Parádní trefou v oslabení pokořil Finy. Za důvěru jsem rád, říká Beránek

Proti Finsku skóroval po parádní akci v oslabení, Ondřej Beránek i pod Kari Jalonenem dostává v národním týmu mnoho prostoru. „Jsem moc vděčný za důvěru trenéra, chci mu to co nejvíce vrátit,“ říká šestadvacetiletý útočník.

Krásnou akcí jste trefil vedení 2:0, navíc v oslabení. Jste spokojený s osobním výkonem?
Především si cením toho vítězství. Ale u gólu v první třetině jsme to dobře ubránili, celkově jsme v zápase oslabení zvládali, což bylo velmi důležité. Na mém gólu měla podíl celá lajna, Čeče mi to dobře dal, já jsem si to protečoval o mantinel. A pak už jenom rozhodlo štěstí, že se mi puk dobře odrazil. Samostatný nájezd jsem zkusil mezi nohy – jsem rád, jak to vyšlo.

S Jiřím Černochem se z klubu dobře znáte. Bývá to znát i na vaší hře v oslabení?
Samozřejmě, hrajeme spolu celou sezonu, takže už o sobě celkem víme. Asi se to ukázalo i před tou vstřelenou brankou.

Ve druhé části utkání ale přišel velký nápor domácích. Čím to, že jste najednou byli tak pod tlakem?
Nevyhrávali jsme souboje, které rozhodovaly. Nevyndávali jsme puk z pásma, což byl ten nejhlavnější faktor. Takhle nás Finové zamkli v pásmu, bylo to hodně nepříjemných dvacet minut, ale jsme rádi, že jsme nedostali žádný gól a že jsme druhou třetinu takhle zvládli.