Před našimi fanoušky klobouk dolů, vzkazuje Lukáš Pech

V kabině byste ani neřekli, že před chvílí vstřelil zlatý gól. Ve všeobecném křepčení seděl Lukáš Pech vedle novináři obletovaného jmenovce Mensatora a s plechovkou v ruce si užíval slastný pocit vítězství. Navzdory velké únavě našel síly, aby zhodnotil utkání i celou mistrovskou sezonu. „Po loňsku na nás byla kladena velká očekávání a já jsem za všechny kluky i naše fanoušky rád, že jsme je potvrdili,“ uvedl spokojeně.
Lukáši, dnešní zápas přesně ukázal, proč tento tým došel tak daleko. Obrovskou bojovností. Souhlasíte?
Přesně tak. Myslím si, že první třetina od nás byla špatná. Dostali jsme v ní tři góly, a to určitě nebylo dobré. Pak jsme si v kabině řekli, že nemáme co ztratit a že do toho půjdeme naplno. A viděli jste, že ta síla v mužstvu je, prostě týmový duch. Makali jsme, nevzdávali jsme se, až nakonec se nám to povedlo.

Kdy jste si už říkal, že byste se přece jen nemuseli vracet do Prahy?
Asi když jsme snížili na 3:2. Důležitá pak byla třetí třetina, kde se ukázalo, že máme víc sil. Slavii jsme přehrávali, lépe jsme bruslili a měli jsme i dost šancí. Oni už nemohli, tlačili jsme se do nich a zaplaťpánbůh, že nám to tam nakonec spadlo.

Jak hodně vám pomáhal ten obrovský hukot na stadionu?
Musím poděkovat fanouškům, protože byli výteční po celé play off. Opravdu klobouk dolů. Posledních deset minut už jsem je ale nevnímal, protože jsme všichni byli v takovém transu. Chtěli jsme to za každou cenu obrátit. To už jsme je ani neslyšel.

Vstřelil jste zlatý gól. Celé to vypadalo jako nacvičený signál…
Nic takového. Říkal jsem Rasťovi, ať jde pro puk a on si pro něj šel. Věděl jsem, že se musím tlačit před bránu a puk ke mně prošel. Tečoval jsem ho a prošlo to tam přes brankářův beton.

Čím to podle vás bylo, že se z šestého celku základní části stal mistr české extraligy?
Hráli jsme dobře venku. Tam jsme podávali dobré výkony a doma jsme neprohrávali. Prohráli jsme tady jednou, ale dokázali jsme si to vzít zpátky. To podle mě bylo klíčové.

Co bude teď následovat? Jste nějak domluvení?
Všechno bude spontánní. My jsme nikdy nic nedomlouvali, šli jsme pokorně zápas od zápasu. Ani jsme si neříkali, kdy bude nějaká oslava. Teď je to tady, je to paráda. Půjdeme si někam sednout a pořádně to oslavíme.

Co si myslíte, že bude dnešek znamenat pro karlovarský hokej?
Určitě je to dobrý start do nové arény. Celá sezona byla strašně těžká, ale obhajovat titul bude ještě horší. Po loňsku na nás byla kladena velká očekávání a já jsem za všechny kluky i naše fanoušky rád, že jsme je potvrdili.