Týdenní souhrn mládeže: stagnace všech mládežnických kategorií

Junioři ve dvou utkáních vytěžili čtyři body a jsou v těsném kontaktu s místy zajišťující playoff. To dorostenci sice smolně prohráli v Havlíčkově Brodě, ovšem v příštím domácím zápase zvítězili, také díky čtyřem trefám Martina Frka (na snímku), a v ligové tabulce se stále drží na předních místech. Za zmínku také stojí souboj prví Energie s druhými Mariánskými lázněmi v přeboru elévů pátých tříd. Ten karlovarští mladíčci vyhráli vysoko 11:0 a dali tak jasně najevo, kdo je v této kategorii pánem. Informace k dalším zápasům se dočtete dále v článku.

Extraliga juniorů

HC Energie K. Vary – HK Hokej Šumperk 2003 5:1 (2:1,3:0,0:0)

Branky:Rohan T. 2,Vachovec,Přindiš,Vaněk
Asistence:Rohan T. 2,Topinka,Mareček,Hudák
Domácí Energie po většinu času diktovala tempo hry a svého soupeře jednoznačně převyšovala ve všech herních činnostech. Po čtyřiceti minutách prakticky nebylo o vítězi utkání pochyb. V závěrečné části se hrál neurovnaný hokej, do projevu karlovarských hráčů se pod vidinou jasného náskoku a snadného vítězství vloudila lehkovážnost.

HC Energie K. Vary – HC Slezan 2:3sn (0:1,1:0,1:1-0:1)

Branky:Vachovec,Rohan T.
Asistence:Mareček,Tollinger,Topinka
Karlovarští byli celé utkání střelecky aktivnější, vypracovali si více brankových příležitostí, avšak jejich pokusy často míjely cíl. Naopak hosté prokázali větší efektivitu v zakončení, a proto museli domácí dvakrát dotahovat. Bod pro Energii zachránil kapitán Tomáš Rohan, který v čase 59:52 dokázal propasírovat kotouč za výborně chytajícího opavského brankáře. O druhém bodu rozhodly až samostatné nájezdy, které již "tradičně" vyzněly v neprospěch Energie

Extraliga dorostu

HC Rebel Havl. Brod – HC Energie K. Vary 6:1 (2:1,3:0,1:0)

Branky: Winkler
Asistence:Záhora
Výsledek vzhledem k průběhu utkání je pro hosty krutý a konečnému výsledku by spíše slušela porážka tak o branku, nebo dokonce remíza, ale hokej je už takový. Karlovarští selhali v zakončování i v těch nejvyloženějších gólových příležitostí. Kdy se k tomu poté přidali zadáci, kteří "vyráběli" obrovské hrubé chyby, jenž soupeř nekompromisně trestal, zrodilo se vysoké vítězství domácích.

HC VCES H. Králové – HC Energie K. Vary 5:6 (2:3, 0:2, 3:1)

Branky:Frk 4, Winkler, Svoboda
Asistence: Kubáč 2, Táborský 2, Hluchý, Urbančok, Troška, Winkler, Liška
V tomto duelu mužstvo z lázeňského města prokázalo obrovskou touhu odčinit den starý neúspěch a to se mu povedlo i díky střelecké potenci Martina Frka, ale především odhodlání celého mužstva bylo velmi příkladné. Domácí se vždy vraceli do utkání využitými přesilovkami, ze kterých vsítili 4 branky. V 50. minutě vedli hosté 2:6, ale přišel faul, který byl odměněn 5 -ti minutovým trestem a snížením stavu na 4:6. Hradec poté přidal ještě jednu branku, ale v závěrečné power - play karlovarští odolali a zaslouženě si odvezli všechny tři body.

Žákovská liga starších žáků – 9. třída

HC Kladno - HC Energie K. Vary 7:1 (4:0, 2:0, 1:1)

Branky:Csamango
Asistence: Šaling
Západočeši nastoupili v oslabené sestavě a to proti soupeři hrajícím s převahou hráčů ročníku 93 (dorazový ročník této kategorie) nestačilo. Navíc o osudu utkání rozhodly hrubé individuelní chyby v první třetině.

Žákovská liga starších žáků – 8. třída

HC Kladno - HC Energie K. Vary 2:2 (1:1, 0:1, 1:0)

Branky:Petrov, Krejsa
Asistence:Priškin
Mladí energetici měli po celou dobu utkání mírnou převahu, ale nedokázali ji vyjádřit brankově. Proto si odvezli z ledu Kladna pouze bod.

Žákovská liga mladších žáků – 7. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC Kladno 3:3 (0:2 1:0 2:1)

Branky:Obodzynskyy 2, Mikeš
Asistence:Rubeš, Bečka
Špatný začátek, dobrý konec. Tak by se dal charakterizovat výkon domácích, kteří po zaspané první třetině se postupně zlepšovali. Ve třetí dvacetiminutovce mohli skóre obrátit, ale štěstí nebylo na jejich straně.

Žákovská liga mladších žáků – 6. třída

HC Energie K. Vary - HC Kladno 6:0

Branky:Chladek, Trapl 2, Hauzr, Smolka 2,
Asistence:Prachař, Chladek, Kožej, Vildumetz, Trapl, Hauzr, Smolka,
První třetina byla velmi vyrovnaná, ale pak se domácí rozehráli k dobrému výkonu a zcela po zásluze zvítězili.

Západočeský přebor elévů – 5. třída

HC Energie K. Vary - HC Tachov / HC Mar. Lázně 11:0 (4:0, 5:0, 2:0)

Branky:Trapl 5, Bečka a Vildumetz po 2, Pajka Smolka
Asistence: Hanák 3, Trofimov a Smolka 2, Rozhon, Kubálek, Bečka, Pajk, Trapl a Vildumetz
Na utkání prvního s druhým týmem tabulky to na ledě vůbec nevypadalo, neboť hráči Energie svého soupeře jasně přehrávali a zaslouženě vysoko zvítězili.

Západočeský přebor elévů – 4. třída

HC Energie K. Vary - HC Tachov / HC Mar. Lázně 10:2 (4:0, 2:0, 4:2)

Branky: Maloušek 3, Nídl 2, Kellner, Salva, Glanc Š., Formánek a Prošek
Asistence:Šetek, Parshakov a Formánek po 2, Přibyl, Tocik
Domácím se v poslední době daří a potvrdili to i v tomto utkání, ve kterém byli od začátku jasně lepší.

Minihokej: severočeský region – 3. třída

HC Energie K. Vary – HC Klášterec 5:2

HC Energie K. Vary – HC Litvínov 2:2

Minihokej: severočeský region – 2. třída

HC Energie K. Vary – HC Klášterec 9:1

HC Energie K. Vary – HC Litvínov 3:5