HC Energie Karlovy Vary

Michal Gulaši přiznává horkou hlavu, ostrá derby si užívá

Příznivci Energie si poprvé v přípravě vychutnali utkání se vším všudy. Duel s Plzní přinesl sedm branek, využité přesilovky i tradiční várku emocí včetně několika dramatických výměn názorů. Například Michal Gulaši se hned v první třetině dostal do křížku s hostujícím Dudou. „Navzájem jsme se strkali, pak jsme si dali pohlavky a už to bylo zapískáno,“ usmíval se do mikrofonu pětadvacetiletý obránce, který do Energie přestoupil ze Sparty Praha.

Michale, po dvou porážkách přišlo konečně vítězství. Oddychli jste si?
Samozřejmě jsme rádi, že jsme vyhráli. Také je dobře, že jsme vstřelili pět branek a ještě k tomu některé z přesilovek. Doufám, že ve čtvrtek proti Ústí nad Labem to bude stejné.

Co dnes podle vás rozhodlo?
Rozhodla naše aktivita. Hráli jsme dobře do těla, tlačili jsme se do branky a vycházely nám přesilovky. Velice dobře nám hrál třetí útok, který zařídil tři góly.

V čem udělal trenér změny? Po zápase s Kadaní vás asi příliš nechválil…
Trenér nám nemusel nic říkat. Že nechceme prohrát třetí zápas v řadě, jsme věděli sami, i když to je jen příprava. Šli jsme do zápasu naplno, a podle toho to také vypadalo.

Co jste si říkal, když vaše první dva zápasy za Energii skončily prohrou s prvoligovými týmy?
Nijak mě to nerozhodilo. Už jsem zažil i situaci, kdy jsme v přípravě neprohráli jediný zápas. Přišla ale sezona a začali jsme prohrávat. Příprava slouží především k tomu, abychom se sehráli a trenéři si vyzkoušeli nové hráče. O nějakém vyhrávání to není, i když vyhrávat chce člověk pořád.

Nebyl podle vás zápas s Plzní zbytečně moc tvrdý?
To si nemyslím. Takového vyhecované zápasy mám navíc rád, líbí se mně a určitě i fanouškům. Bylo poznat, že je to derby. Rivalita a napětí mezi oběma týmy bylo cítit. Tvrdou hru v derby mám rád, ať to bylo ve Vítkovicích proti Třinci, za Spartu proti Slavii nebo teď ve Varech proti Plzni.

V první třetině jste se nepohodli s Radkem Dudou…
To je klasika (úsměv). Jsme oba podobné typy. Stačí trochu žďuchnout a necháme se hodně rychle vyprovokovat. Tady jsme se strkali navzájem, pak jsme si dali pohlavky a už to bylo zapískáno. To ale k hokeji patří.

Už jste si zvykl na to být energetikem?
Zvykám si velice dobře, protože kluci v kabině mi to hodně ulehčili. Je tu výborná parta, a o to je to pro mě snazší. Žádné problémy nemám a zatím jsem tu maximálně spokojený.

Sparta má každý rok tým plný hvězd, naopak v Energii patříte mezi hráče, na kterých by měla hra stát. Jak vám to vyhovuje?
Sparta je hodně specifický tým. Vždy tam chtějí nalákat co nejlepší hráče, zatímco tady ve Varech se snaží vystavět tým na střední generaci a z vlastních odchovanců. Tenhle přístup se mi líbí, v dnešní době je potřeba a i proto jsem šel do Varů.

Také si zřejmě odpočinete od permanentního tlaku na dobré výsledky…
Řekl bych, že tento tlak si vytváří spíše každý hráč sám na sebe. Když prohrajete tři zápasy v řadě, tak nemusí být ani tlak shora a v kabině to není příjemné. Cítíte, že už se prostě musí vyhrát.

Díky za rozhovor!

Související články