HC Energie Karlovy Vary

Tomáš Závorka: Bodík bychom si zasloužili

Karlovarský brankář Tomáš Závorka dlouho držel třinecké střelce na uzdě. Včetně toho nejobávanějšího, Martina Růžičky. Oceláři však nakonec našli skuliny v karlovarské defenzivě a brankami rozhodli o svém vítězství. A gólový účet večera symbolicky uzavřel nejlepší střelec loňského ročníku.

Tomáši, utkání bylo hodně vyrovnané, přesto jste nebodovali. Jak zápas hodnotíte?
Myslím si, že jsme měli vstup do zápasu výborný. Troufám si říct, že jsme v první třetině domácí k ničemu nepustili. Ve druhé třetině Třinečtí více přitlačili, začali to u nás roztáčet a byly z toho dva góly. Dokázali jsme snížit, což bylo super, protože jsme byli ve hře až do konce. Myslím, že dnes bychom si bodík zasloužili.

S jakou taktikou jste do Třince vlastně přijeli?
Do Třince jsme přijeli dobře bránit, což se nám povedlo v první třetině, ve které jsem neměl těžší zákrok. Jak už jsem zmínil. Zlom nastal ve druhé třetině, kdy nás domácí přitlačili. Sice jsme se ve třetí třetině snažili co to šlo, ale už to šlo hodně těžce.

Tématem v Třinci bylo, kdy vstřelí Martin Růžička první letošní branku, a on ji dal zrovna vám…
Nebudu lhát. Psal jsem svému bráchovi před zápasem, že snad Martin nedá první branku zrovna mně. No a prosadil se. Nezbývá mi nic jiného, než mu pogratulovat a stejně tak soupeři k vítězství.

Probírali jste s bratrem zápas nějak více?
Ne, ne. Psali jsme si jenom ohledně toho, aby mi hlavně nedal branku. Žádná sázka mezi námi nebyla.

Ve druhé třetině se Růžička ocitl také v šanci, ale tu neproměnil. Pak zlomil hokejku. Všiml jste si toho vůbec?
Potom jsem si všiml, že praštil do mantinelu, když šel na střídačku. Nevím, jestli mu to špatně sedlo na hokejku. Trefilo mě to do prsou a jsem rád, že tam nebyl žádný další třinecký hráč, který by to tam zkusil tečovat nebo dorazit. Byla by to třetí branka a to už by se nám hrálo o dost hůř.

První branka padla takřka ihned po buly. Jak moc takový gól nalomí psychiku?
Nevím jak kluky, ale mě osobně to nějak zvlášť neovlivní. Ať už dostanu netradiční branku nebo nechytatelný gól, tak to hodím za hlavu a soustředím se na chytání. Když si z toho budu dělat hlavu, tak tím nepomůžu ani sobě ani spoluhráčům. Na analýzy a nadávání je čas po utkání. Nevím, jak tahle branka vznikla, jestli se tam špatně kluci dohodli, asi se budou muset na to podívat. Ten puk šel přímo proti mně. Myslel jsem, že ho nějaký kluk od nás sebere. Do toho tam nalítl třinecký hráč, tak jsem se snažil ho vypíchnout. V tom souboji mě Varaďa přetlačil a přehodil mě. Měl jsem buď zareagovat rychleji a nebo tu hokejku radši nevytahovat…

Díky za rozhovor!

Související články

Preview k zápasu | po 30.9.2013

Říjnový program načnou energetici v Třinci