HC Energie Karlovy Vary

Zbytečný faul a nevyužité přesilovky stály Karlovy Vary vítězství

K a r l o v y  V a r y - „Pěkný zápas s ošklivým koncem“, takto charakterizoval zápas Robin Bacul. Ještě 17 sekund před koncem totiž karlovarští nad silnými Vítkovicemi vedli! V té době už ale hráli ve čtyřech proti šesti.
Domácím chyběl hráč, protože byl jeden na trestné lavici, a hosté měli jednoho navíc, protože hráli bez brankaře. „Takové hloupé fauly ve velmi nevhodnou dobu si musíme pro příště rozhodně odpustit," zlobil se šikovný karlovarský útočník Robin Bacul. On sám se svým výkonem příliš spokojený nebyl, protože je nemocný, špatně se mu dýchalo a to se pak hraje těžko. Přesto připravil druhý gól. To když krásně zpoza brány našel Martina Hlavačku, který nezaváhal. „Prostě jsem si najel a uviděl Martina. Dal jsem mu to a on proměnil“, zhodnotil celou situaci skromně. Se svými spoluhráči si rozumí výborně, jenom by prý potřebovali zlepšit střeleckou produktivitu. Což se, jak všichni věříme, určitě brzo stane.

Asistent trenéra Jan Votruba litoval nedůrazného vyhození, díky kterému se puk dostal k Marku Černoškovi, jenž bombou nedal Fraňkovi šanci. Hlavní podíl na prohře ale viděl jinde. V první řadě to byl zbytečný faul těsně před konce a dále to byla špatná hra při přesilových hrách. „Věděli jsme, že Vítkovice sem přijedou uzavřít střední pásmo, což se jim nedařilo. Nám naopak ano a ze dvou situací, kdy jsme jim sebrali puk, jsme vstřelili dva góly. Jsme také spokojeni s celkovou bojovností všech hráčů, ale s čím rozhodně spokojeni nejsme, jsou přesilové hry. Měli jsme jich hodně, ale vytvořili jsme si jenom jednu příležitost, což je žalostně málo.“

Související články

Foto k zápasu | po 16.9.2002

Fotografie ze zápasu s Vítkovicemi