HC Energie Karlovy Vary

Na trestné jsem si raději dal na hlavu ručník, přiznává Karol Sloboda

Po dvou finálových sériích z let minulých mají vždy souboje energetiků a slávistů zvláštní příchuť. Nevšední pocity museli mít v nedělním utkání především dva borci v zeleném dresu, kteří ve zmiňovaných bojích o ligovou trofej hájili druhou stranu barikády. Po těsném vítězství 2:1 neskrývali David Hruška ani Karol Sloboda spokojenost. „Těšil jsem se na tento stadion, až zde uvidím všechny své známé. Jsem rád, že jsme tu vyhráli a bereme všechny body,“ říká v našem rozhovoru slovenský obránce.

Karle, jaká je po třech výhrách nálada v kabině?
Hodně se nám zvedlo sebevědomí. Každý hraje na doraz, výborně bráníme, vyrážíme do protiútoků a ještě k tomu ještě Mensi výborně chytá. V posledních zápasech nám tedy všechno klape.

Co rozhodlo dnes? Asi bylo důležité, že jste přestáli úvodní tlak Slavie, že?
Jak už jsem říkal. Dobře jsme bránili, rychle jsme puky dostávali z našeho pásma, čekali na příležitost skórovat, a ta se dostavila. Jsme moc rádi, že jsme vyhráli.

Po trefě Honzy Košťála jste vzápětí inkasovali. To muselo být psychicky náročné…
Bylo to nepříjemné. Vedli jsme opět pouze o gól a zápas byl nervózní až do konce. Slavia měla v závěru velký tlak a mohla vstřelit i další branku. Naštěstí se nám ji podařilo ubránit a máme tři body.

Soupeř hrál v závěru dvě přesilovky. Jak jste na tom v těchto chvílích byli se silami?
Chodili jsme často na led a už jsme toho měli docela dost. Domácí tu přesilovku hráli dobře, hráli to jednoho praváka, který měl střílet, ale naštěstí jsme jeho střely zblokovali a nespadlo to tam.

V závěru jste na trestné lavici seděl i vy. Jak vám bylo?
Raději jsem se na hru ani nedíval. Byl jsem z toho dost nervózní, tak jsem si dal ručník na hlavu.

Do Energie jste přišel právě ze Slavie. Byl pro vás tedy dnešní zápas něčím speciální?
Zažil jsem tu krásné tři sezony. Vyhráli jsme titul, pak jsme byli druzí… Cítil jsem tedy takovou nostalgii. Těšil jsem se na tento stadion a až uvidím všechny své známé. Samozřejmě jsem ale rád, že jsme tu vyhráli a bereme všechny body.

Slavii oproti loňsku chybí Beránek s Červenkou. Podepsalo se to nějak na její hře?
Ani bych neřekl. Je tu malé hřiště, takže stále hrají nátlakově a hodně do těla. Roman Červenka Slavii ale určitě chybí, protože to byl hráč, který dokázal skórovat i z těch nejtěžších situací. Nebudou to bez něj mít lehké.

Související články

Preview k zápasu | so 2.10.2010

Povolí Slavia v O2 Areně vzestup Energie?