Souhrn mládeže: Junioři zabodovali v Chebu! Šestnáctka druhá, devítka stále nenašla přemožitele

Další úspěšný týden za sebou mají naši mladí hokejisté a hokejistky, kteří odehráli devět zápasů a pouze ve dvou nebodovali. Junioři týden zakončili na Zimním stadionu v Chebu a jejich duel se Spartou byl reklamou na mládežnický hokej a vynesl je na třetí místo skupiny. Šestnáctka Energie si změřila síly s týmy ze skupiny Východ a je druhá. Devítka protáhla vítěznou šňůru na čtrnáct zápasů a je jedním, ne-li jediným neporaženým týmem napříč soutěžemi. Osmáci vyhráli po sedmé v řadě a vedou skupinu. Sedmáci jsou druzí. Bronzová příčka patří páťákům. Všechny mládežnické týmy Energie jsou ve svých skupinách nejhůře třetí! Šesťáky od třetího místa dělí pouze gólová bilance a navíc mají zápas k dobru.

DHL Extraliga juniorů

Dva zápasy před repre pauzou vynesly juniorům čtyři body. Trochu nešťastný byl duel s libereckými Bílými Tygry. Skóre otevřeli energetici díky střele Matěje Novotného, nováčka v týmu, který přišel z Hradce Králové a hned ve svém prvním zápase za Energii si vstřelil gól. V úvodu druhé třetiny ve vlastním oslabení skóroval David Varvařovský. Jenomže svou početní výhodu využili poté i Liberečtí. Skóre pak srovnali v čase 39:52. Vedení Energii vrátil Robert Šlechta. Když už to vypadalo, že karlovarští mladíci shrábnou všechny tři body, využil v čase 59:27 power-play reprezentant Lukáš Plos. Zápas ukončily až nájezdy, ve kterých o jeden víc proměnili domácí a tak energetici na ledě lídra skupiny získali bod. Do poslední čtvrtiny základní části však energetici vstoupili ve velkém stylu. V rámci podpory mládežnického hokeje v kraji přivítali juniory týmu Sparty Praha na Zimním stadionu v Chebu.

Oba týmy spolu sehrály poslední vzájemný duel v základní části a stejně jako v těch předchozích předvedly výbornou hokejovou podívanou. Výkony obou týmů rámovala skvělá divácká kulisa. Jako první udeřil Petr Vojáček, pro kterého šlo zároveň i o první gól v juniorském hokeji. Před koncem druhé třetiny bylo skóre srovnáno. Pod druhý gól Energie, který byl nakonec vítězný, se podepsal obránce Matyáš Beran. Také Matyáš poprvé skóroval v juniorském hokeji. Krátce poté však energetici přišli o Davida Varvařovského, který schytal ránu vysokou holí. Výhru Energie zpečetili v padesáté deváté minutě během deseti sekund Jakub Galnor a David Varvařovský, který nakonec zápas dohrál s ovázanou hlavou. Jelikož šlo o přímý souboj o třetí místo, tak to díky výhře připadlo právě Energii. Karlovarští mladíci aktuálně ztrácí pět bodů na první Liberec.

21. kolo čtvrtek 2. listopadu 2023
Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 4:3sn (0:1, 2:1, 1:1 – 0:0 – 1:0)
Reportáž k utkání

22. kolo sobota 4. listopadu 2023
HC Energie Karlovy Vary - Sparta Praha 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Extraliga dorostu

Svěřenci Tomáše Andryse mají reprezentační pauzu, kvůli turnaji World Hockey Challenge, na kterém bojují i Vojtěch Čihař, Vít Záhejský a Michal Oršulák.

Liga dorostu

Svěřenci Bohumíra Sapouška měli v uplynulém týdnu na programu utkání s týmy ze skupiny Východ. Nejprve vyrazili do Vsetína, na led aktuálního lídra skupiny. Oba celky předvedly velmi kvalitní výkon, který podtrhli oba, shodou okolností reprezentační, gólmani. Vsetínští mladíci se v první třetině díky dvěma brejkům dostali do vedení a to už si nenechali vzít. Pod jediný gól Energie se podepsal Adam Zolnaj, který se rovněž prosadil z úniku. Ve třetí třetině přidali domácí třetí branku. Změnu skóre nepřinesla ani power-play k níž sáhli trenéři Energie a tak všechny body zůstaly ve Vsetíně.

Druhý venkovní duel odehráli energetici na ledě šumperských Draků. Hned první třetina nabídla pět gólů. Jako první udeřili domácí v čase 0:12, ale už v čase 0:37 bylo díky akci Marka Jílka a Štěpána Köhlera vyrovnáno. Do vedení Energii poslali v osmé minutě Jiří Malý a Adam Zolnaj. Po necelé minutě se energetici radovali po střele Davida Krčka, který dostal namazáno od Filipa Piatkowského. Necelých pět minut před koncem se šumperští Draci dostali na dostřel jedné branky a skóre srovnali ve druhé třetině. Vítězný gól vstřelil ve čtyřicáté sedmé minutě Aleš Břečka. Asistenci u vítězného gólu si připsal Václav Dobřemysl. Energetici si tak ze soubojů s týmy skupiny Východ přivezli tři body, které jim pomohly k zisku druhého místa ve skupině Západ.

13. kolo pátek 3. listopadu 2023
VHK ROBE Vsetín - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 13:52 Šebesta (Václavíček; 5/5), 15:59 Paták (Vaculík, Lyčka; 4/5), 47:03 Němec (Kučný, Vaculík; 5/5) – 35:51 Zolnaj (5/5).

12. kolo sobota 4. listopadu 2023
HK MD Šumperk - HC Energie Karlovy Vary 3:4 (2:3, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 00:12 Augustin (Pazourek; 5/5), 15:07 K. Březina (5/5), 33:52 J. Březina (Pazourek; 5/3) – 00:37 Kőhler (Jílek; 5/5), 07:14 Zolnaj (Malý; 5/5), 08:12 Krček (Piatkowski; 5/5), 46:31 Břečka (Dobřemysl; 5/5).

Extraliga 9. tříd

Prvním soupeřem deváťáků byli kladenští Rytíři. Řeklo by se prostě takový normální zápas. Po první třetině totiž svítil na kostce stav 3:2 pro karlovarské deváťáky, takže klasika. Divočinu však přinesly zbývající dvě třetiny, kdy energetici v každé vstřelili čtyři góly. Kladenští mladíci upravili skóre až ve třetí třetině, kdy se prosadili ve druhé a v poslední minutě. Jedenáct gólů Energie si mezi sebou rozdělilo šest střelců. Po dvou gólech si připsali Damián Franc, Jakub Kyncl, Josef Suchý, Jonáš Vaníček a Jiří Kubát, který si první gól v extralize devátých tříd vstřelil minulý týden v utkání s chomutovskými Piráty. Autorem zbývajícího gólu byl Adam Zimmermann, který přišel z Třemošné a šlo tak pro něj o premiérový gól v dresu Energie.

Týden zakončili svěřenci Adama Sýkory podkrušnohorským derby, které odehráli před domácími fanoušky. Skóre sice otevřeli litvínovští mladíci, ale po necelých třech minutách bylo srovnáno. Do vedení se Energie dostala necelých pět minut před koncem třetiny. Ve druhé části se trefili pouze energetici, kteří tak do poslední třetiny vstoupili s dvou gólovým náskokem. Ten Litvínov hned v úvodu snížil. Do poloviny třetiny padly dvě branky z holí energetiků a jednou skóroval Litvínov. Deset minut před koncem zápasu tak byl stav 5:3. Ve zbývajícím čase se zvládli oba soupeři prosadit ještě jednou a tak utkání skončilo za stavu 6:4. Hattrick si zkompletoval Jakub Kyncl. Po jednom gólu si připsali Jonáš Vaníček, Josef Suchý a Tomáš Suja. Deváťáci jsou stále jako jediný tým neporaženi a vedou se čtyřiceti body skupinu A.

14. kolo pátek 3. listopadu 2023
HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno 11:4 (3:2, 4:0, 4:2)
Branky a nahrávky: 02:16 Vaníček (Suchý; 4/5), 03:01 Kyncl (4/5), 15:09 Suchý (Kyncl, Vaníček; 5/4), 20:45 Vaníček (Suchý, Kyncl; 5/5), 26:29 Kyncl (Vaníček, Kubík; 5/5), 33:42 Kubát (Franc, Vaníček; 5/5), 34:20 Franc (Postl; 5/5), 42:12 Suchý (Vaníček; 5/5), 45:21 Franc (Kubát, Barda; 5/5), 47:35 Kubát (Gerstner, Franc; 5/5), 50:15 Zimmermann (Staněk, Mähler; 5/5) – 08:17 Matějka (5/5), 15:46 Kováč (Melančin, Štajer; 5/5), 41:12 Koudelka (Melančin; 5/4), 59:49 Irlbek (5/5).

15. kolo sobota 4. listopadu 2023
HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 6:4 (2:1, 1:0, 3:3)
Branky a nahrávky: 06:24 Kyncl (Vaníček, Suchý; 5/5), 15:40 Suja (Vaňourek, Mähler; 5/4), 34:17 Vaníček (Kubík, Kyncl; 5/4), 43:43 Kyncl (Vaníček, Kubík; 5/4), 48:34 Suchý (Vaníček, Kyncl; 5/5), 52:37 Kyncl (Suchý; 4/5) – 03:52 Kanta (Štrach; 5/4), 40:29 Zörner (Záruba, Kanta; 5/5), 47:20 Kanta (Zörner, Záruba; 5/5), 53:07 Kváš (5/4).

Liga starších žáků A (U14 – 8. třída)

A podkrušnohorské derby podruhé, tentokrát v podání našich osmáků. I ti ho odehráli na domácím ledě a po poměrně vyrovnané první třetině zápas ovládli ve druhé části, kdy nasypali do litvínovské branky pět gólů. Po dvou třetinách svěřenci Davida Šalamouna vedli 6:3. V poslední třetině se prosadili pouze energetici a tak i tentokrát se vládci Krušných hor stali karlovarští mladíci. Dvakrát skórovali Matěj Žák a Vojtěch Hütl. O zbývající tři góly se podělili Hugo Koncz, Matyáš Vrbas a Daniel Psohlavec. Osmáci tak protáhli svou vítěznou šňůru na sedm zápasů. Se ziskem čtrnácti bodů vedou skupinu 1 - Ústecká.

10. kolo neděle 5. listopadu 2023
HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 7:3 (1:1, 5:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 02:44 Psohlavec (Hüttl; 5/5), 25:40 Koncz (Pařízek; 5/5), 26:30 Hüttl (Psohlavec, Pavlis; 5/5), 28:43 Žák (Mariaš; 5/5), 36:42 Žák (Psohlavec; 5/5), 38:20 Hüttl (Pavlis; 5/5), 45:49 Vrbas (Pařízek; 5/5) – 16:17 Grunt (Tomčík; 5/5), 26:43 Tomčík (5/5), 31:43 Bertl (Moťka; 5/5).

Liga starších žáků B (U13 – 7. třída)

Do Sokolova vyrazili naši sedmáci. Dvacet sekund, tak tak dlouho trvalo vedení Energie v první třetině. Vedení na svou stranu strhli sokolovští sedmáci v úvodu druhé třetiny. Ještě před polovinou zápasu však bylo srovnáno. Vedení si v čase 32:01 na svou stranu překlopila Energie. Radost karlovarských mladíků trvala tentokrát necelou půl minutu než sokolovští hráči znovu srovnali. Jenomže ve třicáté sedmé minutě se opět prosadili energetici a na tuto branku už sedmáci Baníku odpověď nenašli. Svěřenci Ondřeje Leštiny ve třetí třetině svou výhru pojistili ještě dvěma góly. Hattrick si zkompletoval Mikuláš Gregor. O zbylé tři góly se podělili Lukáš Bláha, Ladislav Terla a Adam Heidenreich. Sedmáci vyhráli počtvrté v řadě a se ziskem dvanácti bodů jsou na druhém místě skupiny 9 - Karlovarská. Na první Tachov ztrácejí čtyři body, ale mají o dva zápasy méně.

9. kolo neděle 5. listopadu 2023
HC Baník Sokolov - HC Energie Karlovy Vary 3:6 (1:1, 2:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 08:49 Lužický (5/5), 21:24 Pochyba (Lalik; 5/5), 32:29 Berger (5/5) – 08:29 Gregor (Martínek; 5/5), 27:28 Heidenreich (Gregor; 5/5), 32:01 Gregor (Kalčík; 5/5), 36:33 Terla (Veselý, Heidenreich; 5/5), 42:18 Gregor (Hoško, Šlár; 5/5), 49:18 Bláha (Hoško; 5/5).

Liga mladších žáků A (U12 – 6. třída)

Šesťáci měli na programu také podkrušnohorské derby, ale utkání bylo odloženo. Další zápas tak svěřence Davida Šalamouna čeká v sobotu 11. listopadu, kdy vyrazí do Sokolova.

Liga mladších žáků B (U11 – 5. třída)

Karlovarští páťáci nemuseli za svým soupeřem jezdit daleko. Měli totiž na programu zápas s Baníkem Sokolov. V prvních dvou třetinách měli navrch, co do počtu gólů, hráči Baníku. Před polovinou třetí třetiny se energetici zvládli dotáhnout na stav 6:4, jenže v rozmezích zhruba dvou minut udeřili domácí třikrát a tak na světelné tabuli svítilo hrozivé skóre 9:4. Karlovarští však nesložili zbraně a jejich úsilí přineslo dva góly, které padly během osmdesáti devíti sekund. Pak už ale sokolovský gólman svou branku zamkl a všechny body tak zůstaly v Sokolově. Dva góly vstřelil Ladislav Dankanics. Dalšími střelci byli David Vlčko, Jan Civín, Tobiáš Kocián a David Kuljas. Páťáci mají zatím na kontě devět bodů a jsou třetí ve skupině 11 - Karlovarská.

HC Baník Sokolov - HC Energie Karlovy Vary 9:6 (3:1, 3:2, 3:3)
Branky a nahrávky: 09:40 Kurča (5/5), 14:46 Maurer (Jakubka; 5/4), 17:43 Bartůňková (4/5), 27:19 Bartůňková (4/5), 32:13 Jakubka (5/5), 35:18 Maurer (Zachar, Jurčík; 5/5), 51:44 Maurer (5/5), 52:12 Bílek (5/5), 53:46 Maurer (Jakubka; 5/5) – 14:27 Kuljas (4/5), 31:04 Vlčko (Kuljas; 5/5), 33:47 Civín (5/5), 46:40 Dankanics (Kočí; 5/5), 55:00 Kocián (Říha; 5/4), 56:29 Dankanics (Kuljas; 5/5).