HC Energie Karlovy Vary

Košťál: Dřeli jsme a vyplatilo se nám to

Kdo nepřišel na poslední letošní západočeské derby, může jen litovat. Duelu mezi karlovarskou Energií a Plzní nechybělo nic. Vynikající atmosféra, šancí více než dost, zvonění tyče a nakonec samozřejmě branky. Energetici se nakonec radovali z výhry 3:2, kterou v předposlední minutě vystřelil Jan Košťál.

Vítěznou branku v utkání vstřelil pětasedmdesát vteřin před koncem, když vymetl horní roh Svobodovy branky. „Bylo to super utkání a moje branka jen třešnička na dortu. Podali jsme bojovný výkon a výborně se vedlo Lukáši Mensatorovi v brance,“ pochválil střelec vracející se ho gólmana.

Úvodní minuty jasně patřily Plzni, ale Energie udeřila z jednoho jediného mráčku. K dorážce se ve 13. minutě dostal Pavel Kuběna. „Tentokrát se to štěstíčko přiklonilo na naši stranu. Jsou zápasy, ve kterých tlačíme, například proti Kladnu, ale nakonec inkasujeme. Toto bylo něco podobného, akorát obráceně. Šli jsme za vítězstvím a já jsem moc rád, že jsme dokázali bodovat a vyhrát,“ pokračoval Košťál ihned po utkání.

V poslední třetině Energie vedla už 2:0, ale Plzeň dokázala vyrovnat a chtěla v lázních bodovat. „Chtěli jsme pokračovat ve stylu nepouštět soupeře do žádných šancí a pokud možno eliminovat Strakovu řadu. To platí i o Radkovi Dudovi. Bohužel jsme dostali dvě branky, ale to k hokeji patří. Dřeli jsme až do konce a to se nám nakonec vyplatilo,“ usmíval se Košťál.

V závěrečných vteřinách měli hosté jasnou šanci. Navíc se nechal vyloučit Kratěna, takže hráli v oslabení. Sice bez brankáře, přesto o jednoho muže méně. „Já si přesně závěrečné situace nevybavuji, ale je to hodně o emocích a hraje se i s faulem. Každopádně jsme moc rádi, že se Plzeň neprosadila,“ těšil se Košťál ze tří bodů. V poslední minutě se ještě strhla menší bitka.

Mezi tři tyče se po delší době postavil Lukáš Mensator a po necelých dvou měsících si připsal vítězný duel. „Bohužel Dušan Salfický odešel a šanci dostal Lukáš Mensator. My jsme se mu snažili maximálně pomáhat, jelikož začátek je vždy těžký. Kdybych měl zhodnotit jeho výkon, tak na začátku měl několik velice náročných zákroků. Vlétl do toho po hlavě a myslím si, že mu to jenom pomohlo,“ dodal na závěr.

Související články

Ohlasy k zápasu | út 31.1.2012

Michal Gulaši: Tři body jsou pro nás zlaté

Preview k zápasu | po 30.1.2012

Letošní čtvrté derby s Plzní je tu!