Proti Spartě neměli Žraloci svůj den

SKV Nowaco Sharks Karlovy Vary - Sparta Praha 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
KARLOVY VARY - Druhou polovinu základní části české sledge hokejové ligy odstartovali karlovarští Žraloci soubojem na domácím ledě s pražskou Spartou, na který se přijela podívat i reportérská skupinka z České televize. Po slibném výkonu z úvodního kola, ve kterém Karlovarští prohráli nešťastnou brankou od červené čáry, chtěli ve svém prostředí Spartě uštědřit vůbec první porážku v jejím dvousezónním působení na scéně. V sobotu večer se ale Žraloci nepotkali s optimální formou a přes veškerou snahu prohráli se Spartou 0:3.

Branky: 3. Kovář, 14. Hornich (Němec), 45. Němec (Hornich). Rozhodčí: Volánek, Nídl. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 100.

SKV Nowaco Sharks Karlovy Vary: Bozděk (od 16. Janoušek) - Hrbek, Kvoch, Frous, Schneider - J. Berger, T. Berger, Geier, Janko, Švec, Jeřábek

Sparta Praha: Vápenka - Z. Krupička, Kovář, Němec, Hornich, Chadraba, J. Krupička, Zikmund, Záluský

S cílem konečně protrhnout gloriolu neporazitelnosti Sparty vstoupili Žraloci do utkání od počátku aktivně. Usadili se před Vápenkou, ale uběhly pouhé dvě minuty a do brejku se dostal Martin Kovář. Přesprintoval bránícího Hrbka a první střelou na karlovarskou branku překonal mladého gólmana Bozděka. Domácímu týmu inkasovaný gól ubral vítr z plachet a na Bozděka se mohl osamoceně řítit i Záluský, kdyby nezapomněl puk za svými zády. Postupem času se Karlovarští vrátili do útočného pásma, kde od pravého mantinelu J. Berger přesně našel před brankou nehlídaného Geiera. Proti střele po ledě však Vápenka pohotově nastavil beton. Od 8. minuty se hosté museli bránit ve čtyřech a zvládli to velice dobře. V plném počtu hráčů na ledě dvakrát pálil z pravého křídla na sparťanskou branku J. Berger, vždy však narazil na připraveného Vápenku. Navíc v polovině 14. minuty Němec vysunul Martina Hornicha a ten střelou z dálky dal z druhého úniku druhou branku hostí.

Od druhé třetiny karlovarský trenér Berger poslal mezi tři tyče Janouška, který se musel soustředit hned v 17. minutě. Z úhlu na něj vystřelil Záluský, Z. Krupička ale následnou možnost dorážky prováhal. Žraloci se snažili o odpověď hlavně nahozenými puky z větší vzdálenosti, které byly pro reprezentačního gólmana Vápenku lehkými sousty. Ve 24. minutě dostala Sparta čtyřminutovou možnost přesilové hry, po jejímž skončení si mohla říci, že alespoň ušetřila čas. Janoušek totiž nemusel likvidovat ani jeden střelecký pokus. Vyloučený Hrbek vyzkoušel po návratu do hry Vápenkovu pozornost nepříjemnou žabkou, ale větší šanci spálil ve 29. minutě J. Berger, který z levého kruhu přestřelil prázdný horní roh Vápenkovy klece.

Třetí patnáctiminutovka začala velkými šancemi Sparty. Ve 32. minutě si Z. Krupička sám najel mezi Kruhy a rozezvučel Janouškovo břevno, od kterého se puk odrazil jen do brankoviště. O minutu později Záluský netrefil u pravé tyče prázdnou polovinu karlovarské branky. Poté si Žraloci zahráli dvakrát v početní výhodě, pohříchu se ale nedokázali dostat do střeleckých pozic a na jejich hokejky se usadila křeč. Potvrdil to ve 40. minutě J. Berger další svou střelou přímo do Vápenky. Poslední minuty zápasu přinesly hodně vzruchu. Žraločí obrana nechala Z. Krupičku nerušeně najíždět na Janouška, který se zaskvěl proti zamýšlené kličce nejlepším zákrokem večera. Půl minuty před koncem pak Kvoch nahrál do jízdy J. Bergerovi, který objížděním sparťanské svatyně vylákal Vápenku z brankoviště. Když už však kotouč mířil k Hrbkovi před prázdnou branku, posunuli hosté ve skrumáži její konstrukci z předepsaného postavení. Domácí střídačka si před vhazování alespoň vyžádala oddechový čas a do hry nastoupil za Janouška šestý hráč. První gól ale Sparta ani tentokrát neinkasovala, naopak tři sekundy před sirénou dopravil ze středního pásma puk do prázdné branky Martin Němec.

Jiří Berger st. (Karlovy Vary): Nastoupili jsme do zápasu s cílem vyhrát, ale zklamali jsme na celé čáře. Na Spartu jsme si věřili, ale přišly dva góly v první třetině po velkých chybách v obraně a už jsme se vezli. Naším cílem teď bude druhé místo po základní části a pokud bychom si zahráli se Spartou v play-off, tak ji doufám konečně porazíme.

František Kovář (Sparta Praha): My jsme dnes přijeli pro bod, protože Vary byly za námi a já jsem po našich výsledcích z posledních zápasů měl malinko obavy. Všechno jsme si ale vyříkali a začali jsme zodpovědně zezadu. První třetinu jsme chtěli odehrát na 0:0 a bylo štěstí, že jsme rychle dali z brejku gól, který zvedl naše sebevědomí. Hráči zodpovědně dodrželi taktické pokyny a nikam se netlačili s ohledem na to, že nás Vary chtěly porazit a musely útočit. Pak se stávalo, že jsme chodili do brejků a z těch jsme dali i první dva góly. Vzhledem k našemu početnímu stavu je pro nás každý zápas těžký a určitě to nebudeme mít v lednu v Zlíně a Olomouci jednoduché, ale pokud mančaft dokáže vydržet při sobě jako teď a bude hrát zodpovědně zezadu, tak si myslím, že můžeme uspět.