HC Energie Karlovy Vary

Rozhodla první branka, soudí Radek Dlouhý

V nedělním utkání se Slavií se karlovarský A-tým potýkal především s pozornou obranou Slavie, kterou nakonec nedokázal zdolat ani v jednom případě. „Čekali na nás ve středním pásmu a hned k nám přistupovali. Nedali nám kousek prostoru,“ přiznal útočník Radek Dlouhý, který patřil k nejpilnějším střelcům.

Překonat červenobílý obraný val ve středním pásmu se z domácího pohledu jevilo téměř nemožné. „Diváci mohli vidět, že jsme obranu Slavie překonat nedokázali,“ přiznal po zápase Radek Dlouhý a pokračoval: „Měli jsme sice pár šancí, ale nebylo to nic valného. Hosté hráli výborně svůj systém a do nějakých vyložených šancí nás moc nepouštěli.“

Překonat prostor mezi modrými čarami se postupem času ukázalo jako rozhodující. „Před zápasem jsme si jejich hru prostudovali na videu. Očekávali jsme, že budou hrát tento styl hry, který mají zažitý a dobře propracovaný,“ konstatoval smutně Dlouhý.

Ve třech utkáních po sobě dokázala Energie naplno bodovat a přiblížila se k pozicím pro předkolo play-off. Bohužel prodloužit vítěznou sérii na čtyři zápasy se Karlovarským nepodařilo. „Každé utkání je jiné. Vše bylo to dané i herním systémem soupeře. Čekali na nás ve středním pásmu a hned k nám přistupovali. Nedali nám kousek prostoru,“ pokračoval.

Rozhodující moment našel Radek Dlouhý velice rychle. „Podle mého to byl první gól. Udělali jsme v našem obranném pásmu chybu a soupeř ji potrestal. Předtím došlo ke zbytečnému zakázanému uvolnění a následně jsme prohráli buly. Vše vyvrcholilo inkasovanou brankou,“ přidal. Tím, že se dostala Slavia do vedení, mohla ještě úporněji praktikovat svůj defenzivní styl.

Druhý zásah hostí v podobě nahození Vladimíra Růžičky od červené čáry si vysloužil přívlastek „padající list“. Ale i tyto branky jsou v extralize k vidění. „Stává se to. Podle mne to zase tak moc neznamenalo. Nějaké možnosti na vyrovnání jsme měli. Ať už před nebo po druhém gólu. Prosadit se, tak se utkání mohlo vyvíjet jinak,“ řekl Dlouhý.

Přitom Energie do závěrečné části nastoupila odhodlaně vyrovnat skóre na 1:1. „V šatně jsme si řekli, že musíme změnit hru. Hosté nás přehrávali v bojovnosti, v nasazení a při hře jeden na jednoho. V útočném pásmu jsme se jen těžko udržovali na puku. Chyběl nám takový ten hlad po úspěchu,“ přiznal Radek Dlouhý na závěr.

Související články

Ohlasy k zápasu | út 14.1.2014

Tomáš Micka: Desítka je stále náš cíl

Preview k zápasu | so 11.1.2014

Dalším terčem energetiků je pražská Slavia