HC Energie Karlovy Vary

Tomáš Micka: Desítka je stále náš cíl

Karlovarská Energie se v neděli odpoledne utkala s pražskou Slávii, avšak na body nedosáhla. Bylo to zapříčiněno především kvalitní obranou soupeře a dobrým napadáním. Speciální náboj mělo toto utkání pro Tomáše Micku, jenž v pražském klubu hokejově vyrostl.

Tomáši, jak byste zhodnotil nedělní utkání? Vypadalo to, že po vyhraných zápasech se najednou nic nedařilo...
Neřekl bych, že se nic nedařilo, ale Slavia hrála dobře do obrany, dala gól a vedla 1:0. My jsme tam pak měli šanci, měli jsme přesilovku, bohužel jsme to z ní nedali a prohráli jsme.

Myslíte, že zápas rozhodl první gól, po kterém soupeř mohl hru ještě více zavřít?
Byl opravdu důležitý. Říkali jsme si, že ho chceme dát my, ale bohužel se to nepovedlo. Ale říkám, soupeř dneska výborně bránil.

Překvapila vás Slavia svým stylem?
Ne, to ne. Já jsem tam dlouho hrál, takže jsem věděl, že to trénují a mají to propracované. Umějí přizpůsobit styl hry, proti nám se jim to vyplatilo a vyhráli.

Pro vás osobně muselo mít dnešní utkání zvláštní náboj, že?
Samozřejmě, chtěl jsem ho vyhrát. Ale nepovedlo se a Slavia nám opět odskočila na 7 bodů. Pro kluky jsem vypsal odměnu, ale bohužel nic nebude. Uvidíme příští zápas na Slávii, snad už ji kluci dostanou.

Komunikoval jste s bývalými spoluhráči, proběhlo nějaké hecování?
Až po zápase jsem jim poblahopřál, ať se jim daří, ale jinak nic.

Jak byste zatím zhodnotil vaše angažmá v Energii? Po příchodu se vám bodově dařilo, teď jakoby štafetu převzali jiní...
To nevadí, hlavní je, že se daří týmu. Teď jsme vyhrávali zápasy, táhneme to do desítky. Se Slávií jsme sice prohráli, ale to nás nesmí zlomit a do dalších zápasů se musíme vzchopit a vyhrát. Já osobně se cítím dobře, trenér mi věří, to každému hráči hodně pomůže.

Věříte v kabině v postup do desítky, mluvíte o tomto tématu?
Samozřejmě, je to náš cíl a musíme se o tom bavit. Nechceme zůstat dole, chceme se, už jen kvůli fanouškům, probojovat nahoru.

Díky za rozhovor!

Související články

Ohlasy k zápasu | po 13.1.2014

Rozhodla první branka, soudí Radek Dlouhý

Preview k zápasu | so 11.1.2014

Dalším terčem energetiků je pražská Slavia