HC Energie Karlovy Vary

Musíme se zaměřit na defenzivu, udává před utkáním s Vítkovicemi kouč Pavel Hynek

Po bravurním zápase s plzeňským rivalem odcestovali energetici do dalekého Slezska, kde se o body poperou s třetími Vítkovicemi. Jak na páteční zápas nahlíží trenér karlovarského celku a útočník Jan Košťál?

Pavel Hynek: Klíčem k úspěchu je hrát jako tým

Hokejová O2 extraliga nabírá v lednu na tempu. Během měsíce stihnou mužstva odehrát deset zápasů. Ve 38. kole čeká energetiky boj na ledě ostravských Vítkovic. Trenér Pavel Hynek vyrazil se svým mužstvem na sever Moravy už ve čtvrtek. „Třinec a Vítkovice jsou nejdál. Pro hráče je lepší, když pojedou o den dříve. V klidu se vyspí a večer odehrají utkání,“ poznamenal karlovarský kouč.

Trenér Vítkovic Alois Hadamczik bude v zápase spoléhat na vysoké obránce a na brankaře Jakuba Štěpánka, který si vydobyl nominaci na olympijské hry. „Do utkání musíme jít s takovou tou pokorou k soupeři, ale zároveň také s nasazením, tak jako tomu bylo v utkání s Plzní. Na našich hráčích bylo v posledním zápase vidět, že chtějí vyhrát a bodovat,“ pokračoval karlovarský lodivod.

Na druhou stranu Vítkovice dostaly v posledním zápase deset branek v Pardubicích. „Podle mého to budou chtít odčinit, ale na druhou stranu to na nich může zanechat nějaké následky,“ polemizuje Pavel Hynek.

Taktika mužstva z lázeňské metropole je jasná. „Musíme hrát velice dobře směrem dozadu. Počkat na nějaké chyby, které domácí udělají a pokusit se je potrestat. To bude naše zbraň,“ přiznává šéf karlovarské lavičky. Alois Hadamczik bude naopak spoléhat na tvořivé útočníky typu Burger, Újčík anebo na bojovníky jako je Kvapil. „Vítkovice mají velice dobře poskládané mužstvo. Brankáři, vysocí obránci nebo bojovní útočníci. Štefanka, ale i další hráči budou pro naši branku nebezpeční. Ale každé mužstvo prochází určitými sinusoidami a já doufám, že na ně narazíme právě v okamžiku, kdy budou v útlumu,“ pokračuje Hynek.

Alfou a omegou zápasu budou přesilové hry. Energii výborně vyšla hra v početní výhodě v utkání s Plzní. „Každá branky vstřelená v přesilovce vám hodně pomůže. Co se týče hráčů Vítkovic, tak jsme opět u jmen Ujčíka, Burgera nebo Kvapila. Musíme se zaměřit na defenzivu. Podle mého je klíč k úspěchu v týmovém pojetí. Když budeme soudržní, tak jako v zápasech na Spartě a v Plzni, tak by se nám mohlo podařit uspět,“ přidává kouč.

Jan Košťál: Budeme se snažit hrát jednoduše

Vítkovice se prezentují důslednou hrou v obraně. Bude veliký problém je překonat?
Oni hrají doma velice dobře. Naší snahou bude hrát jednoduše. Mají veliké kluziště a zápas bude hodně o bruslení a fyzičce. Mají sice vysoké obránce, kteří jsou velice dobře silově vybaveni, ale my máme dost rychlých a pohyblivých útočníků, kteří je dokážou překonat.

V Pardubicích dostala obrana Vítkovic deset branek…
Moc bych k tomu nepřihlížel. V hokeji to může být dosti zrádné. Podle mého si budou chtít napravit reputaci. Občas se stane, že vám zápas nevyjde, tak jako nám na Spengler Cupu s Dynamem Minsk.

Proti Vám se postaví do branky Jakub Štěpánek. Jak ho berete?
Je to kvalitní brankář. Na druhou stranu každý brankář umí dostat gól. Musíme hodně chodit před branku a to bude na něj recept. Vítkovice jsou velice silné v útoku.

Na koho si dávat pozor?
Burger nebo Hubáček jsou velice dobří hráči. Mají i dost hráčů, kteří hrají silový styl hokeje. Největší nebezpečí bude v přesilovkách. Umí je dobře sehrát a dokáží zakončit v jakékoli situaci.

Související články

Preview k zápasu | st 6.1.2010

Boj o play off pokračuje na ledě Vítkovic