Karlovy Vary těsně podlehly Kolínu

K a r l o v y  V a r y - O nedělním dopoledni se na karlovarském zimním stadionu odehrál zápas české sledge hokejové ligy mezi domácími SKV Nowaco Sharks a hosty z Kolína. Karlovarští cítili možnost získat ve férovém boji svůj první úspěch, ale štěstěna se tentokrát nepostavila na jejich stranu. V bojovném utkání zvítězili kolínští Draci nad stále se lepšícími karlovarskými Žraloky nejtěsnějším poměrem 1:0.

SKV Nowaco Sharks Karlovy Vary - Draci Kolín 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Branka: 29. Němec. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Diváci: 20.

Karlovy Vary: Konya - Robert Schneider, Marek Schneider, Hrbek „C", Janko, Švec, Nejedlý, Neuman, Berger, Lindák.

Kolín: Kratochvíl - Chadraba „C", Najbrt, Hron, Novák, Košík, Obořil, Němec, Dobruský.

Doba svátečního oběda přilákala do ledového stánku Energie opravdu jen minimum příznivců sledge hokeje. Přítomná promrzlá hrstka diváků ale svého času stráveného na stadionu litovat nemohla. Od samého počátku byl k vidění oboustranně vyrovnaný sledge hokej. Po pouhých deseti sekundách hry se po přihrávce Marka Schneidera zjevil ve velké šanci Berger, ale brzká radost nebyla domácím dopřána. Hosté se snažili zúročit své zkušenosti a více útočili, pozorná karlovarská obrana však pustila nejaktivnějšího Draka Chadrabu jen do dvou příležitostí, které zlikvidoval vynikajícími zákroky gólman Konya. Po prvním patnácti minutách tak svítil na ukazateli stav 0:0.

Druhá třetina nabídla ještě sviženější hru než předchozí část. Karlovy Vary byly Kolínu více než vyrovnaným soupeřem, na ledě se bojovalo o každý puk. Na obou stranách se zrodily dobré šance, ale jejich autoři, opět domácí Berger a hostující Chadraba, nedokázali překonat brankáře. Až ke konci třetiny se Kolínští na delší dobu usadili v útočném pásmu a 68 sekund před sirénou vydřeli první, a jak se později ukázalo i vítěznou, branku. Z levé kruhu se střelou po ledě k bližší tyči prosadil Němec.

Do poslední patnáctiminutovky nastoupili Žraloci s odhodláním korigovat stav a na ledě to bylo znát. Bojovností a důrazem dokázali Draky dostat do úzkých a odměnou jim byly i dvě přesilové hry. V každé však neproměnil po jedné vyložené šanci smolař zápasu Jiří Berger. Hosté se snažili přidat pojistkový gól, nicméně do jasných příležitostí se nedostávali a do jejich řad se vkrádala nervozita. Hrdinou se nakonec mohl stát Robert Schneider, který ale 22 sekund před závěrečným hvizdem nezpracoval ideálně kotouč a sám mezi kruhy branku netrefil. Kolín si tak z Karlových Varů i díky troše štěstí odvezl „fotbalovou" výhru 1:0.