Vůbec nic nám nešlo, vrací se David Zucker k prohře se Zlínem

Poslední domácí utkání nevyšlo podle představ hokejistů ani fanoušků. Zatímco Zlínští proměnili takřka každou šanci, karlovarští střelci vyšli naprázdno. „Škoda že se nám nepodařilo dát alespoň branku. Za stavu 0:5 jsme chtěli utkání dohrát se ctí kvůli fanouškům, kteří si zaplatili vstupné,“ litoval David Zucker, jenž byl vyhlášen nejlepším hráčem domácích.

Davide, kde hledat příčiny nedělního neúspěchu?
Zlín nás předčil v produktivitě. Velice dobře si počínal ve středním pásmu a téměř nás nepustil ke střele. Ve druhé třetině těžili z rychlých protiútoků a z našich chyb. To byly ty největší příčiny.

Hosté byli sedmkrát vyloučeni. Jednou jste dlouho hráli pět na tři. Přesto jste se neprosadili…
Vůbec nic nám nešlo. Podle toho také vypadala ta přesilovka pět na tři. V početní výhodě jsme hráli často, ale prostě to tam nepadlo. V minulých zápasech se nám naopak dařilo a přesilovky nám hodně pomohly. Tentokrát nás naopak srazily dolů.

Jednou jste dokonce v početní výhodě inkasovali. Byl to podle Vás rozhodující okamžik utkání?
Já bych to ani jako zlomový moment neviděl. Chybu může udělat každý. Mohl jí udělat i Zlín. Bohužel jsme to tentokrát byli my a padl z toho gól. Podle mého byla ale kritická třetí branka. Přišla hodně brzo po té druhé a s takovým stavem už se pak těžko něco dělá.

O první přestávce zamíchali trenéři sestavou. Přesto to impuls nepřineslo…
Řekli jsme si, že na ně vlétneme a budeme se tlačit. Všechny akce jsme ale hráli po rozích, nedostali jsme se před jejich branku. Jak už jsem řekl, Zlín velice dobře bránil a my jsme se tam nemohli dostat. Následně ve druhé třetině přidali ze dvou brejků další dva góly a bylo rozhodnuto.

Co se za stavu 0:5 dělo o přestávce v šatně?
Řekli jsme si, že to musíme sehrát se ctí. Hlavně kvůli fanouškům. Přišli a zaplatili vstup a my jsme prohrávali o pět gólů. Cílem bylo něco s výsledkem udělat a hlavně nedostat nějaký debakl. Škoda, že jsme nadali ani jeden gól.

Na vyloučení to bylo 1:7. Zažil jste už někdy takový zápas?
To si moc nepamatuji. Většinou je poměr vyloučených vyrovnaný. Naší snahou bylo se tlačit a Zlín musel bránit. I z toho trochu pramenily ty fauly. Na druhou stranu my ty přesilovky musíme proměňovat a využívat.

Zlín je vyhlášený pevnou defenzivou. Vypadalo to, že jste nenašli žádný recept, jak jí překonat. Co vám radili trenéři?
Říkali nám, že máme puky nastřelovat na branku a chodit za nimi. Bohužel se nám to nedařilo. Nemohli jsme se dostat za červenou čáru a ve dvou zavírat mantinely tak, aby to nemohli vyhazovat ven. Ve druhé třetině jsme z toho dostali čtvrtý gól. Propadli jsme v útočném pásmu a oni jeli dva na jednoho. Krásnou střelou dali na 4:0. Co k tomu víc říct.

Co musíte zlepšit do dvou venkovních utkání s Libercem a Třincem, ze kterých potřebujete body?
Už v několika posledních zápasech je to vidět, že se musíme zlepšit v produktivitě. Do obrany jsme, až na zápas se Zlínem, hráli celkem dobře. Musíme se více prosazovat, dávat první góly a pokoušet se pak vedení udržet.