Souhrn mládeže: Dorost celkovým vítězem nadstavby! Energetici ve skupinách nejhůře třetí

V mládežnických soutěžích začíná přituhovat a závěrečné boje už klepou na dveře. Jako první do play-off vstoupí deváťáci a šestnáctka. Oba týmy postupují ze třetího místa skupiny. Na soupeře zatím čekají junioři a dorost, který byl v minulém týdnu stoprocentní a stal se vítězem nadstavbové části extraligy dorostu. Osmáci na postupové první místo ztrácejí pouze bod. Bronzovou příčku ve svých soutěžích drží sedmáci a šesťáci. Poslední ligový zápas odehráli páťáci a nyní jsou rovněž na třetím místě. V minulém týdnu naše naděje odehrály jedenáct zápasů a v sedmi bodovaly.

DHL Extraliga juniorů

Junioři za sebou mají nadstavbovou část a nyní se věnují přípravě na čtvrtfinále, kam si zajistili přímý postup. Utkají se s nejlepším postupujícím týmem z předkola. V tom se hraje na tři vítězství a už jsou odehrány dva zápasy. Stavy jednotlivých sérií jsou:

Bílí Tygři Liberec - Škoda Plzeň 1:1
BK Mladá Boleslav - Verva Litvínov 2:0
Vítkovice Ridera - Dynamo Pardubice 0:2
Dukla Jihlava - Berani Zlín 2:0

Čtvrtfinálové boje vypuknou v pondělí 18. března a energetici je zahájí na domácím ledě, kde se v úterý 19. března odehraje i druhý duel. Poté se série přesune na led soupeře.

Extraliga dorostu

Nadstavba skončila také dorostu. Z posledních dvou duelů naši mladíci vyšli vítězně a stali se díky tomu celkovými vítězi nadstavby. Nyní budou čekat na soupeře, který vzejde z předkola. To se hraje na dva vítězné zápasy. O postup do čtvrtfinále spolu budou bojovat Slavia Praha a HC Kometa Brno, Mountfield HK a Berani Zlín, Škoda Plzeň a ZUBR Přerov a poslední dvojicí jsou Vítkovice Ridera a Banes Motor České Budějovice. Energetici se utkají s nejhorším postupujícím celkem. Také čtvrtfinále extraligy dorostu odstartuje v pondělí 18. března a energetici začnou na domácí půdě, kde odehrají v úterý 19. března i druhé utkání série a ta se pak přesune k soupeři.

Ale zpět k posledním nástavbovým zápasům. Nejprve energetiky čekala cesta do Českých Budějovic, kde houževnatý Motor nakonec porazili 4:2 a to i přestože závěr utkání strávili ve čtyřech a osmnáct sekund dokonce ve třech proti šesti. Čtvrtý gól Energie padl v čase 58:04 právě v power-play. Posledním soupeřem byl tým Slavia Praha. Tento duel skončil téměř stejným skóre jako první vzájemný zápas v sezoně, jenom tentokrát ze strany energetiků padlo sedm gólů. O čisté konto Michal Oršulák přišel až v čase 25:48, kdy už Energie vedla 3:0. Hráči Slavie se nevzdávali a snažili se puk do branky dostat i ve chvíli, kdy jejich manko bylo šest gólů. Nakonec se jim podařilo dvěma góly v posledních dvou minutách upravit skóre na 3:7. Energetici v nadstavbě nasbírali čtyřicet bodů. Navíc v počtu vstřelených gólů (87) skončili na druhém místě za Bílými Tygry (90).

II. 19. kolo pátek 8. března 2024

Banes Motor České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Reportáž k utkání

II. 20. kolo sobota 9. března 2024

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 3:7 (0:2, 1:3, 2:2)

Liga dorostu

Druhý březnový víkend odehrála šestnáctka Energie poslední dva zápasy základní části Ligy dorostu. Nejprve hostila Baník Sokolov. O všech osm gólů, které v tomto duelu padly, se postarali energetici. Sokolovské střelce vynuloval Petr Kašpar. Energetici tak vyhráli i čtvrtý vzájemný duel v sezoně. Základní část Ligy dorostu zakončili karlovarští mladíci soubojem s týmem Pilsen Wolves. V první třetině dokázali Wolves obrátit skóre ze stavu 0:2 na 3:2. Energetici se však nenechali zaskočit a během druhé a třetí části vstřelili pět gólů a i díky pozornému Petrovi Kašparovi v brance zakončili základní část Ligy dorostu vítězně.

Šestnáctka si ziskem sedmdesáti jedna bodů vybojovala třetí místo ve skupině Západ. Závěrečné boje odstartují svěřenci Bohumíra Sapouška už ve čtvrtek 14. března. Jejich soupeřem bude tým BK Havlíčkův Brod, který skončil na druhém místě skupiny Východ. První zápas se odehraje v Karlových Varech a druhý pak 16. března v Havlíčkově Brodě. Čtvrtfinále se hraje na dva vítězné zápasy. Třetí zápas by byl na programu 17. března opět v Havlíčkově Brodě.

35. kolo pátek 8. března 2024

HC Energie Karlovy Vary - HC Baník Sokolov B (2:0, 3:0, 3:0)

Branky a nahrávky:05:54 Krček (Šedivec, Nešvera; 5/5), 14:43 Nešvera (Benda; 5/5), 15:53 Malý (Dobřemysl, Zolnaj; 5/5), 30:48 Schrottenbaum (Zolnaj, Dobřemysl 5/4), 33:50 Bednář (5/5), 45:55 Dobřemysl (Zolnaj, Nešvera 5/5), 56:41 Kožík (TS), 56:58 Šedivec (4/5).

36. kolo neděle 10. března 2024

HC Pilsen Wolves - HC Energie Karlovy Vary 3:7 (3:2, 0:2, 0:3)

Branky a nahrávky:15. Mlakar (Petrov), 18. Šmíd (Popovych), 19. Chasák (Patejdl) – 1. Krček (Jílek, Magner), 13. Šedivec (Magner, Jílek), 23. Dobřemysl (Zolnaj), 36. Benda (Kožík), 51. Benda (Magner), 54. Malý (Michalov), 59. Magner (Pavlis)

Extraliga 9. tříd

Na ledě soupeřů zakončili nadstavbovou část naši deváťáci. V prvním utkání se jim nepodařilo zkrotit Bílé Tygry. Domácího gólmana překonal ve dvacáté sedmé minutě Tomáš Suja, který zakončil kombinaci Josefa Suchého a Lukáše Gerstnera. Náskok libereckých mladíků snížil krátce na to Josef Suchý, který proměnil trestné střílení. Pak už se karlovarští střelci odmlčeli. V duelu s týmem Mladé Boleslavi už v první minutě, po přihrávce Tomáše Suji, otevřel skóre Josef Suchý. Ve třetí minutě domácí srovnali. Vedení Energii vynesla kombinace Josefa Suchého, Jiřího Kubáta a Adama Zimmermanna.

Po bezbrankové druhé třetině se s góly roztrhl pytel ve třetí části. Oproti pěti gólům Bruslařů však energetici skórovali pouze jednou, když skóre na 3:3 srovnal Tomáš Suja, který zakončil kombinaci Lukáše Gerstnera a Josefa Suchého. V dresu Energie se opět předvedli útočníci Tobiáš Beran a Adam Rybár. Ti v rámci střídavých startů naskočili za devítku už v utkání s Kladnem.

Deváťáci v nadstavbové skupině O pořadí v play-off D vybojovali třetí místo se ziskem sedmnácti bodů. Tato pozice jim v osmifinále postavila do cesty tým Dukla Jihlava, který skončil na šestém místě nadstavbové skupiny O pořadí v play-off E. K prvnímu zápasu vyrazí deváťáci už ve středu 13. března na led Dukly Jihlava. Další zápasy se odehrají v Karlových Varech 16. a 17. března. Osmifinále se hraje na dva vítězné zápasy.

II. 9. kolo pátek 8. března 2024

Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 16:59 Tomka (Filo, Kubín; 5/4), 17:29 Čančík (Tureček; 5/5), 23:27 Beneš (Filo, Kubín; 5/5), 52:01 Kučera (5/5), 58:06 Tomka (5/5) – 26:30 Suja (Suchý, Gerstner; 5/4), 27:45 Suchý (TS).

II. 10. kolo sobota 9. března 2024

BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 6:3 (1:2, 0:0, 5:1)

Branky a nahrávky: 02:53 Vovsík (Vrbata, Komžík; 5/5), 41:25 Piskač (5/5), 43:52 Šimáček (Mansfeld, Michálek; 5/5), 50:18 Komžík (Pejša, Vrbata; 5/3), 57:32 Vrbata (Komžík; 5/5), 59:16 Vovsík (5/5) – 00:33 Suchý (Suja; 5/5), 08:03 Zimmermann (Kubát, Suchý; 5/5), 49:07 Suja (Gerstner, Suchý; 5/4).

Liga starších žáků A (U14 – 8. třída)

Osmáci měli na programu pouze utkání s chomutovskými Piráty. První dva góly Energie vstřelil ve třetí a v desáté minutě Thomas Hanson, kterému u druhého gólu asistoval Václav Pařízek. Mezi tyto góly srovnávací branku napasovali Piráti, kteří srovnali skóre ve čtvrté minutě v početní výhodě. V patnácté a osmnácté minutě vedení Energie navýšil František Pavlovic, kterému u druhého gólu asistovali Thomas Hanson a Jan Pavlis. Náskok svých hostů Piráti snížili v devatenácté minutě. V úvodu druhé třetiny si hattrick zkompletoval František Pavlovic za přispění Matěje Žáka a Huga Koncze. Do konce třetiny se chomutovští mladíci dostali na dostřel jedné branky a o rozdělení bodů rozhodli v padesáté sedmé minutě. Osmáci jsou nyní v nadstavbové skupině A s dvaceti třemi body na druhém místě. Na první Plzeň však ztrácí pouze jeden bod.

17. kolo sobota 9. února 2024

Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 5:5 (2:4, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 03:55 Jíra (Vavřík; 5/4), 18:10 Vavřík (Jansa; 5/5), 27:34 Jíra (Vavřík; 5/5), 37:37 Vavřík (Jansa; 5/5), 56:32 Pronin (5/5) – 02:05 Hanson (5/5), 09:52 Hanson (Pařízek; 5/5), 14:17 Pavlovic (5/5), 17:34 Pavlovic (Pavlis, Hanson; 5/5), 22:10 Pavlovic (Žák, Koncz; 5/5).

Liga starších žáků B (U13 – 7. třída)

Dva zápasy odehráli sedmáci. V tom prvním hostili klášterecké Tygry. Ti vycenili zuby a energetikům povolili pouze jeden gól. Jeho autorem byl Max Kalčík, kterému asistovali Lukáš Bláha a Fabio Peter. Z výhry se sedmáci radovali v duelu s ostrovskými Čerty. Prvním střelcem Energie byl Max Kalčík, který ve dvacáté páté minutě srovnával skóre po přihrávce Matěje Cozmy. Vedení energetikům vystřelil Josef Šlár v čase 44:28. Na další branku si diváci počkali do padesáté čtvrté minuty, kdy kombinaci Maxe Kalčíka a Josefa Šlára zakončil Lukáš Bláha. Počtvrté se energetici z gólu radovali v padesáté sedmé minutě, kdy přihrávkou Mikuláše Gregora nepohrdl Josef Šlár. O poslední gól se v čase 58:16 postarali domácí. Sedmáci jsou se šesti body na třetím místě nadstavbové skupiny.

5. kolo úterý 5. března 2024

HC Energie Karlovy Vary - HC Klášterec nad Ohří 1:8 (1:5, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 11:57 Kalčík (Peter, Bláha; 5/5) – 02:26 Žampach (Fuksa; 5/5), 04:47 Žampach (5/5), 13:05 Fuksa (Žampach; 5/5), 14:41 Žampach (5/5), 16:06 Horáček (Žampach; 5/5), 34:52 Žampach (Egermann; 5/4), 53:25 Fuksa (Žampach, Kristová; 5/5), 55:32 Žampach (5/5).

8. kolo úterý 6. března 2024

HC Čerti Ostrov - HC Energie Karlovy Vary 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 09:08 Proft (Chada, Teterja; 5/5), 58:16 Chada (5/5) – 24:33 Kalčík (Cozma; 5/5), 44:28 Šlár (5/5), 53:18 Bláha (Šlár, Kalčík; 5/5), 56:46 Šlár (Gregor; 5/4).

Liga mladších žáků A (U12 – 6. třída)

Šesťáci vyrazili do Teplic odkud si přivezli plný počet bodů. Skóre utkání otevřel v devatenácté minutě ve vlastním oslabení Deniel Kaputa, kterému asistoval Jakub Kuchta. Podruhé se energetici prosadili v polovině druhé části, kdy po přihrávce Vojtěcha Součka upravil Matyáš Dvořák skóre na 2:1 pro Energii. Poté dvakrát skórovali tepličtí šesťáci, kteří si tak do kabiny odnášeli těsné vedení. O to přišli ve čtyřicáté osmé minutě díky Patrikovi Tomáškovi. Ten v čase 50:11 asistoval Vojtěchovi Součkovi u vítězného gólu. Dalším úspěšným střelcem byl opět Patrik Tomášek, když zakončil kombinaci Elen Svobodové a Matyáše Dvořáka. V čase 59:12 karlovarskou střídačku rozjásal Deniel Kaputa, který puk dostal do sítě po nahrávce Jana Havelky. Šesťáci jsou se čtrnácti body na třetím místě nadstavbové skupiny.

II. 13. kolo sobota 9. března 2024

HC Teplice - HC Energie Karlovy Vary 3:6 (0:1, 3:1, 0:4)

Branky a nahrávky: 27:55 Zíchová (5/5), 36:02 Lipták (5/5), 38:16 Balandin (Sluka; 5/5) – 18:13 Kaputa (Kuchta; 4/5), 30:27 Dvořák (Souček; 5/5), 47:48 Tomášek (5/5), 50:11 Souček (Tomášek; 5/5), 52:14 Tomášek (Dvořák, Svobodová; 5/5), 59:12 Kaputa (Havelka; 5/5).

Liga mladších žáků B (U11 – 5. třída)

Poslední ligový zápas odehráli naši páťáci. S letošní sezonou se rozloučili utkáním s týmem Meteor Třemošná. A ačkoliv se jim podařilo dotáhnout náskok soupeře a srovnat skóre na 4:4, tak se z výhry nakonec radovali hosté a to i přesto, že brankář Josef Čech energetiky svými zákroky hodně podržel. Zajímavé je, že ve vzájemných duelech této sezony se z výhry vždy radoval hostující tým. O pět vstřelených gólů se podělili Ladislav Dankanics, Tobiáš Kocián, David Kuljas, David Vlčko a Pavel Vorel. Páťáci Ligu mladších žáků B zakončili s dvaceti devíti body na třetím místě skupiny. Pořadím však ještě může zamíchat odložený duel mezi Tachovem a Sokolovem.

II. 28. kolo sobota 9. března 2024

HC Energie Karlovy Vary - HC Meteor Třemošná (1:3, 2:1, 2:6)

Branky a nahrávky: 15:25 Kuljas (Kocián; 5/4), 22:10 Dankanics (Jindra; 4/4), 39:37 Vorel (5/5), 42:24 Vlčko (5/5), 56:35 Kocián (4/5) – 00:14 Klabačka (Mulač; 5/5), 04:11 Klabačka (Vojáček; 5/5), 18:14 Soukup (5/4), 36:37 Soukup (5/5), 46:17 Klabačka (5/5), 49:52 Šmídl (5/5), 50:09 Šmídl (Klabačka; 5/5), 56:41 Klabačka (5/4), 59:17 Mulač (Klabačka; 5/4), 59:53 Soukup (5/5).