Koblasa: Hlavní chybou byly nezužitkované šance

Páteční utkání Energie proti Litvínovu skončilo pro domácí prohrou 2:3. Během první třetiny se ve velké šanci ocitl Petr Koblasa, který svou střelou na tyčku pouze rozezvučel prostory KV Areny. Právě nevyužité šance byly podle Petra důvodem porážky.

V první třetině jste se dostal do velké šance, ale nastřelil jste pouze tyčku. Mohl byste tuto situaci přiblížit?
Před naší brankou kotouč dobře zachytil náš obránce a hodil ho ihned dopředu. Já si nahozený kotouč pouze sebral ve středním pásmu, a protože daná situace neumožnila přihrávku, tak má střela skončila pouze tyčkou.

V čem si myslíte, že byla hlavní chyba nepovedené druhé třetiny, ve které jste třikrát inkasovali?
Hlavní chyba byla zřejmě v tom, že jsme měli ještě za vedení 2:1 spoustu šancí, ale nedokázali jsme je zužitkovat k navýšení stavu utkání v náš prospěch. Soupeřovi se v šancích dařilo o dost líp.

Hosté od poloviny utkání převzali iniciativu, čím si to vysvětlujete?
Jsem si jistý, že soupeři pomohlo otočení stavu během druhé třetiny na svou stranu. Pak se mu samozřejmě hrálo lépe než nám. Nabudilo je to, a to se vždy hraje lépe.

Máte za sebou letos i čtyři zápasy v dresu Kadaně. V čem se liší vaše role v obou týmech?
Nemyslím si, že by se má role zde v Energii výrazně odlišovala od té v Kadani. Pravdou však je, že hokej tam je trochu jiný než ten extraligový. Žádný zásadní rozdíl působení mé role tam a tady nevidím.

Je pro vás působit ve dvou kolektivech, zvykat si na jiné trenéry, odlišnou strategii?
Těžké to pro mě není. A v Kadani je se mnou více hráčů z Karlových Varů, takže ani dojíždění pro mě není problémem, jelikož většinou stejně jezdíme všichni společně.