HC Energie Karlovy Vary

Popereme se o každý zápas, hlásí člen nejproduktivnější formace Milan Procházka

Karlovarští tuto sezonu znovu bojují o mistrovský titul a znovu vstoupili do úvodního utkání finálové série úspěšněji, nežli jejich pražský soupeř. Třemi brankami vždy v prvních polovinách dvacetiminutovek si domácí vytvořili nedostižný náskok. Zimní stadion v Karlových Varech tedy zůstává i nadále v letošním play off nedobytnou pevností. „Vyplatila se nám hra se stoprocentním nasazením,“ radoval se druhý nejproduktivnější energetik v play off Milan Procházka.
Dnes jste odehráli Váš první zápas finále v play off. Jak byste zhodnotil atmosféru?
Samozřejmě atmosféra dnes byla nádherná a náš výkon se musel také líbit.

Podařilo se skórovat vždy ze začátku třetin. Jak moc to týmu pomůže?
Tak určitě je krásné, když se vstřelí gól hned ze začátku, a nám se to dnes podařilo. Myslím si, že se od tohoto faktu hra odvíjela po celý zápas.

Třetí branka padla paradoxně po mírné optické převaze Slavie...
Slavia je určitě silný tým, proti kterému se musí hrát po celý zápas sto procent. V tomto směru bych řekl, že je soupeř hodně nevyzpytatelný. Pro nás byli stále nebezpeční. Ale povedlo se nám to udržet udržet a zaplať pánbůh za vítězství.

Tým se hodně zlepšil v oblasti přesilových her a oslabení. Čemu to přičítáte?
Myslím si, že jsme celkově jako tým v pohodě a navíc máme za sebou Mensiho (Lukáš Mensator), což nám jenom přidává na výkonu. A dále na to má vliv i dobrý pohyb, zkrátka se jedná o finále a my jedem naplno.

Povedlo se Vám dnes vyhrát. Určitě je tedy cílem udržet domácí neporazitelnost i v zítřejším zápase...
Samozřejmě, každý zápas chceme vyhrát a proti Slavii to bude hodně těžké. Ale my se prostě musíme vzepřít a poprat se o to.

Související články

A team HC Energie | čt 2.4.2009

Na finále je VYPRODÁNO!