Filip Novotný zaznamenal v utkání s Olomoucí třicet přesných zásahů a dopomohl tak karlovarské Energii v obratu a zisku alespoň jednoho bodu. „Dnes vezeme domů zlatý bod, protože dvě třetiny byla Olomouc jednoznačně lepší,” říká po ubojovaném utkání brankář energetiků.

Filipe, nakonec z Olomouce vezete bod, jak byste zhodnotil utkání?
První třetina se nám nepodařila, prohráli jsme 1:0. Obrat ale přišel v poslední dvacetiminutovce, kdy se nám se štěstím povedlo uhrát jeden bod. Z této hry se musíme poučit a příště hrát lépe.

Jakub Flek říkal, že díky vám vezete alespoň bod, vidíte to stejně?
Já nevím, to bych neřekl. Musím poděkovat klukům, protože se jim podařilo skórovat a bez nich bychom z Olomouce odjížděli bez bodů. Dnes můžeme říct, že vezeme domů zlatý bod, jelikož dvě třetiny byl soupeř lepším týmem na ledové ploše. Příště ale musíme vyhrát za plný počet bodů.

Co vidíte jako hlavní klíč obratu?
Před poslední třetinou jsme si v kabině řekli, že do toho půjdeme naplno. Neměli jsme co ztratit. Olomouc nás možná ve třetí třetině trochu podcenila a klukům se podařilo vstřelit dvě branky.