Vojtěch Polák zazářil v AHL

Nádherný večer prožil v sobotu v duelu AHL proti Milwaukee Admirals karlovarský odchovanec Vojtěch Polák. V gólové přestřelce vyhrála jeho Iowa 7:5 a právě rodák z Ostrova měl na výsledku největší podíl. Jeho hokejka se totiž významně zapříčinila hned o šest branek. Čtyři góly a dvě asistence jsou tak nejlepším počinem jednadvacetiletého křídla na jeho zámořské pouti.
Poprvé se do vydařeného duelu s Milwaukee Polák vložil ve 24. minutě, kdy využil přesilovou hru přesným příklepem z mezikruží a dostal tak svůj celek do vedení 2:1. Neuplynuly ani tři minuty a na konto karlovarského odchovance přibyly další dva body za přihrávky na zásahy spoluhráče Sertiche. Jenže jak rychle k výraznému náskoku Hvězdy přišly, tak jej také ztratily a ve třetí třetině už bylo opět srovnáno na 4:4.

A pak opět přišly chvíle Vojtěcha Poláka. Ve 47. minutě poslal farmářský tým Dallasu opět o branku kupředu, v 53. vedení pojistil a přestože hosté ještě snížili, dovršil vše střelou do prázdné branky. Následně byl po zásluze vyhlášen hlavní hvězdou zápasu.

Polák již letos nasbíral ve 39 zápasech 33 bodů za 15 přesných zásahů a 18 asistencí a takřka tak vyrovnal svou bilanci ze své premiérové sezóny v Americe (12 + 22). V úvodu letošního ročníku už také naskočil ke dvěma utkáním v prvním týmu Dallasu. V NHL na své první zápisy do střelecké listiny ale nadále čeká.