Mládí ve Varu: Vzestupy a pády, neporažený dorost a skalp mistra

Ne vždy se vše daří podle představ a to přesně se stalo v uplynulém týdnu našim nadějím. Zatímco týden předtím byly jejich ztráty minimální, tak tentokrát si většina týmů vypila kalich hořkosti až do dna. Ale co, góly padaly, jenom jich prostě bylo méně než na straně soupeřů a to může být v dalším týdnu zase naopak. Energetici bodovali v pěti z jedenácti zápasů, takže skoro v polovině.

DHL Extraliga juniorů

První říjnovou sobotu přivítali energetici juniorku týmu Vítkovice Ridera. Karlovarští vstoupili do utkání aktivně, ale na hostujícího gólmana nedokázali vyzrát a naopak v úvodní části dvakrát inkasovali. Vyrovnání se naši mladíci dočkali před polovinou poslední části, ale pak opět inkasovali v oslabení a v čase 59:59 vítkovičtí junioři svou výhru zpečetili trefou do prázdné branky. Duel s úřadujícími juniorskými mistry se místo pátku odehrál až v neděli. Na první gól Ocelářů dokázali energetici odpovědět v úvodu druhé třetiny a právě v této části hry si zápas překlopili na svou stranu. Vedení si i přes snahu svých soupeří díky bojovnosti a týmovému výkonu ubránili, i když v polovině třetí třetiny se Oceláři dostali na dostřel. Vítězství si energetici pojistili trefou do prázdné branky v čase 58:43. Energetici jsou aktuálně s jedenácti body na jedenáctém místě soutěže.

11. kolo sobota 5. října 2024
HC Energie Ridera - HC Vítkovice Ridera 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)
Reportáž k utkání

10. kolo neděle 6. října 2024
HC Energie Karlovy Vary - Oceláři Třinec 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)

Extraliga dorostu

Hodně napínavý víkend za sebou má také sedmnáctka. Ta svůj víkendový program zahájila podkrušnohorským derby. A že to bylo derby jako řemen. Oba týmy si nedarovaly ani centimetr ledu a litvínovští mladíci dokázali eliminovat ofenzivní sílu energetiků. Po první třetině byl stav 1:1. Ve druhé třetině sice žádný gól nepadl, ale přítomní fanoušci se vůbec nenudili, protože oba týmy hrály výborně a hokej nahoru a dolu, musel bavit i hráče na ledě. Také ve třetí třetině padl jeden gól na každé straně a energetici museli dotahovat. Když už to vypadalo, že zápas dojde do prodloužení, tak po posledním vhazování vyletěl v čase 59:59 puk rovnou do litvínovské branky.

Vítěznou šňůru si energetici nenechali přetrhnout ani na jihu Čech. Dorost týmu Banes Motor České Budějovice bojoval statečně a dokázal se ze stavu 0:3 dotáhnout na 2:3. Celý zápas byl hodně napínavý, ale poslední desetiminutovka stála opravdu za to. Energetici si nakonec vedení nenechali vzít a připsali si díky tomu desátou výhru v řadě. Dorost Energie je s dvaceti devíti body nejen na prvním místě skupiny, ale i celé extraligy.

9. kolo čtvrtek 3. října 2024
HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)

10. kolo sobota 5. října 2024
Banes Motor České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 3:5 (0:3, 2:0, 1:2)

Liga dorostu

Šestnáctka Energie měla na programu pouze jeden zápas a rovněž zamířila do jižních Čech, konkrétně do Písku. Krátce před polovinou utkání vedli energetici 2:0. Jenomže do konce druhé třetiny stihli jejich hostitelé srovnat. Vedení karlovarským mladíkům vrátil v úvodu závěrečné části Damián Franc, který si tímto gólem zkompletoval hattrick. V čase 58:29 však hráči Písku srovnali. Zápas nakonec rozhodovaly až nájezdy. V těch byl jediným úspěšným střelcem Matěj Štěpán z domácího týmu. Energetici jsou aktuálně na pátém místě skupiny.

5. kolo sobota 5. října 2024
IHC Králové Písek - HC Energie Karlovy Vary 4:3sn (0:1, 2:1, 1:1 – 0:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 28:47 Kořánek (Valvoda, Hejda; 5/5), 32:31 Kořánek (Hejda, Štěpán; 5/5), 58:29 Valvoda (Štěpán, Hejda; 5/5), rozh. náj. Štěpán – 10:19 Franc (5/5), 27:03 Franc (Benda, Kubík; 5/4), 41:08 Franc (Malone, Benda; 5/5).

Extraliga 9. tříd

Podkrušnohorské derby měli na programu také naši deváťáci. Ti však vyrazili do Litvínova. V prvních dvou třetinách se trefovali pouze domácí a do té poslední se šlo za stavu 3:0. Náskok svých hostitelů snížili energetici v početní výhodě. Jenomže sami v oslabení rovněž inkasovali. Poslední gól padl v čase 57:12 z holí energetiků, kteří tak závěrečné skóre upravili na 2:4 ze svého pohledu. Deváťáci jsou s jedenácti body na šestém místě skupiny, ale na třetí až páté místo ztrácejí pouze jeden bod a mají odehráno méně zápasů.

7. kolo sobota 5. října 2024
HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 10. Tomčík (Tvardík), 27. Toman (Koudela), 32. Holub (Grunt, Toman), 54. Grunt (Toman, Škoula) – 49. Žák (Křivánek, Hüttl), 58. Pavlis (Křivánek)

Liga starších žáků A (U14 – 8. třída)

I ve svém druhém zápase sezony si osmáci docela zastříleli. Na domácím ledě přivítali chomutovské Piráty, kterým nadělili rovnou třináct gólů. Hokej je týmový sport a tak výsledek utkání jde vždy za celým týmem ať je to vítězství nebo prohra. Ale v tomto případě nejde nezmínit to, že pod výhru Energie se pěti góly podepsal Jakub Jirota, který přihodil i čtyři asistence a hattrick si zkompletoval Max Kalčík. Osmáci jsou na druhém místě skupiny se čtyřmi body a od prvního Litvínova je dělí pouze gólová bilance. A právě s Litvínovem si energetici změří síly ve třetím kole ligy.

2. kolo sobota 5. října 2024
HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 13:3 (1:0, 7:0, 5:3)
Branky a nahrávky: 16. Jirota, 21. Jirota (Gregor), 23. Kalčík (Jirota), 28. Jirota (Gregor), 31. Gregor (Jirota), 35. Kalčík (Jirota), 37. Jirota (Kalčík), 40. Kalčík (Jirota), 44. Cédl (Reichelt), 45. Kýna (Bláha), 48. Bláha (Topolančin), 53. Jirota, 59. Kýna (Bláha, Topolančin) – 52. Šimek (Motyčák), 55. Lukeš (Kessler), 59. Kochlöfl

Liga starších žáků B (U13 – 7. třída)

Po Baníku B narazili sedmáci v uplynulém týdnu na tým Baníku Sokolov. A tentokrát se z výhry 5:2 radovali sokolovští sedmáci. Energetici si drželi vedení až do poloviny zápasu, ale potom se jejich hosté zvládli nejen dotáhnout, ale nakonec si převzít vedení. Sedmáci jsou na třetím místě skupiny.

HC Energie Karlovy Vary - HC Baník Sokolov 3:5 (2:1, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Koblížek (Tomášek, Kaputa), 10. Souček, 24. Havelka – 17. Szabó, 25. Szabó, 32. Rosenkranz (Heidenreich), 38. Vlach (Rosenkranz, Skála), 60. Szabó

Liga mladších žáků A (U12 – 6. třída)

Šesťáci měli na programu také derby a to západočeská. Začali tím klasickým s týmem Plzně a v neděli pak hostili celek Pilsen Wolves. V obou duelech se střelecky víc prosadili soupeři a tak energetici zůstali bez bodů.

3. kolo sobota 5. října 2024
HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 9:2 (1:0, 4:1, 4:1)
Branky a nahrávky: 19. Touš (Hrachovec), 25. Touš (Větrovský), 28. Hrachovec (Větrovský, Touš), 30. Větrovský, 33. Kokoška (Stach), 43. Touš (Hrachovec), 50. Kokoška, 54. Zahradník, 57. Větrovský – 27. Pazdera, 51. Kocián

4. kolo neděle 6. října 2024
HC Energie Karlovy Vary - Pilsen Wolves 5:15 (0:5, 2:6, 3:4)
Branky a nahrávky: 29. Dankanics, 33. Kuljas, 55. Kocián (Hajšmanová), 56. Kocián, 58. Kocián (Pazdera) – 3. Štolcbart (Brožovský), 5. Říha (Hečko, Böhm), 15. Štolcbart (Hečko), 16. Brožovský (Holeček, Štolcbart), 19. Štolcbart (Holeček), 24. Holeček (Štolcbart), 24. Mašek (Nováček, Kalčík), 27. Štolcbart (Holeček), 28. Říha (Voráček), 32. Holeček (Štolcbart, Hečko), 35. Štolcbart (Holeček, Brožovský), 47. Brožovský (Hickl), 48. Štolcbart (Holeček), 52. Říha (Hečko), 52. Holeček (Štolcbart, Brožovský)

Liga mladších žáků B (U11 – 5. třída)

Vstup do sezony úplně nevyšel páťákům. Naši žáčkové hostili tým Pilsen Wolves, ale hostujícího gólmana překonali pouze třikrát a tak nakonec zůstali bez bodů. Na druhou stranu popasovat se s hrou na celém kluzišti není úplně snadné a někdy je start sice pomalejší, ale o to delší je pak dojezd.

2. kolo neděle 6. října 2024
HC Energie Karlovy Vary - Pilsen Wolves 3:10 (1:3, 1:3, 1:4)
Branky a nahrávky: 9. Beneš (Zikmund), 39. Beneš (Kloz), 54. Vendlbergerová – 1. Liška (Otýs), 10. Petřík (Otýs), 16. Hájek (Mařík), 21. Juriga (Petřík), 31. Liška (Juriga), 34. Fiala (Mařík), 51. Juriga (Šneberger), 53. Hájek (Jaroš), 56. Fiala, 59. Juriga (Šmíd)