Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Junioři vyráží na dva zápasy do Běloruska

Junioři vyráží na dva zápasy do Běloruska

03.01.2014 | David Košinár, Jan Čech (Karlovarský deník)

V neděli 5.1. od 10:00 a v pondělí 6.1. od 18:00 se utká karlovarská juniorka se dvěma běloruskými celky. V neděli je čeká Dinamo Šinnik a o den později se představí na ledě Junosť Minsk. Karlovarští junioři mají v poslední době výbornou formu. Z posledních šesti zápasů si odnesli plný počet bodů. Naposledy padli 22.11. s Loko Jaroslavl po nájezdech.

Forma s Dinamem-Šinnik

Energetici mají s Dinamem skvělou bilanci zápasů. Z pěti vzájemných zápasů prohráli pouze jednou a to 19.11.2012 1:2 na ledě Dinama v Babrujsku. Běloruský celek se drží na třinácté příčce se ztrátou devíti bodů na sedmou Energii. Problém Dinama je v tom, že nedokáží soupeři nastřílet příliš mnoho gólů. Krásným příkladem je nejproduktivnější hráč Dinama-Šinnik Dmitrij Ambrožejčik, který má na svém kontě dvacet devět kanadských bodů za pouhých pět branek a dvacet čtyři asistencí. Uvidíme tedy, jak se naši junioři vypořádají s nepříliš lichotivou bilancí na hřištích soupeřů, i přes famózní formu v posledních zápasech.

Vzájemné zápasy MHL 2013/2014

HC Energie - Dinamo-Šinnik 7:1

Vzájemné zápasy MHL 2012/2013

HC Energie - Dinamo-Šinnik 4:0
HC Energie - Dinamo-Šinnik 5:0
Dinamo-Šinnik - HC Energie 3:1
Dinamo-Šinnik - HC Energie 1:2

Forma s Junosť Minsk

Junosť je na tom v tabulce o něco lépe než Shinnik. Nachází se na desáté příčce západní konference a ztrácí sedm bodů na Energii. Tým bodově táhne Maxim Parfejevec, který nastřílel jedenáct branek a připsal si devatenáct asistencí. Minsk byl zatím poslední tým, který se s našimi juniory utkal a Energetici jasně vyhráli 7:1. Vzájemné zápasy Energie s Minskem jsou ještě lepší než s Shinnikem. Junosť nedokázala ani v jednom ze zápasů s Energií zvítězit. Doufejme tedy, že naši junioři naváží na tuto úspěšnou sérii.

Vzájemné zápasy MHL 2013/2014

HC Energie - Junosť 7:1

Vzájemné zápasy MHL 2012/2013

HC Energie - Junosť 2:1
HC Energie - Junosť 6:0
Junosť - HC Energie 0:4
Junosť - HC Energie 1:2

Před zápasy s trenérem Mariškou

„Cíle máme stále stejné. To znamená hrát co možná nejlepší hokej a přivézt co nejvíce bodů. Jinak bychom rádi navázali na šňůru, kterou jsme měli před vánoci, kdy jsme dokázali v devíti utkání v řadě bodovat a sedm jsme jich vyhráli,“ řekl před odletem trenér Tomáš Mariška.

Začněme u prvního soupeře. Dinamo – Šinnik Bobrujsk předvádí klasický ruský styl. „Myslím si, že oba soupeři jsou si velice podobní. Doma se budou snažit o nátlakový hokej a nás čekají náročné zápasy. Pokud se s nimi budeme přetahovat o vedení, tak to budeme mít hodně složité,“ odhaduje kouč juniorky Energie.

Před vánoční přestávkou dokázala karlovarská juniorka sestřelit Junosť Minsk hladce 7:1. Odveta se zřejmě ponese v úplně jiném duchu. „Každé utkání začíná za stavu 0:0 a na to hráče upozorňujeme. Soupeř nastoupí v lepší sestavě a bude si chtít body nechat doma,“ upozorňuje Mariška.

Mezi Juností a Šinnikem není větších rozdílů. „Jsou si hodně podobní. Dinamo – Šinnik má možná o něco málo mladší kádr, že Junosť Minsk. Možná o to budou aktivnější a nebezpečnější. Junosť bude trochu sázet na zkušenost. Nicméně v Bělorusku nás čekají velice náročné zápasy,“ varuje.

V očích karlovarského publika se Junosť Minsk jeví jako snadný soupeř. V minulém roce skončila na posledním místě, letos si z lázní odvezla sedmibrankový příděl. „Diváci ji možná takto vidí. Já ale určitě ne. Má velice vysokou kvalitu a všichni máme před Juností patřičně zdravý respekt,“ upozorňuje.

V brance bude v obou zápasech stát David Honzík. Otázka je, kdo zaujme post druhého gólmana. „David Fečo je po operaci nosní přepážky. Dále nemůžeme zřejmě počítat s reprezentanty, kteří jsou na mistrovství světa hráčů do dvaceti let. Nicméně máme dostatečně široký kádr a postavíme formace v co možná nejlépe,“ dodává Mariška.