že se k nám přikloní štěstí a bude to lepší,“ přeje si Mariška.

A zlepšit se v koncovce může Vlčí smečka už ve středu a ve čtvrtek, kdy bude hostit tým HK MVD Balašicha. Následně pak v neděli a pondělí, kdy se v KV Areně představí Amurští Tygři z Chabarovsku. „MVD je jeden z favoritů naší části soutěže. Mládežnický tým Dynama Moskva má velikou kvalitu a na to hráče upozorňujeme. Je to možná trochu paradoxní ale s předními celky MHL se nám hraje lépe než s týmy, které jsou na naší úrovni. Věříme, že se nám podaří vydolovat nějaké body, které jsme ztratili teď na posledním tripu,“ doufá kormidelník juniorky HC Energie.

Během šesti dnů se v KV Areně bude hrát o 12 bodů. „Nechci říci, kolik bodů je cíl v těchto zápasech získat, ale my hráčům říkáme, aby do utkání dali ze sebe sto procent. Zápas může skončit jakkoliv, ale pokud odvedou maximum, tak se body vždy dostaví,“ pokračuje.

S Chimikem se do branky postavil David Honzík. Proti Atlantu pak dostal mezi třemi tyčemi přednost David Fečo. Nabízí se tedy otázka, který z gólmanů se do branky postaví nyní v domácím prostředí? „Prohození gólmanů nebylo z důvodu jejich výkonu. Chtěli jsme dát mužstvu určitý impuls do dalších zápasů, a z části se nám to povedlo. Oba brankáři nás na tripu podrželi. Každopádně o dalším nasazení gólmanů rozhodne aktuální stav a nejprve se to dozví oni samotní,“ dodal trenér Mariška.

David Fečo vychytal svou první výhru v MHL

Na ledě Atlantu Moskevská oblast dostal možnost předvést své brankařské uměni David Fečo. V jednom utkání obstál a vychytal svou premiérovou výhru.

Davide, jak hodnotíte poslední trip?
Herně to bylo dobré, ale nedokázali jsme střílet branky. Nedařilo se nám ani v přesilových hrách. Za to nás soupeři potrestali.

Na dvě utkáni tripu jste dostal od trenérů důvěru. Dozvěděl jste se proč?
Ne. Trenéři si mě zavolali a řekli mi, že budu chytat. Po vítězství jsem pak dostal ještě jednu možnost. Poprvé se mi podařilo vychytat tři body v MHL.

Z vašeho osobního pohledu se dá říci, že trip byl dobrý. Zachytal jste si a jednou jste pomohl týmu k vítězství…
To je možná pravda, ale hokej je kolektivní sport. Dovezli jsme jen tři body, a to je prostě málo. Nedá se tak mluvit o nějakém povedeném tripu. Musíme vyhrávat i když v brance stojí kdokoliv.

Hrajete čtyři zápasy doma začínáte s favorizovaným týmem MVD…
To bude hodně těžké. Pokud si to dobře pamatuji, tak v minulé sezoně jsme s nimi nevyhráli. A jestli ano, tak možná jednou. Hlavně musíme bodovat. O něčem jiném se v šatně nemluví.

Související články