HC Energie Karlovy Vary

Ufa míří do Karlových Varů s nabitým kádrem!

Hokejový svátek se blíží. Už v sobotu od 14:00 nastoupí na led KV Areny nejlepší evropský klub Salavat Julajev Ufa. Energetici i jejich fanoušci se mohou těšit na mimořádný zážitek. Na západ Čech totiž dorazí jen bez několika reprezentantů tým v plné síle! Těšit se můžete na gólmana Jerjomenka, obránce Tverdovského, Kondratěva, Starostu či Proškina. V útoku budou Energii zatápět Zinovjev, Thoresen, Saprykin, Kozlov nebo Ščastlivij. Určitě se tedy je nač těšit! Vstupné je pro permanentkáře zdarma, jinak za lístek do libovolného sektoru zaplatíte pouze 60 korun. Vstupenky zakoupíte i na serveru Ticketportal.cz.

Sestava Salavatu Julajev Ufa pro utkání s Energií Karlovy Vary

Brankáři: Alexander Jerjomenko (mistr světa 2009), Vitalij Kolesnik (reprezentant Kazachstánu na MS i OH)
Obránci: Oleg Tverdovskij (mistr světa 2009, 713 záp. v NHL), Vitalij Proškin (mistr světa 2008, 2009), Michail Grigorijev, Maxim Kondratěv (účastník MS), Ivan Boldyrev, Tomáš Starosta (účastník MS), Andrej Kutějkin
Útočníci: Sergej Zinovjev (mistr světa, účastník OH), Patrick Thoresen (reprezentant Norska na OH i MS, 2. nejlepší střelec KHL), Oleg Saprykin (mistr světa), Alexander Svitov, Andrej Taratuchin (účastník OH), Petr Ščastlivij, Viktor Kozlov (897 zápasů v NHL, účastník OH a MS), Konstantin Koltsov, Vladimir Antipov (účastník MS), Igor Volkov, Pankov, Frolov, Čiglincev

Trenéři: Gersonskij, Safin

Více o utkání Energie s Ufou

HC Energie spolupracuje s úřadujícím ruským velkoklubem již druhou sezonu. Do Karlových Varů již přijelo několik mládežnických týmů Ufy na soustředění, starší dorostenci Salavatu také stihli vyhrát tradiční Hejtmanský pohár. Stejně tak se i několik karlovarských týmů vydalo do Ufy na tréninkové kempy a turnajové měření sil. Na turnaji O pohár presidenta Baškirské oblasti se v létě prezentovalo třetím místem také karlovarské áčko.

„Jsme velice rádi, že můžeme přivítat nejlepší tým současné hokejové Evropy. Zároveň konečně představíme našim fanouškům i první tým našeho partnera, klubu Salavat Julajev Ufa,“ potvrzuje konání hokejové události roku generální manažer HC Energie Miroslav Vaněk. A přidává i další zajímavosti: „Salavat přiletí na karlovarské letiště vlastním klubovým boeingem 737 den před utkáním. Tým letí přímo z Ufy a po utkání míří zpět do Ruska.“ Hráči Ufy budou ubytováni v hotelu Richmond.

A to nejdůležitější: vstupné na utkání s evropským velkoklubem je pro držitele permanentek zcela zdarma! Pokud permanentky nemáte, zaplatíte pouze 60 korun! „Věřím, že uděláme radost co největšímu množství fanoušků. Byl bych rád, kdyby dorazili i mladí hokejisté z celého regionu, protože takové hvězdy světového hokeje se v Karlových Varech nepředstavují tak často," uzavírá klubový generální manažer.

Vstupenky již v prodeji na Ticketportalu

Vstupenky na předvánoční utkání HC Energie se Salavatem Julajev Ufa můžete zakoupit na serveru Ticketportal.cz už dnes! Vstupenka do kteréhokoli sektoru stojí jen 60 Kč a zakoupíte je i na kamenných pobočkách Ticketportalu. Permanentkáři mají vstup zdarma, své místo si rezervovat nemusí (stejný režim jako na extraligu).

Salavat Julajev Ufa: Nejlepší tým Evropy

Julajevci vyhráli základní část loňské KHL. V semifinále však překvapivě prohráli s pozdějším mistrem z Kazaně. Přestože se Ufě start do nové sezony nevydařil podle představ, klub se stále drží mezi elitou KHL. Potenciál týmu vyjadřuje i to, že v celé soutěži není lépe střílejícího klubu!

Žebříček nejlepších evropských klubů po sezoně 2009/10

1. Salavat Julajev Ufa (Rusko - KHL)
2. MVD Balašicha (Rusko - KHL)
3. Ak Bars Kazaň (Rusko - KHL)
4. SKA Petrohrad (Rusko - KHL)
5. Metallurg Magnitogorsk (Rusko - KHL)
6. SC Bern (Švýcarsko)
7. HV 71 Jönköpping (Švédsko)
8. Lokomotiv Jaroslavl (Rusko - KHL)
9. Servette Ženeva (Švýcarsko)
10. Djurgaardens IF (Švédsko)

Prestižní žebříček nejlepších evropských klubů každoročně sestavuje podle výsledků dosažených v posledních letech server hockeyarchives.fr. Energie se loni umístila na 73. místě. Nejlepším českým klubem byly 11. Pardubice.