Energie si výhrou proti Hradci zajistila účast v předkole play-off!

V pátečním utkání 49. kola Tipsport extraligy byla k vidění napínavá a vyrovnaná bitva. Oba celky se dlouho přetahovaly o vedení a zápas dospěl až do samostatných nájezdů. V něm se trefili pouze Václav Skuhravý s Petrem Koblasou. Vítkovice padly s Mladou Boleslaví rovněž na nájezdy a Karlovy Vary se tak po devíti letech zúčastní předkola play-off.
Tipsport extraliga, 49. kolo, pá 28.2.2020
Mountfield HK
4:3sn
2:2, 1:0, 0:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 8. T. Rachůnek (Flek, Gríger), 19. V. Polák (Kohout), 36. Kohout (V. Polák, Černoch), rozh. náj. Skuhravý – 5. F. Pavlík (Cingel), 16. Žejdl (Koukal, Cibulskis), 44. Jergl.
diváci3952
Karlovy Vary: F. Novotný – Šenkeřík, Stříteský, Graňák (A), Plutnar, M. Rohan, Eminger, Šafář - T. Rachůnek (A), Gríger, Flek - T. Mikúš, Vildumetz, O. Beránek - V. Polák, Černoch, Kohout - Koblasa, Skuhravý (C) Šik.
Mountfield HK: Mazanec – Eklund, Nedomlel (A), Šidlík, Cibulskis, Šalda, F. Pavlík (A), Čáp – Perret, Klíma, Jergl – M. Chalupa, Lev, Dragoun – R. Pavlík, Cingel, Smoleňák (C) – Miškář, Koukal, Žejdl.

Vstup do utkání patřil hostům, ti rychle přešli do útočného pásma a Novotný musel vychytat několik střel. Po necelých pěti minutách hry nastřelil Lukáš Cingel z levého kruhu břevno, od toho se kotouč odrazil k Filipu Pavlíkovi, který bez problému dorazil do prázdné brány. Poté ve středním pásmu nabral rychlost Jakub Flek a chtěl ujet až k Mazancovi, jenomže ho nedovoleně zastavil Oscar Eklund a Hradečtí šli do čtyř. Přesilovku zúročil v gól po parádní přihrávce Jakuba Fleka Tomáš Rachůnek. Energetici zabrali a vzali hru pod svoji kontrolu. V patnácté minutě se ovšem nechal vyloučit za držení Vladimír Eminger a Mountfieldu se naskytla první možnost přesilové hry. Ta také nezůstala bez využití, Lukáš Žejdl se prosmýkl před Novotného a zakončil za jeho beton. Ani tato branka nezůstala bez rychlé odpovědi, z nulového úhlu prostřelil Mazance Vojtěch Polák.

Hned ze začátku druhé dvacetiminutovky měl velkou příležitost Radovan Pavlík, když dostal přesnou přihrávku za obranu, svou střelou domácího gólmana nepřekonal. Hrál se velmi vyrovnaný a atraktivní hokej, obě mužstva měla nespočet velkých šancí. Všechny ale byly neúspěšné, vyznamenali se hlavně brankáři. Srovnáno bylo až do 36. minuty, z rohu kluziště přihrál Vojtěch Polák přímo na Martina Kohouta a Karlovarští poprvé v zápase přebrali vedení. Po zbytek třetiny byly k vidění ještě nějaké akce, nikdo na Kohoutův gól nenavázal

Stav 3:2 z konce minulé části moc dlouho nevydržel. V čase 43:25 se dostal ve středním pásmu ke kotouči Aleš Jergl, který se se štěstím zbavil obránců a zblízka Novotného prostřelil. Pak se pokračovalo v aktivní hře a na obou stranách bylo opět velké množství nebezpečných příležitostí. Nejvíce příležitostí měla trojice Kohout – Černoch – Polák, poslední jmenovaný orazítkoval svou střelou v polovině třetiny tyč. Hodně se zapotil i na druhé straně chytající Filip Novotný, ten svůj tým několika skvělými zákroky podržel a klání dospělo do prodloužení.

Do prodloužení vstoupili lépe Západočeši, kteří zasypali Mazance několika střelami. Nejblíže ke gólu měl ale na druhé straně v úniku Radovan Pavlík, domácí brankář byl na něj připravený. Ke konci mohl skórovat Tomáš Rachůnek, po Grígerově pasu trefil pouze Mazancovu vyrážečku a následovaly samostatné nájezdy.

V nájezdech uspěli jen Václav Skuhravý a Petr Koblasa, nájezd prvního jmenovaného byl vítězný.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): „Oba celky předvedly velmi dobrý výkon. Hrálo se s velkým nasazením. Za naše mužstvo jsem rád, bylo na něm vidět, jak moc chtělo před domácími fanoušky uspět a získat body a posunout se do předkola. Jsem také rád za to, jak to odpracovalo a že konečně jistotu předkola máme, navíc před naším výborným publikem, což beru jako bonusový bod. Bylo to opravdu dobré utkání na úrovni play-off.“

Tomáš Martinec (Mountfield HK) „Bylo to vyrovnané utkání. Velmi se nám povedl vstup, dali jsme brzy gól. První dvě třetiny jsme byli aktivnější, měli jsme výborný pohyb. Přestože domácí hráli hodně obětavě a spousty střel zblokovali, tak jsme z toho měli vytěžit více než dvě branky. Paradoxně ve třetí části, kdy jsme chtěli přitlačit, tak byli lepší domácí. Za mě je remíza spravedlivá. Prodloužení se hrálo nahoru dolu. V nájezdech byli jednoznačně šikovnější domácí.“