HC Energie Karlovy Vary

Přijde první minuta a už ho tam máme, komentuje špatné začátky Štěpán Hřebejk

Útočné trápení energetiků nemá konce. Sparťanského gólmana Přikryla dnes dokázali překonat jen dvakrát, což vinou bleskového třígólového vedení hostů žádné body nepřineslo. Se skóre nedokázal pohnout ani Štěpán Hřebejk, který na ledě patřil k nejaktivnějším energetikům. „Problém je určitě v psychice. Po takovém začátku se hokej hraje špatně,“ říká sedmadvacetiletý útočník v našem rozhovoru.
První třetina je pro Energii v posledních zápasech jako prokletá. Energetici naposledy vedli v Mladé Boleslavi a od té doby nic. Tak tomu bylo i dnes, co tomu říká jedna z posledních posil Karlových Varů? „Nejhorší na tom je, že my si před každým zápasem říkáme, že si musíme pohlídat hlavně začátky, ale pak přijde první minuta a už ho tam máme. Rozhodně s tím budeme muset něco udělat, třeba být více opatrný co se těch začátků týče. Tohle se prostě nesmí stávat.“

Dnes první třetina v podstatě rozhodla zápas. V páté minutě to již bylo 2:0 a to již Energie dotáhnout nezvládla. V čem tkví hlavní problém? „Problém je určitě v psychice. Je to již druhé domácí utkání, ve kterém jsme dostali více branek rychle za sebou. Po tomhle výkonu se ten hokej hraje špatně. Víme, že se hlavně musíme tlačit dopředu, ale dnes jsme dělali velké chyby, které pak soupeř potrestal,“ mrzí Štěpána další bodová ztráta.

Čtvrté prohrané utkání v řadě není zrovna lichotivé skóre. Ke konci základní části už vůbec ne. Na hráčích je vidět nervozita, nejsou si jistí v osobních soubojích, ve střelách, prostě v ničem. Jaká v kabině panuje nálada? „Dnes se prohrálo, takže nálada není zrovna nejlepší, ale ty zápasy teď jdou v rychlém sledu za sebou, takže se musíme oklepat a koukat na další zápas dopředu. V pátek v Litvínově prostě musíme vyhrát, protože se dá říci, že budeme hrát o šest bodů,“ uvědomuje si sedmadvacetiletý útočník.

Do konce základní části zbývá pouhých pět zápasů. Po dnešním utkání obsadili Karlovarští jedenácté místo, které nestačí ani na předkolo. Jak vidí Štěpán šanci Energie na postup do vyřazovacích bojů? „My sice máme špatné výsledky ale týmy, které sídlí okolo nás, také prohrávají. Šance tam tedy pořád je a já si myslím, že je hodně velká. Všechno máme ve svých rukou, takže pro to musíme udělat první poslední, abychom se do té desítky dostali.“

Štěpánovi se dnes zápas povedl. Byl aktivní, a byl všude, přesto to ale nestačilo. Ze svých vyložených šancí prostě branku nedal. Mrzí ho, že dnes nedokázal se skóre nic udělat? „Tohle určitě mrzí každého. Šance jsem měl, dokonce i nějaké střely. Osobně si říkám, že mi tam něco padnout mělo, protože kdyby dnes padly o dvě branky víc, nebo kdyby ta druhá alespoň přišla dřív, tak by Sparta znervózněla. Takhle hráli dost v klidu, protože čtyři minuty před koncem ještě vedli o čtyři branky,“ dodává na závěr.

Související články

Ohlasy k zápasu | po 1.2.2010

Energie přivítá adrenalinem nabitou Spartu