Souhrn mládeže: Jistota nadstaveb, boje o postup, hattricky a premiéry

V uplynulém týdnu mladí energetici ukrojili další díl ze svých soutěžních klání a v některých kategoriích už jde do tuhého. Junioři si prohrou s Hradcem zkomplikovali boj o postupovou čtyřku. Postup do nadstavby má zajištěný extraligový dorost a osmáci. Ti ve svých dvou zápasech vstřelili třicet dva gólů. Naději na postup do nadstavby ještě neztrácejí šesťáci. Z vítězství se radovala šestnáctka Energie a také sedmáci. Celkem naši mladí hokejisté a hokejistky odehráli čtrnáct zápasů a pouze z pěti odešli bez bodů.

DHL Extraliga juniorů

Karlovarští junioři si po reprezentační pauze odškrtli dva z posledních šesti zápasů základní části. V Podkrušnohorském derby šli energetici dvakrát do vedení díky trefám Ondřeje Postla a Jakuba Galnora, ale litvínovští mladíci pokaždé dokázali reagovat. Bez odpovědi nechali až gól Davida Varvařovského. Výhru Energie pečetil trefou do prázdné branky Matyáš Váňa. Než se dohrál duel mezi Mladou Boleslaví a Mountfieldem HK, tak byli naši junioři díky této výhře na druhém místě skupiny. Vzhledem k tomu, že zmiňovaný duel vyhrál tým Mladé Boleslavi, vrátili se energetici na třetí pozici.

Hradečtí mladíci pak byli soupeřem energetiků v sobotním duelu a od začátku souboje s Energií si šli za vítězstvím jako jeden muž. To předvedli už v polovině první třetiny, kdy během sedmdesáti tří sekund skórovali třikrát. Po čtvrtém inkasovaném gólu opustil branku Adam Ebenstreit a jeho místo zaujal Matěj Pavlovic. Na dostřel dvou gólů Energii dostali Vít Záhejský a Jakub Vogel. Junioři však obrat nedotáhli.

Energetici týden zakončili na třetím místě skupiny se ziskem čtyřiceti bodů. Na krk jim dýchá se třiceti osmi body právě Mountfield, který se díky výhře nad Energií vrátil do hry o postupovou čtyřku. Na tu si ostatně dělá zuby i Sparta, která je na pátém místě se třiceti sedmi body. Závěr základní části extraligy juniorů bude tedy ještě hodně zajímavý.

23. kolo čtvrtek 16. listopadu 2023
HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Reportáž k utkání

24. kolo sobota 18. listopadu 2023
HC Energie Karlovy Vary - Mountfield HK 3:10 (0:3, 3:4, 0:3)

Extraliga dorostu

Dorost v minulém týdnu odehrál rovnou tři zápasy. Nejprve hostil dorost Bílých Tygrů. K výhře energetiků výrazně přispěl i výkon Martina Psohlavce, který už v prvních minutách zabránil několika tutovkám a liberecké střelce deptal celé utkání. Premiéru v extralize dorostu si odbyli deváťáci Jonáš Vaníček (0+1), Jakub Kyncl (1+1) a Josef Suchý. Brankář Ondřej Kadoun, kryl záda Martinovi Psohlavcovi. Dvěma góly k výhře přispěl Michal Kváš.

Druhým soupeřem byl dorost Tábora. Na jih Čech se s týmem vydali i obránce šestnáctky Marek Jílek, který si svou extraligovou premiéru vylepšil asistencí. Poprvé v extralize dorostu bodoval Marko Michalov (0+3) a jako druhý gólman nastoupil Petr Kašpar. K zisku bodů přispěl hattrickem Vlastimil Blažek. Dvakrát skóroval Lukáš Slavík. Střelný prach ale bohužel našim mladíkům zvlhl v utkání se Slavií, kdy i přes veškerou snahu skóroval pouze David Poizl. Hodně šancí karlovarským mladíkům ovšem spálil František Poletín, na kterého energetici nevyzráli ani při závěrečné power-play a tak se tentokrát z výhry radovali hráči Slavie, kteří energetikům oplatili předešlé dvě prohry. Každopádně dorost Energie stále vede skupinu se šesti bodovým náskokem právě nad Slavií a postup do vyšší nadstavby už má “v kapse”.

17. kolo úterý 14. listopadu 2023
HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

18. kolo čtvrtek 16. listopadu 2023
HC Tábor - HC Energie Karlovy Vary 3:9 (1:1, 1:3, 1:5)

19. kolo sobota 18. listopadu 2023
HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)

Liga dorostu

Úspěšný víkend má za sebou naše šestnáctka. V obou duelech se o výsledku rozhodovalo až v nastavovaném čase. Nejprve svěřenci Bohumíra Sapouška vyrazili do Prahy, kde se utkali s týmem Kobra Praha. První gól tohoto zápasu padl až v čase 19:54, kdy se po kombinaci Matěje Bauera a Matyáše Šedivce prosadil Václav Dobřemysl. Druhý gól energetici přidali před polovinou druhé třetiny, kdy Filip Žalud poslal do akce Davida Krčka. Kontaktní gól energetici inkasovali ve třicáté sedmé minutě a srovnáno bylo v čase 54:17. Zápas se následně rozhodoval v prodloužení, které rozsekli svou akcí Matěj Pavlis, Filip Piatkowski a Matyáš Šedivec.

Sobotní domácí duel s chomutovskými Piráty měl podstatně jiný průběh. Tentokrát v polovině zápasu o dvě branky vedli chomutovští mladíci. Před koncem druhé třetiny se však energetici během dvou minut prosadili dvakrát. Nejprve ve třicáté šesté minutě využil Šimon Šilhan nahrávku Marka Michalova. V čase 37:10 pak Šimon Šilhan připravil šanci pro Jakuba Šubíka, který srovnal skóre. Ve třetí třetině a ani v následném prodloužení se už žádný ze střelců neprosadil a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich o výhře Energie rozhodl Šimon Šilhan. Energetici jsou se ziskem dvaceti pěti bodů na třetím místě skupiny Západ.

14. kolo pátek 17. listopadu 2023
HC Kobra Praha - HC Energie Karlovy Vary 2:3pp (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky:36:40 Keller (Malčánek; 4/5), 54:17 Šikl (Svoboda, Podlaha; 5/5) – 19:54 Dobřemysl (Šedivec, Bauer; 5/5), 28:45 Krček (Žalud; 5/5), 63:50 Šedivec (Piatkowski, Pavlis; 3/3).

15. kolo sobota 18. listopadu 2023
HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 3:2sn (0:1, 2:1, 0:0 – 0:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 35:05 Šilhan (Michalov; 5/5), 37:10 Šubík (Šilhan; 5/5), rozh. náj. Šilhan – 08:10 Horák (Váňa; 5/5), 23:00 Ekrt (Peksa; 5/5).

Extraliga 9. tříd

Jediný zápas měli na programu naši deváťáci, kteří hostili českobudějovický Motor. Skóre otevřel ze samostatného úniku Lukáš Gerstner. Asistenci u této branky si připsali Milan Vaňourek a Tomáš Suja. Jihočeši však ve dvacáté minutě srovnali. Do vedení šli českobudějovičtí mladíci ve čtyřicáté osmé minutě. V padesáté druhé minutě poslal Milan Vaňourek kotouč na Samuela Zeuse, který pálil od modré a po odrazu kotouče se ve zmatku před brankou zorientoval Damián Franc, který srovnal skóre. V padesáté čtvrté minutě si hráči Motoru vzali vedení zpět a už si ho udrželi a tak energetici zůstali bez bodů. V sezoně si jich zatím nastřádali čtyřicet tři a jsou druzí ve skupině A. Stále však mají k dobru zápas se Salzburgem, který odehrají příští týden, kdy je čeká výjezd do Rakouska, kde odehrají dva zápasy.

18. kolo pátek 17. listopadu 2023
HC Energie Karlovy Vary - Banes Motor České Budějovice 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 08:30 Gerstner (Vaňourek, Suja; 5/5), 51:45 Franc (Zeus, Vaňourek; 5/5) – 19:03 Máče (5/5), 47:31 Walter (Láf, L. Chaloupka; 5/5), 53:37 Shrbený (Záviš; 5/5).

Liga starších žáků A (U14 – 8. třída)

Dva z posledních tří zápasů základní části Ligy starších žáků A odehráli karlovarští osmáci. Energetici v těchto dvou zápasech vstřelili dohromady třicet dva gólů. Jejich střelecký apetit schytaly týmy Litoměřic a Loun. Nejprve svěřenci Davida Šalamouna hostili své vrstevníky z Litoměřic. Pod šestnáct gólů Energie se podepsalo sedm střelců. Hattrick si vstřelili Daniel Psohlavec a Vojtěch Hüttl, který přidal navrch jeden gól. Dvakrát skórovali Maxim Dan, Roman Kašpar, Matyáš Vrbas a Matěj Žák a autorem zbývajícího gólu byl Jakub Bečka. Druhé čisté konto v sezoně si vychytal Lukáš Kalčík.

Ke svému druhému zápasu minulého týdne vyrazili osmáci do Loun. Odkud si odvezli plný počet bodů za výhru 16:2. Toto skóre není v žákovských ligách úplně neobvyklé, ale málokdy se stane, že by kromě gólmana bodoval celý tým. V utkání s týmem Loun si každý z hráčů v poli připsal alespoň jeden bod. Hattrick si tentokrát zkompletovali Štěpán Mariaš a Matěj Žák, který celkem skóroval čtyřikrát. Pod dva góly se podepsal Daniel Psohlavec. Po jednom gólu vstřelili Jakub Bečka, Maxim Dan, Vojtěch Hüttl, Roman Kašpar, Hugo Koncz, Jan Pavlis a Matyáš Vrbas. Osmáci si po tomto víkendu upevnili s osmnácti body pozici v čele tabulky skupiny, ale hlavně si zajistili postup do vyšší nadstavby soutěže.

12. kolo pátek 17. listopadu 2023
HC Energie Karlovy Vary - HC Stadion Litoměřice 16:0 (7:0, 6:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 00:47 Hüttl (Psohlavec, Žák; 5/5), 03:08 Kašpar (5/5), 08:14 Hüttl (Koncz, Psohlavec; 5/5), 09:39 Bečka (4/5), 12:38 Hüttl (Žák; 5/5), 13:52 Dan (Kašpar, Žák; 5/5), 19:25 Dan (Žák, Pařízek; 5/5), 24:54 Vrbas (Psohlavec, Stezka; 5/5), 26:55 Psohlavec (5/5), 30:40 Žák (Hüttl, Psohlavec; 5/5), 32:31 Psohlavec (Dan; 5/5), 32:52 Psohlavec (Žák, Dan; 5/5), 34:54 Žák (Psohlavec; 5/5), 43:42 Kašpar (Hüttl, Žák; 5/5), 53:25 Hüttl (5/5), 57:55 Vrbas (Hüttl; 5/4).

13. kolo neděle 19. listopadu 2023
HC Louny - HC Energie Karlovy Vary 2:16 (1:6, 0:3, 1:7)
Branky a nahrávky: 08:16 Šimek (5/5), 59:28 Fára (Šrůma; 5/5) – 04:51 Hüttl (5/5), 05:42 Žák (Zrzavecký; 5/5), 08:41 Koncz (Vrbas; 5/5), 08:51 Psohlavec (Žák, Hüttl; 5/5), 16:49 Vrbas (5/5), 19:37 Pavlis (Stezka; 5/5), 22:41 Mariaš (Žák; 5/5), 23:55 Žák (Mariaš; 5/5), 30:44 Dan (Pavlis; 5/5), 40:48 Kašpar (Zrzavecký; 5/5), 42:49 Bečka (Dan, Vrbas; 5/5), 44:43 Žák (Vrbas; 5/5), 49:13 Mariaš (Dan, Pavlis; 5/4), 51:25 Psohlavec (Pavlis; 5/5), 55:27 Mariaš (Hüttl; 5/5), 56:52 Žák (Koncz; 5/5).

Liga starších žáků B (U13 – 7. třída)

Dvojciferným skóre skončilo i utkání našich sedmáků. Ti měli na programu duel s nejdeckými sedmáky. V úvodu druhé třetiny byl stav 3:1, ale pak energetici spustili svou kanonádu, která se zastavila na čísle patnáct. Pod pět gólů se podepsal Mikuláš Gregor a čtyřikrát skóroval Jakub Veselý. O zbývající góly se podělili Lukáš Hoško, Jan Martínek, David Moches, Fabio Peter, Tomáš Rödig a Josef Šlár. Sedmáci jsou s osmnácti body na druhém místě skupiny 9 - Karlovarská.

12. kolo neděle 19. listopadu 2023
HC Energie Karlovy Vary - HC Rebel Město Nejdek 15:1 (3:0, 5:1, 7:0)
Branky a nahrávky: 02:56 Veselý (Hoško; 5/5), 13:30 Gregor (Heller; 5/4), 16:25 Veselý (5/5), 27:24 Rödig (Šlár; 5/5), 30:33 Gregor (5/5), 34:24 Peter (Kalčík; 5/5), 37:13 Moches (Veselý; 5/5), 38:10 Hoško (Gregor, Peter; 5/5), 41:27 Veselý (Reichelt; 5/5), 43:14 Veselý (Martínek; 5/5), 45:15 Gregor (Kalčík; 5/5), 45:40 Martínek (Kalčík; 5/5), 51:21 Gregor (Šlár; 5/5), 54:48 Gregor (Veselý; 5/5), 58:47 Šlár (Veselý; 4/5) – 21:17 Hoger (Hogerová; 5/5).

Liga mladších žáků A (U12 – 6. třída)

O postup do nadstavby bojují také šesťáci, kterým do konce základní části zbývají pouze dva zápasy, které odehrají v následujícím týdnu. Vraťme se však k tomu předchozímu. V tom šesťáci odehráli dva zápasy. V duelu s Mosteckými Lvi se radovali z výhry. I tentokrát byly k vidění dva hattricky, pod které se podepsali Patrik Tomášek a Jakub Pelikán, který skóroval čtyřikrát. Dva góly vstřelil Jakub Kuchta. Dalšími střelci byli Matyáš Dvořák, Deniel Kaputa, Adam Lauer a Vojtěch Souček.

Ve svém druhém zápase na ledě Teplic skórovali energetici pětkrát, ale bohužel k výhře to nestačilo, neboť tepličtí šesťáci vstřelili o dva góly víc. Za Energii se prosadili Adam Lauer, který v první třetině vstřelil dva góly. Ve druhé třetině Tepličtí skórovali pětkrát. Pod dva góly Energie se podepsali Jan Havelka a Matyáš Dvořák. Na dostřel dvou branek dostal energetiky v padesáté páté minutě Patrik Tomášek. Šesťáci jsou se čtrnácti body na čtvrtém místě skupiny 1 - Ústecká a stále ještě mají naději vybojovat si postup do nadstavby.

HC Energie Karlovy Vary - Mostečtí Lvi 13:4 (3:1, 5:1, 5:2)
Branky a nahrávky: 13:10 Pelikán (Kuchta, Kothera; 5/5), 13:25 Lauer (Souček, Havlík; 5/5), 17:42 Kuchta (Pelikán; 5/4), 21:47 Pelikán (Kuchta, Kothera; 5/5), 25:21 Dvořák (Tomášek, Vastl; 5/5), 28:48 Tomášek (5/5), 35:50 Tomášek (Havelka; 5/5), 37:48 Kaputa (Lauer, Havlík; 4/4), 42:00 Pelikán (Kaputa, Kothera; 5/4), 46:10 Pelikán (Koblížek, Souček; 5/5), 47:00 Souček (Koblížek; 5/5), 49:41 Kuchta (Kothera; 4/5), 51:12 Tomášek (Dvořák; 5/5) – 07:08 Trpka (Bertl; 5/5), 20:59 Bertl (5/5), 52:12 Richter (Pospíšil; 5/5), 57:21 Trpka (4/5).

HC Teplice - HC Energie Karlovy Vary 7:5 (1:2, 5:2, 1:1)
Branky a nahrávky:15:42 Klement (Rubeš; 5/5), 21:27 Urban (Beránek; 5/5), 25:29 Rubeš (Maresch; 5/5), 30:20 Rubeš (Brejcha; 5/5), 33:22 Urban (Maresch; 5/5), 37:35 Maresch (Zíchová; 5/5), 45:40 Urban (Beránek; 5/5) – 03:24 Lauer (Souček; 5/5), 17:06 Lauer (Souček; 5/5), 27:29 Havelka (Koblížek, Tomášek; 5/5), 31:29 Dvořák (Koblížek; 5/5), 54:20 Tomášek (Kuchta; 5/5).

Liga mladších žáků B (U11 – 5. třída)

Skóre v jediném utkání páťáků otevřel David Vlčko. Nejdečtí nejenže vzápětí srovnali, ale navíc po polovině první třetiny šli do vedení. V patnácté minutě skóre srovnal Sebastien Pazdera. V devatenácté minutě si však Nejdek vzal vedení zpět díky střele Tobiáše Kosiny, který v úvodu druhé třetiny skóroval znovu. Autorem kontaktní branky byl v čase 32:11 Pavel Vorel, kterému šanci připravil Ladislav Dankanics. Dvoubrankové vedení vrátil nejdeckému týmu ve čtyřicáté osmé minutě opět Tobiáš Kosina. V polovině poslední části se energetici díky akci Davida Kuljase a Sebastiana Möckla dostali na dostřel jedné branky. Svou výhru nejdečtí páťáci zpečetili trefou do prázdné branky. Páťáci jsou s jedenácti body na čtvrtém místě skupiny 11 - Karlovarská.

HC Energie Karlovy Vary - HC Rebel Město Nejdek 4:6 (2:3, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 03:00 Vlčko (5/5), 14:45 Pazdera (5/5), 32:11 Vorel (Dankanics; 5/5), 49:25 Möckl (Kuljas; 5/5) – 04:35 Plemeník (Sedrovičová; 5/5), 11:40 Kosina (5/5), 18:43 Kosina (5/5), 22:45 Kosina (5/5), 47:57 Kosina (Moskalenko; 5/5), 58:52 Šilhan (5/5).