HC Energie Karlovy Vary

David Hruška: Doufám, že se mi takto bude dařit dál

Za pražskou Slavii odehrál David Hruška skoro osm let. V neděli však hrál v O2 areně poprvé jako host a hned se mu dařilo. Na jeho pocity jsme se zeptali bezprostředně po utkání. „Tohle je určitě sen každého hráče, který nastoupí proti svému bývalému klubu. Jsem spokojený, že jsme vyhráli, ale beru to jako každý jiný zápas, jediný rozdíl je v tom, že jsem tu dlouho hrál. Určitě je velké plus, že znám jak tuhle arénu, tak hráče i celý realizační tým. Občas si s kluky zavolám, ale nějaký větší kontakt s nimi nedržím. Dlouhou chvíli jsem tu hrával a z dnešního výkonu Energie jsem maximálně spokojený,“ usmíval se po utkání nejlepší střelec Energie.
Hruškovi se střelecky dařilo už v přípravě, jenže v létě ani v prvních kolech jeho branky k vítězstvím nestačily. „Já se od začátku sezony cítím dobře a teď jsme s týmem začali i vyhrávat, což i přidá na sebevědomí. Doufám, že se bude takto dařit dál.“ David hraje v jedné lajně s Lukášem Pechem a jejich spolupráce je jedničková. Jak vzájemnou souhru vnímá? „Lukáš je šikovný centr, který umí puk skvěle přihrát. Já jsem rád, že s ním mohu hrát v jedné lajně,“ skládá kompliment svému parťákovi.

Po odchodu ze Slavie nastupoval v první lize za Chomutov. Tato soutěž je přece jen někde jinde než extraliga. Na formě však sokolovskému rodákovi toto angažmá evidentně neubralo. „V první lize jsem odehrál jen nějakých čtrnáct zápasů, potom jsme hráli baráž, což je, podle mě, srovnatelné s extraligou. Začátkem sezony jsem dostal šanci v Karlových Varech a to mě těší.“

Energie má za sebou tři ze čtyř venkovních utkání a zatím si na konto připsala maximální možný počet bodů. Po nepovedeném startu je to pro Davida i všechny energetiky příjemná změna. „Hráli jsme dobře už od začátku sezony, ale bohužel jsme měli smůlu. Třeba v utkání s Plzní, kdy jsme vedli o gól a ke konci jsme o výhru přišli,“ připomíná nešťastný závěr prvního kola.

V utkání se Slavií byl Hruška nejnebezpečnějším útočníkem Energie a jedno zaváhání obrany potrestal úvodní brankou. Čekal na tuto příležitost? „Každý hráč čeká na vhodnou situaci, kdy ho protihráči třeba nechají volného. Mně šel puk přímo na branku, tak jsem čekal až se brankář pohne a se štěstím mi to tam padlo,“ říká skromně.

Proti Slavii nastoupil již podruhé. Poprvé tomu tak bylo v Tipsport Hockey Cupu, kde shodou okolností také vsítil branku. Je to tím, že se mu proti svému bývalému zaměstnavateli daří? „To je spíše o štěstí. Jsem rád, že mi branky padají již od začátku sezony a doufám, že tomu tak bude i v dalších utkáních,“ dodává na závěr David Hruška.

Související články

Preview k zápasu | so 2.10.2010

Povolí Slavia v O2 Areně vzestup Energie?