HC Energie Karlovy Vary

Můj gól byl trochu náhoda, usmívá se Martin Zaťovič

Po úspěšném vstupu do boje o zlato v statistikách Energie již nezbývá jediný útočník, který by nevstřelil branku. I v tom je síla lázeňského mužstva. Posledním, kdo vymazal nulu na svém kontě, byl Martin Zaťovič. Čtyřiadvacetiletý forvard v průběhu utkání naskočil jako náhrada za zraněného Davida Zuckera a svůj úkol splnil skvěle. Jak ale přiznává v našem pozápasovém rozhovoru, k úspěchu mu pomohla i trocha štěstí.
Martine, jak hodnotíte povedený vstup Energie do finále?
Že jsme vyhráli první zápas, je samozřejmě super a chtělo by to zopakovat i zítra. Doma musíme vyhrát prostě všechny zápasy a pokusíme se něco urvat i venku. Prostě chceme titul a jdeme si pro něj zápas od zápasu.

V základní části Vám Slavia dávala hodně branek, dnes se kromě dvojnásobné přesilovky neprosadila…
Tak doma jsme s nimi hráli i v základní části docela dobře. Horší je to v jejich O2 Aréně, kde je malé kluziště. Slavia si tam ten puk dobře dává, střílí ze všech pozic. Dnes jsme si jí ale pohlídali.

Hokej to byl opatrný, dobře bránilo. Už je cítit, že jde o hodně, že?
Už je to finále play off, takže každý hraje opatrně a takticky. Nikdo nechce faulovat, aby nebyly přesilovky, ze kterých padají góly. Obě mužstva hrají na sto procent dozadu, a když už se dostanou do útoku, tak hned chtějí dát gól.

Pojďme k Vaší brance, jak onen moment vypadal z Vašeho pohledu?
Tu situaci jsem vůbec neviděl. Šlapal jsem přes celé hřiště a už jsem toho měl plné zuby, protože předtím už jsme se chvíli točili v naší třetině. Takže jsem to trefil z první a spadlo to tam. Byla to tak trochu náhoda. Když to rozhodčí uznal, měl jsem velkou radost. Už to bylo 3:0, takže jsme mohli být klidnější.

Takže už jste obavy neměl, když jste v závěru šli do tří?
Obavy jsou vždycky, protože Slavia má přesilovky dobré. Sám jsem ale věřil tomu, že už to prostě uhrajeme.

Nevydařená nula pro přesto Lukáše Mensatora asi zamrzí?
Byla škoda, že jsme v závěru šli do tří. Myslím, že to bylo zbytečné a šlo to posoudit i jinak. Mensimu jsme samozřejmě chtěli pomoci, protože celé play off chytá fantasticky. Třeba to ale napravíme zítra.

Slavia měla ve třetí části optickou převahu. Nehráli jste až příliš zatažení?
Je to možné. Cítili jsme, že vedeme, a snažili jsme se asi hrát víc dozadu. Slavia už neměla co ztratit, chodila dopředu ve třech lidech a z toho vznikaly ty závary.

To by se ale zítra nemuselo vyplatit, Slavia v kádru střelce má…
Když budeme hrát jako dnes a opět vyhrajeme, tak je jedno, jestli budeme v defenzivě. Pro nás je důležité hrát na vítězství.

Jak oslavíte svůj první gól v play off?
Oslava žádná nebude. Zítra se hraje znovu, musím šetřit síly. Takže budu hlavně regenerovat.

Kdo Vám dnes fandil v hledišti?
Dnes jsem tu nikoho neměl, ale zítra by měli přijet rodiče.

To budete muset dát branku i zítra…
To ještě nevím, stačit mi bude výhra (smích).

Související články

A team HC Energie | čt 2.4.2009

Na finále je VYPRODÁNO!