S týmem jako Zlín se nedá hrát vabank, hodnotí středeční klání obráne Nosek

Byl to zápas dvou tváří. Po úvodním desetiminutovém uragánu vedli domác o dvě branky poté, co potrestali oba prohřešky hostů ze Zlína. Soupeř však stihl snížit a ve druhé třetině dokonce vyrovnat. Vyrovnaný duel dospěl až do páté série nájezdů, kde rozhodl zlínský kanonýr Leška. David Nosek, člen první obranné dvoice přispěl v utkání asistencí na druhou branku Energie. „Zlín ve druhé třetině hodně zatlačil, my jsme začali více bránit, než je zdrávo. Toho Zlín využíval a těžil z toho ten nápor,“ hodnotí středeční duel s neoblíbeným soupeřem karlovarský bek se sedmičkou na zádech.

Vraťme se nejprve k první třetina. Z vašeho pohledu byla určitě vyvedená.
Začali jsme náporem. Chtěli jsme je během prvních deseti minut dostat pod tlak, což se nám i povedlo. Využili jsme dvě přesilovky, což nám psychicky pomohlo, ale bohužel se nám stav 2:0 nepodařilo udržet do konce první třetiny. Což nás nyní po utkání hodně mrzí.

Nezdál se vám zkraje zápasu Zlín poněkud nesehraný?
To bych určitě neřekl. Zlín má svojí taktiku. Hrají ze zabezpečené obrany, nikam se netlačí a vyloženě spoléhají na brejky. A myslím se, že hlavně v té obranné činnosti se jim dařilo. My jsme jim dali dvě branky v přesilovce a při hře v plném počtu jsme se neprosadili, což o něčem svědčí.

Sám jste asistencí pomohl ke druhé brance Energie. Jak byste tu situaci popsal?
Bylo tam hlavně perfektně vyhrané buly. Hned po přijetí puku jsem vystřelil a Péťa Kumstát to tečoval do branky.

Ve druhé třetině jste znatelně změnili vás herní projev. Byl to záměr?
Určitě nejde napadat cely zápas a zvláště Zlín. Hrají po mantinelech, takže jsme museli často měnit rytmus hry, začali jsme vycházet více z defenzivy. Ovšem faktem je, že nás Zlín ve druhé třetině hodně zatlačil, my jsme začali více bránit, než je zdrávo. Toho Zlín využíval a těžil z toho ten nápor.

V poslední dvacetiminutovce jste sázeli na obranu nebo útok?
Snažili jsme se dát gól, protože jsme věděli, že potřebujeme urvat dva body, abychom měli jistotu play off. Chtěli jsme tedy rozhodnout, ale na druhou stranu s týmem jako Zlín nejde hrát vabank. Oni spoléhají hodně na brejky a jsou v nich nebezpeční.

Pro jistotu play off chybí jeden bod. Z postupu do předkola jste se však mohli radovat již po Zlínu …
Určitě nás to hodně mrzí, jelikož jsme mohli mít klid do dvou posledních zápasů základní části, takhle ho musíme ještě někde urvat. Na druhou stranu nás to určitě nesloží, výkon ze středy musíme zopakovat v Budějovicích a urvat bod tam.