HC Energie Karlovy Vary

Musíme v takových výkonech pokračovat, říká Marek Melenovský

Marek Melenovský zazářil. Za dvě třetiny stačil plzeňským indiánům nasázet dvě branky a přidal i jednu nahrávku. Poté, co se trenér Baďouček rozhodl dát větší prostor mladíkům, střelec zápasu dostal na poslední třetinu volno a mohl se jít v klidu sprchovat. Trenér na jeho adresu mohl říci pouze chválu.

Karlovarákům se až do již zmiňovaného utkání s Plzní v přípravě vůbec nedařilo. Podlehli Chomutovu i Kadani. „V těchto dvou zápasech nám chyběl úspěch. V duelu s Plzní se to už povedlo, i když se jednalo jen o přípravnu. Pro naši sebedůvěru, ale i pro radost diváků to je jenom dobře,“ řekl Melenovský ihned po skončeném zápase.

Formace Melenovský – Dej – Skladaný se na vítězství podílela třemi brankami a všechny padly ve druhé třetině. „Je velice příjemné, že nám to tam napadalo. Ale důležité je, aby nám to vydrželo. Byl bych nerad, kdyby to byl takový výstřel do prázdna. Musí toho být daleko více,“ pokračoval.

Spolupráce celého útoku se jeví jako produktivní. „Nám to spolu šlo vždycky dobře. S Františkem Skladaným hrajeme spolu už čtyři roky a s Rasťou Dejem už jsme také něco odehráli. Samozřejmě, že konečné složení formací je na trenérech, ale já si myslím, že pokud budeme podávat takovéto výkony, tak hrát spolu budeme,“ přidal.

První branka zápasu padla po samostatném úniku a neprosadil se nikdo jiný, než Marek Melenovský. Sám celou situaci popsal následujícími slovy: „Vyšlo to nějak ze mě. Nepřemýšlel jsem nad tím co udělám. Prostě jsem jel sám na branku. V utkání s Kadaní jsem se pokusil vystřelit a nevyšlo to. Tak jsem zkusil kličku a dobrý. Spadlo to tam,“ dodal na závěr s úsměvem.

Související články