Souhrn mládeže: Neporažená devítka vede skupinu! Pozice si vylepšili i žáci

Druhý říjnový týden je za námi a s ním i další várka soutěžních klání našich mladých hokejistů a hokejistek. Smůla se v poslední době lepí na hokejky našim juniorům. Vítěznou šňůru dorostu utnuli hráči Motoru, ale svěřenci Tomáše Andryse již začínají odvíjet novou. Jediným mládežnickým týmem Energie, který svou soutěží proplouvá neporažen, jsou deváťáci. Na vítězné vlně se aktuálně vezou osmáci, sedmáci a šesťáci. Páťáky zastavil tým Tachova. Z dvanácti zápasů si energetici připsali osm výher.

DHL Extraliga juniorů

Pro některé je smolný pátek třináctého, ale pro karlovarské juniory byl smolný celý uplynulý týden. Z obou svých duelů vyšli bez bodů. Nejprve v předehrávce patnáctého kola padli se Spartou, která po nepovedeném vstupu do soutěže začíná stoupat tabulkou. Jediným střelcem tohoto utkání byl Vojtěch Steklý, pro kterého šlo o první gól v juniorském hokeji a rovněž i v Energii, kam Vojta přišel z dorostu Mladé Boleslavi.

Sobotní zápas měl pod taktovkou vesměs Litvínov, který už krátce po polovině utkání vedl o tři góly. A s tímto rozdílem celé utkání nakonec litvínovští mladíci vyhráli. Z karlovarských střelců se dokázali prosadit pouze Vít Záhejský a Jakub Vogel. Energetici jsou s dvaceti dvěma body na šestém místě skupiny. Na první místo sice ztrácí jenom osm bodů, ale vzhledem k tomu jaká je na prvních čtyřech postupových místech tlačenice, tak karlovarské mladíky může každý ztracený bod v závěru základní části mrzet.

15. kolo středa 11. října 2023
HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 7:1 (2:0, 3:1, 2:0)
Reportáž k utkání

16. kolo sobota 14. října 2023
HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 2:5 (0:1, 2:3, 0:1)

Extraliga dorostu

Dalším jihočeským týmem, který potrápil naše dorostence, byl českobudějovický Motor. Jeho hráči dokázali ve třetí třetině dotáhnout dvougólové manko a zápas dospěl nakonec až do nájezdů. V těch se ani jeden z karlovarských střelců neprosadil, a tak dva proměněné nájezdy stačily hráčům Motoru k vítězství. Jihočeští mladíci byli prvním týmem, který přetrhl vítěznou šňůru karlovarského dorostu. Ta včetně přípravy čítala dvacet šest zápasů.

Na vítěznou vlnu se energetici vrátili na Kladně. I když to podle výsledného skóre nevypadá, tak kladenští mladíci byli rovnocenným soupeřem. Na chvilku je srazily tři góly, které inkasovali v posledních pěti minutách druhé třetiny. Do třetí části však Kladenští vletěli plni odhodlání vybojovat z tohoto utkání nějaké body. To se jim díky pozornosti Michala Oršuláka nepovedlo a z výhry se radovali Karlovarští. Dorost Energie se tak i nadále vyhřívá na prvním místě skupiny se ziskem 31 bodů a šesti bodovým náskokem na druhou Slavii.

11. kolo čtvrtek 12. října 2023
HC Energie Karlovy Vary - Banes Motor České Budějovice 2:3sn (1:0, 0:0, 1:2 – 0:0 – 0:1)

12. kolo sobota 14. října 2023
Rytíři Kladno - HC Energie Karlovy Vary 1:4 (0:1, 0:3, 1:0)

Liga dorostu

Ligový dorost neměl v uplynulém týdnu žádné utkání. Do boje vyjedou svěřenci Bohumíra Sapouška v sobotu 21. října, kdy zajíždí do Sokolova a následující den na svém ledě přivítají tým Pilsen Wolves.

Extraliga 9. tříd

Karlovarští deváťáci jako jediný mládežnický tým Energie zůstává neporažen. V uplynulém týdnu nejprve vynulovali tým Pilsen Wolves. Dva góly a dvě asistence si připsal Jonáš Vaníček, který otevřel skóre tohoto utkání. Dalším dvougólovým střelcem byl Jakub Staněk a po jednom gólu si připsali Kirill Balbyshkin a Maik Mähler. Dva body za asistence do své sbírky přidal Jakub Kyncl a po jednom pak Stanislav Barda a Tomáš Suja. První čisté konto v sezoně si vychytal Ondřej Maňák.

Druhým zápasem uplynulého týdne bylo západočeské derby. Těsně před polovinou první třetiny energetici během deseti sekund dvakrát inkasovali. Ve dvacáté čtvrté minutě se trio Jakub Kyncl, Jonáš Vaníček a Jakub Staněk postaralo o kontaktní gól. I druhá branka prostřední části padla z holí energetiků. O srovnání se postaralo přesilovkové komando ve složení Josef Suchý, Jonáš Vaníček a Tomáš Suja. V čase 52:15 šla Plzeň do vedení. Přesně o minutu později se kotouč po střele Samuela Zeuse odrazil k Jakubovi Kynclovi a ten srovnal skóre. Ve správný čas na správném místě byl Jonáš Vaníček, který nasměroval do branky střelu Josefa Suchého. Druhý bod za asistenci u této branky si připsal Samuel Zeus.

Sobotní zápas nebyl “jenom” Západočeské derby, ale hlavně to byl přímý souboj o první místo. Oba týmy měly totiž stejný počet bodů, ale Plzeň držela první místo díky gólové bilanci a jednomu odehranému zápasu navíc. Po tomto týdnu jsou v čele skupiny A s dvaceti pěti body karlovarští mladíci. Před Plzní mají tříbodový náskok a jeden zápas k dobru.

9. kolo pátek 13. října 2023
HC Pilsen Wolves - HC Energie Karlovy Vary 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)
Branky a nahrávky:00:49 Vaníček (5/5), 32:03 Staněk (Vaníček, Kyncl; 5/5), 34:51 Vaníček (Kyncl; 5/5), 49:51 Balbyshkin (Barda; 5/5), 51:34 Staněk (Vaníček; 5/5), 57:26 Mähler (Suja; 5/5).

10. kolo sobota 14. října 2023
HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň 4:3 (0:2, 2:0, 2:1)

Liga starších žáků A (U14 – 8. třída)

Osmáci sice odehráli jediný duel, ale gólů v něm padlo alespoň na čtyři zápasy. Energetici jich do litoměřické branky nasázeli dvacet tři. Sami inkasovali pouze jednou. Šest gólů vstřelil František Pavlovic. Pětkrát se radoval Vojtěch Hüttl. Klasický hattrick zkompletoval Daniel Psohlavec. Po dvou gólech přidali Václav Pařízek, Matěj Žák a Matyáš Vrbas. Jedním gólem k výhře energetiků přispěli Roman Kašpar, Matyáš Stezka a Maxim Dan. Touto výhrou si osmáci polepšili a ze čtvrtého místa poskočili rovnou na druhé ve skupině 1 - Ústecká.

5. kolo sobota 14. října 2023
HC Stadion Litoměřice - HC Energie Karlovy Vary 1:23 (1:8, 0:9, 0:6)
Branky a nahrávky: 03:02 Šťastný (5/5) – 01:07 Hüttl (Bečka; 5/5), 08:11 Pařízek (Pavlovic; 4/5), 11:57 Hüttl (Psohlavec; 5/5), 12:37 Žák (Psohlavec, Hüttl; 5/5), 13:00 Pařízek (Vrbas, Stezka; 5/5), 13:46 Pavlovic (5/5), 15:04 Žák (Zrzavecký, Psohlavec; 5/5), 16:10 Pavlovic (5/5), 24:42 Kašpar (Pavlovic; 5/5), 25:46 Hüttl (Žák, Psohlavec; 5/5), 33:59 Pavlovic (Kašpar; 5/5), 34:31 Psohlavec (Zrzavecký, Žák; 5/5), 37:26 Vrbas (Stezka; 5/5), 38:02 Pavlovic (Kašpar, Pavlis; 5/5), 38:41 Psohlavec (Pařízek; 5/5), 39:01 Stezka (Mariaš, Vrbas; 5/5), 39:53 Pavlovic (Pavlis, Kašpar; 5/5), 42:09 Dan (Pavlovic; 5/5), 43:17 Pavlovic (5/5), 44:40 Vrbas (5/5), 49:12 Hüttl (Žák, Psohlavec; 5/5), 54:09 Hüttl (5/5), 56:42 Psohlavec (Žák; 5/5).

Liga starších žáků B (U13 – 7. třída)

Také sedmáci si zastříleli, když ve dvou zápasech vstřelili dohromady sedmnáct gólů. Nejprve vyrazili do Nejdku. Tam počet vstřelených gólů zaokrouhlili na deset. Po dvou gólech vstřelili Jakub Veselý, Mikuláš Gregor a Lukáš Hoško. O další čtyři góly se podělili Max Kalčík, Adam Heidenreich, Josef Šlár a Fabio Peter. V neděli pak na domácím ledě přivítali sedmáky z týmu Tachova. Po dvou třetinách energetici vedli 4:0. Jediným střelcem první třetiny byl David Moches. Pod tři branky Energie ve druhé třetině se podepsali Jakub Veselý a v polovině utkání během tří minut dvakrát skóroval Ladislav Terla. V poslední části sice energetici dvě branky inkasovali, ale sami vstřelili tři. Zhruba v polovině třetiny se během osmdesáti sekund prosadili Tomáš Rödig a Matěj Cozma. V čase 59:47 byl posledním střelcem zápasu Mikuláš Gregor. I sedmáci si díky svým výsledkům z minulého týdne polepšili a z druhého místa postoupili s osmi body na první místo skupiny 9 - Karlovarská.

HC Rebel Město Nejdek - HC Energie Karlovy Vary 3:10 (1:6, 1:3, 1:1)
Branky a nahrávky:19:55 Zima (5/5), 35:05 Dutz (Halberštát; 5/5), 54:00 Mochesová (Nehasil, Hogerová; 5/5) – 00:40 Veselý (Peter; 5/5), 01:40 Gregor (5/5), 01:50 Veselý (5/5), 07:10 Hoško (Heller; 5/5), 08:35 Kalčík (Gregor; 5/5), 19:15 Heidenreich (Moches; 5/5), 23:35 Hoško (Šlár; 5/5), 26:30 Gregor (Martínek; 5/5), 39:09 Šlár (Hoško, Bláha; 5/4), 51:50 Peter (Bláha, Heller; 5/5).

6. kolo neděle 15. října 2023
HC Energie Karlovy Vary - HC Tachov 7:2 (1:0, 3:0, 3:2)
Branky a nahrávky:06:55 Moches (Rödig, Gregor; 5/5), 24:00 Veselý (5/5), 28:25 Terla (Hoško; 5/5), 31:16 Terla (Heller; 5/5), 49:37 Rödig (Reichelt; 5/5), 51:00 Cozma (Gregor; 5/5), 59:47 Gregor (Bláha; 5/5) – 51:20 Radikovský (5/5), 52:11 Timura (Kopča, Radikovský; 5/5).

Liga mladších žáků A (U12 – 6. třída)

Jediný zápas měli na programu šesťáci. Jejich cílem byl Most, kde si změřili síly se svými vrstevníky z týmu Mostečtí Lvi. Skóre otevřel až v čase 19:03 Jakub Kuchta. Druhou branku Energie přidal v úvodu druhé třetiny Lukáš Suchý. Mostečtí šesťáci se zvládli před polovinou třetiny dostat na dostřel jedné branky, ale dvougólové vedení energetikům vrátil Patrik Tomášek. V posledních deseti minutách zápasu se pak oba týmy ve skórování střídaly, když na góly Matyáše Dvořáka a Jakuba Pelikána dokázali Mostečtí odpovědět. Bez odpovědi zůstal gól Jakuba Pelikána v čase 57:39. Šesťáci si s osmi body stále drží třetí místo ve skupině 1 - Ústecká.

5. kolo neděle 15. října 2023
Mostečtí Lvi - HC Energie Karlovy Vary 3:6 (0:1, 1:2, 2:3)
Branky a nahrávky: 27:41 Bertl (5/5), 52:01 Trpka (Rovenský; 5/5), 56:33 Martinek (Bertl; 5/5) – 19:03 Kuchta (Kaputa, Havelka; 4/4), 22:50 Suchý (Kuchta, Příplata; 5/5), 33:31 Tomášek (Vastl; 5/5), 50:56 Dvořák (Kothera; 5/5), 53:03 Pelikán (Příplata; 5/5), 57:39 Pelikán (Svobodová; 5/5).

Liga mladších žáků B (U11 – 5. třída)

Páťáci v uplynulém týdnu odehráli dva zápasy. V tom prvním si poradili se svými vrstevníky z Nejdku. K hattricku si jeden gól přidal Tobiáš Kocián. Dvakrát skórovali Viktorie Hajšmanová a Ladislav Dankanics. Po jednom gólu si zapsali Eliška Heřmanová a Sebastien Pazdera. Ve druhém utkání přivítali karlovarští páťáci tým HC Tachov. Tentokrát bylo střelecké štěstí na straně tachovských páťáků a energetici skončili bez bodů. Pod čtyři branky Energie se podepsali Lukáš Říha, David Kuljas, David Vlčko a Tobiáš Kocián. Energetici jsou aktuálně se sedmi body na čtvrtém místě skupiny 11 - Karlovarská. Od třetího Sokolova je dělí pouze gólová bilance.

HC Rebel Město Nejdek - HC Energie Karlovy Vary 5:10 (0:2, 1:3, 4:5)
Branky a nahrávky: 23:56 Kosina (Hájek; 5/4), 43:37 Kosina (5/5), 45:35 Kosina (5/5), 54:25 Kosina (Dragoun; 5/5), 57:53 Dragoun (5/5) – 03:45 Hajšmanová (Říha; 5/5), 08:10 Dankanics (Vorel; 5/5), 22:45 Kocián (Vlčko; 4/5), 27:45 Kocián (Beneš; 5/5), 38:50 Dankanics (Kočí; 5/5), 44:31 Heřmanová (Říha; 5/5), 47:24 Kocián (5/5), 49:35 Pazdera (Vlčko; 5/5), 51:27 Hajšmanová (Dankanics; 5/5), 59:48 Kocián (Vorel; 5/5).

HC Energie Karlovy Vary - HC Tachov 4:18 (2:2, 1:7, 1:9)
Branky a nahrávky: 00:50 Říha (Kocián; 5/5), 16:00 Kuljas (Vorel, Kočí; 5/5), 31:00 Vlčko (5/5), 58:05 Kocián (Dankanics; 5/5) – 06:35 Šprincl (Vlach; 5/5), 19:25 Šprincl (5/5), 23:25 Vlach (Stadler; 5/5), 26:30 Podzimková (Šprincl; 5/5), 27:55 Bandas (Stadler; 5/5), 30:45 Šprincl (Fiury; 5/5), 35:35 Stadler (5/5), 36:10 Šprincl (4/5), 39:45 Bandas (Mrkvanová; 5/4), 41:20 Stadler (5/5), 47:30 Šprincl (Mrkvanová; 5/5), 49:45 Vlach (Šprincl; 5/5), 50:15 Fiury (Podzimková; 5/5), 57:15 Šprincl (Vlach, Fiury; 5/5), 57:25 Bandas (5/5), 57:30 Šprincl (5/5), 57:37 Podzimková (5/5), 58:40 Šprincl (Podzimková; 5/5).