Trenér Baďouček soucítí s brankářem Sáblíkem a říká: Litvínov vyhrál zaslouženě

Po dvou třetinách vedli karlovarští hokejisté na ledě Litvínova 2:1, jenže třetí třetina přinesla kolaps v celé hře Energie. Pět inkasovaných branek během osmi minut zcela obrátilo vyznění do poloviny relativně vyrovnaného a útočně vedeného duelu. Trenér Václav Baďouček (na snímku) viděl velké rezervy v důrazu, bruslení i rozehrávce svých svěřenců a sportovně také uznal, že Litvínov byl v neděli zkrátka lepší.

Energetici šli po dvou třetinách do šaten s vedením 2:1, jenže už od poloviny zápasu je velmi výrazně držel především výborným výkonem brankář Sáblík. Když litvínovský nápor po pauze ještě zesílil, dokázali se Západočeši dostat z pásma jen za cenu zakázaných uvolnění. Hlavní momenty podkrušnohorského derby popisuje karlovarský trenér Václav Baďouček: „Připravovali jsme se na vstup do utkání, protože jsme věděli, že Litvínov má silné první třetiny. To se nám celkem podařilo, navíc kdybychom proměnili ty dva samostatné nájezdy, tak se mohlo utkání vyvíjet ještě úplně jinak. Od poloviny zápasu jsme ale byli pod velkým tlakem, soupeř už tam neproměnil několik obrovských šancí. Litvínov nakonec vyhrál skutečně zaslouženě, protože už od druhé třetiny byl lepším mužstvem, lépe bruslil, byl důraznější v osobních soubojích... Dnes to byla asi opravdu jen otázka času, kdy ty góly dostaneme. Ve třetí třetině nám možná trochu došly síly, zranění několika hráčů se bohužel projevila.“

Jednou z herních činností, kterou energetici nezvládali, byla rozehrávka. Zbytečně ztracené puky se pak dle slov stříbrného medailisty z juniorského mistrovství světa výrazně projevily v rozhodujících fázích duelu: „Litvínov hrál velice aktivně, ale my jsme si navíc zbytečně komplikovali situaci. Zejména ve druhé třetině, která nás asi stála nejvíce sil, jsme ztratili příliš mnoho puků už ve středním pásmu. Proto jsme se hned museli hnát zpět do obrany, což nás stálo síly, které nám pak v závěru scházely.“

Hrdinou zápasu byl dlouho Lukáš Sáblík. Ve 29. minutě například nevídaným skokem zabránil v jistém gólu Lukešovi. Jenže žlutočerná útočná lavina se skutečně udržet nedala. Pětibrankový nášup v závěrečné dvacetiminutovce byl pak pro vysokého brankáře možná až příliš nelítostný. „Pro Lukáše to bylo kruté. Dostal trochu nešťastný druhý gól a pak během několika minut další čtyři branky. To je pro brankáře vždycky hrozně těžké,“ soucítí s druhou karlovarskou brankářskou jedničkou.

Už ve čtvrtek čeká Karlovy Vary další představení před televizními kamerami. Před trenéry tak stojí nelehký úkol, do jehož řešení dává Václav Baďouček nahlédnout: „Určitě budeme muset hrát více disciplinovaněji, hlavně v tom středním pásmu. Budeme také muset nějak poskládat čtyři formace. Hraje se za pár dní a nám se zdá, že naši hráči dnes byli unavenější než obvykle.“