Generální partner



Hlavní partneři
Podpora mládeže

Tomáš Mariška hodnotí první polovinu sezony

Tomáš Mariška hodnotí první polovinu sezony

13.12.2017 | Matěj Hodoval

Energetici mají za sebou více než polovinu základní části WSM ligy a daří se jim držet se v nejvyšších příčkách. Tomáš Mariška, asistent hlavního trenéra prozradil, jak je s výsledky spokojený, kde jsou karlovarské přednosti, jaký je stav zraněných a mnohem více.

Pane trenére, jak jste s ohledem na umístění v tabulce a počet bodů spokojený s dosavadním průběhem soutěže?

Myslím, že jsme do sezony vstoupili dobře, drželi jsme se na prvním místě. Teď se nám nepovedlo pár utkání, takže jsme druzí. Jak s předvedenou hrou, tak s počtem získaných bodů můžeme být spokojeni.

Kde jsou nedostatky?

Určitě musíme více bodů vozit z venku. Jde ale vidět, že uplynulé utkání s Ústím jsme hráli velmi dobře a že už si zvykáme a v tomto ohledu se zlepšujeme.

Kde naopak přednosti?

Jsme silní v útoku, v přechodu do pásma a rychlém protiútoku. V první polovině se nám dařily přesilové hry, ovšem také jsme měli období, kdy nám dělaly potíže. Máme velmi silnou gólmanskou dvojici.

Může vám vítězství na ledě Slovanu hodně zvednout sebevědomí do nadcházejících bojů na kluzištích soupeřů?

Myslím, že ano. Více než do dalších zápasů nám to udělá pohodu do reprezentační pauzy. Jak je vidět, hráči přišli na trénink s chutí. Věřím, že nám to přidá klid do reprezentační přestávky i dalších duelů.

Která z posil vás zatím nejvíce zaujala?

Myslím si, že všichni příchozí hráči splnili naše očekávání a věříme, že se jejich výkony stále budou zlepšovat. Věřím, že nejnovější příchod Kovačeviče do defenzivy pro nás bude velkým přínosem.

Čekali jste, že Matic Podlipnik bude tak moc bodově přínosný?

Věděli jsme, že v ofenzivě jsou jeho přednosti, že by nám měl pomoci ve zlepšení produktivity. Že se mu daří až takto, je trochu bonus. Je to díky jeho pracovitosti, neskutečně na sobě pracuje a využívá své přednosti.

Střelecky se daří Ondřeji Beránkovi, kterého jste trénoval i v juniorech. Viděl jste v něm střelce již tehdy?

Ondra má velký potenciál, znám ho dlouhou dobu. Je to pracovitý hráč, důrazný, jenž má do moderního hokeje velké přednosti. Že se mu začalo dařit střelecky, je velmi dobře. Teď se musí především dát dohromady zdravotně, v některých utkáních nám chyběl. Věřím, že se během pauzy dá do pořádku a poté nám znovu pomůže.

Pravidelně jste do zranění Tomáše Závorky točili brankáře, osvědčila se vám tato metoda?

Jak jsem říkal, máme velmi kvalitní dvojici. Oba gólmani jsou na tuto soutěž nadstandardní a proto dostávali prostor střídavě. Momentálně má Tomáš zdravotní problémy a až se uzdraví věřím, že se do brankoviště vrátí.

Tomáš Závorka je často neprávem kritizován na sociálních sítích některými příznivci. Jak vidíte jeho pozici a výkonnost vy?

Myslím si, že to je neskutečně pracovitý a svědomitý gólman, který již v minulosti ukázal, že je pro tento klub platným hráčem a oporou. Svými výkony to prokazoval i letos a znovu opakuji, máme velmi silnou brankářskou dvojici, z čehož budeme těžit.

Jaký je stav hráčů na marodce a jak moc vám chybějí?

Chybějí nám, Ondra Beránek chyběl citelně i Tomáš Závorka. Ondra se snad vrátí po reprezentační přestávce, Tomáš doléčuje zranění a na konci pauzy začne trénovat, zhruba po svátcích by měl být v pořádku.

Který z týmů WSM ligy na vás působí jako největší překvapení?

Těžko říct. Jde vidět, že se všemi soupeři jsou těžká utkání, zejména na jejich domácích hřištích. Možná trochu výše, než jsem očekával, je Prostějov. To je pro mě překvapení, hrají velmi dobře. Tabulka je vyrovnaná, po pár kolech se může velmi rychle obrátit.

Jak jste spokojeni s juniory hrajícími v A-týmu?

Jsou to hráči, kteří jistě mají potenciál. Musejí si na seniorský hokej zvyknout, je to pro ně samozřejmě velký skok, ovšem jsou to pracovití a perspektivní kluci.

Z hostování se vrátila trojice Harkabus, Vachovec a Osmík...

Pečlivě jsme je sledovali, byli jsme v kontaktu s trenéry. Byla to pro ně velká zkušenost, hráli na dobrých pozicích. Teď jsme si je stáhli zpět, protože s nimi počítáme do sestavy. Bylo to pouze na oživení a aby hráči širšího kádru měli možnost hrát WSM ligu. Trochu se nám vymstilo, že někteří hráči se nám během jejich hostování zranili nebo onemocněli, čili jsme museli improvizovat se sestavou. Po pauze už budeme mít všechny hráče k dispozici a vytvoří nám to dobrou konkurenci v týmu.

Tomáši Harkabusovi a Michalu Vachovcovi se proti vám podařilo skórovat, co si po návratu do karlovarské kabiny vyslechli?

Vyslechli si pochvalu, že dali pěkný gól. Vždy chce hráč zvítězit, je jedno proti komu hraje a že se jim to povedlo, je na jednu stranu dobře. Pro nás to v tu chvíli úplně dobře nebylo, žádné další reakce však nebyly.

Děkuji za rozhovor.

I během prosincové repre pauzy jsme dali šanci našim juniorům, nově se zapojili i Michal Horký a Jan Bečka

Příspěvek sdílený HC Energie Karlovy Vary (@hokejkv),